ویزای کار کانادا

Work Permit Visa

سلام دوست من، اگر به دنبال کسب جدیدترین اخبار و اطلاعات مربوط به ویزای کار کانادا هستید، حتما در ادامه این نوشتار همراه ما باشید. در این نوشتار، کلیه توضیحات لازم از جمله معرفی این روش و مهاجرت به کانادا از طریق job offer و افرادی که می‌توانند برای گرفتن ویزای کار کانادا اقدام نمایند را بررسی خواهیم کرد. همچنین، حداقل شرایط لازم برای گرفتن ویزای کار، مراحل اخذ ویزا، قوانین مربوط به این ویزا، جدیدترین اخبار و بروزترین اطلاعات مورد نیاز شما را توضیح داده ایم.

خیلی سریع و بدون مقدمه بیشتر، به سراغ اصل مطلب می‌رویم  در انتها، اگر سوالی داشتید می‌توانید خیلی ساده با ما در ارتباط باشید و سوال خود را از وکیل مهاجرت به کانادا در سازمان مهاجرتی سپهر فلاحتی بپرسید. ما مرحله به مرحله، در مسیر پیش رویتان به سوی کانادا، همراه شما هستیم.

ویزای کار کانادا چیست؟

در میان انواع روش‌های مختلف مهاجرت به کانادا، اخذ ویزای work permit کانادا یک از پرطرفدارترین‌ها است. شاید مهم‌ترین دلیل این علاقه، عدم نیاز به داشتن اقامت دائم کانادا برای گرفتن اجازه کار در این کشور باشد. سالیانه حدود 300.000 نفر به عنوان نیروی کار خارجی وارد کانادا می‌شوند تا با استفاده از گرفتن ویزای کار کانادا در کانادا مشغول به کار شوند و رویای اخذ اقامت کانادا را از این طریق برای خود به حقیقت تبدیل کنند. توجه داشته باشید که عرضه و تقاضا همیشه حرف اول را میزند؛ بدین معنی که اگر شما این روش را بواسطه مزایای آن دوست دارید، باید بگم که شما تنها نیستید ومطمئنا افراد زیادی در سراسر دنیا همچون شما، علاقه مند به استفاده از آن هستند.
ویزا کار کانادا

مهاجرت کاری به کانادا

همانطور که در ابتدا اشاره شد اخذ ویزای کار این روزها از از بهترین روش‌های مهاجرت به کانادا محسوب می‌شود. سالانه نیروی متخصص زیادی با در دست داشتن ویزای کار موقت به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند. وضعیت اقتصادی و رفاه اجتماعی مناسب در این کشور و نیز جمعیت نسبتا کم آن، باعث شد تا کانادا به یکی از گزینه‌های اصلی برای مهاجرت کاری تبدیل شود. بنابراین متخصصین می‌تواند از طریق روش‌هایی زیر به این کشور مهاجرت نمایند که عبارتند از:

 • اکسپرس انتری
 • خود اشتغالی
 • استارتاپ

با این حال اداره امور اجتماعی و رفاه کانادا، همینطور کارفرمای کانادایی باید به شخص متقاضی مجوز کار موقت ارائه دهند تا فرد بتواند وارد این کشور شود. ضمن اینکه هرکدام از استان‌های کانادا می‌توانند طبق درخواست و نیاز برنامه‌های این کشور، اقدام به جذب متخصصین نمایند.
مهاجرت از طریق کار به کانادا، معمولاً مناسب کارآفرینان و افرادییست که از مهارت و تخصص خاص و مورد نیاز این کشور برخوردار هستند. همین امر دولت کانادا را ملزم می‌کند تا کسب و کار جدیدی برای مهاجران بوجود آورده و با ایجاد شغل‌های خاص رقابت اقتصادی را در مقیاس جهانی رقم زند.
عوامل بسیاری وجود دارد که نشان دهنده این است، علاوه‌بر مهاجرت تحصیلی به کانادا، اقامت از طریق کار به این کشور یکی از روش‌های برتر مهاجرتی بین متقاضیان است که عبارتند از:

 • سطح بالای کیفیت زندگی
 • برخورداری از امنیت بالا
 • هزینه و مالیات پایین مرتبط با کسب و کار
 • وضعیت اقتصادی مطلوب و سطح رفاهی بالا
 • برخورداری از قوانین برای شروع کسب و کار

مراحل لازم برای دریافت ویزای کار کانادا

پروسه دریافت ویزای کار، متشکل از یک فرآیند مرحله‌ای است که معمولا زمان مشخص و دقیقی برای صدور آن وجود ندارد. البته، بدیهی است که این پروسه چند مرحله‌ای، شرایط و ضوابطی هم دارد که طی آن می‌توانیم زمان نتیجه گیری آن را کمتر و شانس گرفتن ویزای کار را افزایش دهیم. با این مقدمه، بیایید باهم مروری بر مراحل چندگانه اخذ ویزا داشته باشیم:

دریافت ویزای کار

 1. یک کارفرمای کانادایی می‌بایست اسپانسر شما باشد و درواقع به شما دعوتنامه کاری (job offer) بدهد.
 2. کارفرمای شما می‌بایست از وزرات کار کانادا گزارش بررسی بازار کار کانادا را در خصوص شغل مورد نظر استعلام کند (LIMA). نکته قابل توجه اینست که LIMA برای گرفتن job offer در برخی مشاغل ضروری نیست (شامل لیستی از مشاغل می شود).
 3. بعد از دریافت جاب آفر (job offer) از کارفرمایتان، بسیار مهم است که بتوانید او را برای تمدید ویزای کار از طریق خود متقاعد کنید.
 4. و در مرحله آخر، ویزای کار خود را درخواست می‌دهید و منتظر می‌مانید که ویزای شما صادر شود.

بنر مدارک ویزای کاری کانادا

شرایط اخذ ویزای کار برای مهاجرت به کانادا

روش‌های متفاوتی برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد اما در این بین مهاجرت از طریق کار که یکی از پرطرفدارترین نوع مهاجرت ایرانیان به کانادا محسوب می‌شود، از دو روش معمول برخوردار است که عبارتند از:

(Job Offer) مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر

در روش جاب آفر یا پیشنهاد کاری، شخص متقاضی پس از بررسی لیست مشاغل کانادا و یافتن تخصصی که در آن مهارت دارد، می‌تواند از طریق موسسات کاریابی و کارفرمایان کانادایی، پیشنهاد شغلی دریافت نماید.

جاب آفر کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر (Skilled Worker)

در روش اسکیل ورکر «نیروی کار ماهر» اما درخواست کننده باید از لحاظ مهارت و تخصص ارزیابی شود. در این ارزیابی نیاز به امتیاز 60 تا 100 بوده که با توجه به آن، فرد نسبت به سایر متقاضیان انتخاب خواهد شد.
گرفتن ویزا کار کانادا

اخذ ویزای کار از وزارت کار کانادا (LIMA)

اگر کارفرمای بخواهد شما را به کار بگیرد، لازم است که وزارت کار کانادا گواهی تاییدیه ای را تحت عنوان نیاز بازار کار کانادا به تخصص نیروی استخدام شونده تایید نماید. این فرآیند ارزیابی بازار کار کانادا را LIMA می نامند. پس از درخواست کارفرما، وزارت کار کانادا لزوم استخدام نیروی کار خارجی در شغل مورد درخواست را متناسب با نیاز بازارکار کانادا ارزیابی می کند. همچنین وضعیت استخدامی نیروهای کار بومی در کانادا سنجیده می‌شود که آیا فرد مشابهی که ساکن و بومی در کاناداست می‌تواند در شغل مربوطه استخدام شود یا خیر؛ بدیهی است که اگر نیروی کاری که کانادایی است برای عنوان شغلی مربوطه در بازار کار کانادا حضور داشته باشد، اولویت با او بوده و این درخواست مورد پذیرش قرار نمی گیرد.
درواقع، یک کارفرمای کانادایی بایستی ثابت کند که به قدر کافی برای یافتن نیروی کار خود در داخل خاک کانادا جستجو نموده ولی موفق به یافتن فرد مناسب نشده است و سپس، به این خاطر درخواست دعوت نامه برای یک نیروی کار خارجی نموده است. پس از بررسی دقیق درخواست و صحت سنجی آن، وزارت کار کانادا در مورد صدور تاییدیه LIMA تصمیم گیری می‌کند.
در مرحله بعد، تاییدیه درخواست برای نیروی کار خارجی ارسال می‌شود. حال، متقاضی مدارک خود را به ESDC ارائه می‌دهد تا مجوز کار موقت کانادا را بگیرد.

نرخ بیکاری در کانادا چقدر است؟

از عوامل مهمی که متقاضیان ویزای کاری کانادا لازم است به آن توجه نمایند و آینده‌ی شغلی آنان در این کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد میزان بیکاری و نرخ بیکاری در کاناداست.
در سال 2024 آخرین آمار از نرخ بیکاری در کانادا حدود هفت و نیم درصد بوده است که در طی چند سال اخیر روندی نزولی داشته و می‌توان آینده‌ی خوبی برای پیدا کردن شغل و زندگی در این کشور متصور بود.

قوانین مربوط به ویزای کار موقت کانادا

 1. توجه داشته باشید که مجوز کار موقت برای افرادی صادر می شود که زمان محدود و معینی را در کانادا حضور خواهند داشت؛ بنابراین، اگر فردی قصد گرفتن اقامت دائم از طریق کاری را دارد، این برنامه تنها قدم اول و سکوی پرتاب وی به سمت گرفتن اقات دائم کانادا به حساب می آید. در مرحله بعدی، فرد متقاضی، پس از کار کردن در کشور کانادا، سابقه کار کانادایی کسب می کند و می تواند از مزایای آن برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه های استانی و با استفاده از تجربه کار کانادایی CEC اقدام کند.
 2. وزارت کار کانادا تنها در شرایطی تاییدیه استخدام نیروی کار خارجی را صادر می‌کند که با ورود نیروی کار خارجی به کانادا، موقعیت کار در بازار کار کانادا، در شرایط رقابتی قرار نگیرد.
 3. برای دریافت ویزای Work Permit کانادا، کارفرمایان کانادایی می‌بایست قبل ازهرچیز پیشنهاد شغلی خود را  به وزارت کار کانادا ارائه دهند و اگر تاییدیه LIMA را توانستند دریافت کنند، می توانند برای گرفتن نیروی کار خارج از کانادا اقدام نمایند.
 4. مجوز کار، مجوزی موقتی است، اما قابل تمدید هست. برای این کار، بایستی حتما در خاک کانادا حضور داشته باشید.

اخذ ویزا کار کانادا

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار کانادا

برای دریافت ویزای کاری کانادا مانند هر نوع برنامه‌ی مهاجرتی دیگر متقاضی می‌‌بایست مدارکی ارائه نماید این مدارک برای ویزای کار کانادا شامل موارد زیر است:

1داشتن پیشنهاد شغلی یا جاب آفر
2پاسپورت و مدارک شناسایی معتبر
3داشتن تجربه و سابقه کاری تخصصی
4ارائه گواهی سلامت
5نداشتن سابقه کیفری
6داشتن تمکن مالی مناسب
7داشتن مدرک زبان
8داشتن مدارک تحصیلی + ترجمه

هزینه ویزای کار کانادا

هزینه ویزای کار کانادا شامل:

 • هزینه درخواست بررسی مدارک از سفارت کانادا،
 • هزینه انگشت نگاری و هزینه open work permit holder می‌شود

این مبلغ، بسته به نوع ویزای کاری کانادا در سال 2024 (همانند: ردیف شغلی، تخصصی بودن شغل، گذراندن دوره‌های خاص برای شغل مورد نظر، هزینه‌های مربوط به وکیل و …) متفاوت می‌باشد.

آیا داشتن سابقه شغلی در دریافت ویزای کاری کانادا موثر است؟

متقاضی می‌بایست حداقل یک سال سابقه‌ کار در کشور مبدا را داشته باشد اما طبیعتا هرچه سابقه‌ی کار بیشتر باشد شانس اخذ ویزا برای متقاضی نیز بیشتر خواهد شد.

مهاجرت کاری به کانادا تحت برنامه پرستار خانگی (Caregivers)

این برنامه مهاجرتی مجددا از اول ژانویه 2024 بازگشایی شد و پیش‌بینی میشود که 5500 درخواست جدید در سال 2024 برای این برنامه مهاجرتی توسط اداره مهاجرت کانادا پذیرفته شود. متقاضیان برای درخواست تحت برنامه پرستار خانگی می‌بایست شرایط زیر را داشته باشند:

 • داشتن پیشنهاد شغلی یا جاب آفر
 • داشتن مدرک زبان معادل CLB5
 • دارا بودن حداقل یک سال سابقه کار مرتبط در کانادا

مهاجرت تحت برنامه پرستار خانگی Caregiver

دریافت ویزای کار کانادا پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP)

،مجوز کار پس از فارغ التحصیلی در کانادا یا PGWP، یک گواهی رسمی است که به فارغ التحصیلان دوره های تحصیلی در کانادا اعطا می شود. این گواهی به آنها اجازه می دهد تا پس از فارغ التحصیلی، در کانادا مشغول به کار شوند. می توانید تا ۱۸۰ روز پس از فارغ التحصیلی خود، برای دریافت PGWP اقدام کنید. هنگامی که درخواست خود را ارسال می کنید، باید اطلاعات زیر را تأیید کنید:

 • حضور و تکمیل دوره تحصیلی
 • نام دوره و طول دوره تحصیل

می توانید این اطلاعات را با ارسال هر یک از موارد زیر تأیید کنید:

 • مدرک تحصیلی
 • گواهی از موسسه آموزشی

مهاجرت کاری به کانادا با برنامه ICT

برنامه مهاجرتی ICT یکی از راه‌های مهاجرت به کانادا است که به کارمندان شرکت‌های بین‌المللی امکان می‌دهد برای مدت محدودی به شعب، شرکت‌های فرعی یا وابسته یا دفتر اصلی شرکت خود در کانادا منتقل شوند. برای دریافت ویزای کاری ICT، متقاضی نیازی به دریافت مجوز LMIA ندارد. با استفاده از برنامه Global Skills Strategy، می‌توان پروسه صدور ویزای ICT را کوتاه تر نمود. شرایط اخذ ویزای ICT کانادا برای شرکت‌ها عبارتند از:

 • شرکت باید حداقل یک سال قبل از انتقال، فعالانه فعالیت داشته باشد.
 • شرکت باید منابع مالی کافی برای پشتیبانی از کسب و کار خود در کانادا را داشته باشد.

مهاجرت کاری به کانادا با برنامه IMP

این روش یکی از روش‌های دریافت ویزای کاری کانادا است. IMP  مخفف عبارت زیر است:

International Mobility Program .هدف این برنامه سود تجاری و توسعه اقتصادی کانادا است.

شرایط دریافت ویزای کار Imp چیست؟

 • داشتن سوابق کاری
 • داشتن مدرک تحصیلی معتبر
 • توانایی تأمین هزینه‌های مالی کانادا از جمله هزینه‌های زندگی، اقامت و درمان در این کشور
 • سلامت جسمانی
 • داشتن مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • عدم سوءپیشینه

مشاغل پر تقاضا در کانادا برای سال 2024

شغل‌های پرتقاضا در کانادا در هر سال تغییراتی ممکن است داشته باشد در ادامه مشاغل پر طرفدار در کانادا را برای سال 2024 بررسسی خواهیم کرد:

 1. معاون و دستیار اداری
 2. کارمندان فروش
 3. پشتیبانی خدمات مشتری
 4. مدیر بازاریابی
 5. تکنسین حسابداری
 6. برنامه نویسی
 7. دستیار داروسازی
 8. تکنسین برق
 9. جوشکار
 10. تحلیلگر مالی
 11. مهندس مکانیک

مشاغل پر درآمد کانادا در سال 2024 بر اساس گزارش سایت Indeed

سایت کاریابی Indeed در کانادا اخیرا پر درآمد‌ترین مشاغل در این کشور را منتشر کرده است. در ادامه این مشاغل و میانگین حقوق به ازای یک سال در این شغل‌ها را بررسی می‌کنیم:

عنوان شغلیدرآمد سالانه
متخصص بیهوشی358908 دلار
متخصص قلب280591 دلار
پزشک254847 دلار
روانپزشک298065 دلار
متخصص ارتودنسی209373 دلار
جراح279646 دلار
مدیر ارشد بازاریابی109196 دلار
مدیر نرم‌افزار143044 دلار
مدیر IT117890 دلار
داروساز105088 دلار

مالیات در کانادا به چه صورت است؟

مالیات در کانادا به صورت زیر وجود دارد:

 • مالیات بر درآمد
 • مالیات بر فروش
 • مالیات مسکن
 • مالیات وسیله نقلیه و سوخت

به عنوان مثال، میزان مالیات برای درآمد سالانه 50 هزار دلار در استان انتاریو حدودا 7 هزار دلار خواهد بود. میزان مالیات در همین استان برای درآمد سالانه 100 هزار دلار مبلغی حدود 22 هزار دلار خواهد بود.

توجه کنید اگر می خواهید اقامت دائم کانادا را بدست بیارید، توجه داشته باشید که ویزای کار، روشی غیرمستقیم برای بدست آوردن شرایط لازم برای دریافت اقامت دائم کانادا است؛ بدین معنی که خود این روش به تنهایی نمی‌تواند به منزله اقامت دائم شما در کانادا باشد. یعنی چه؟ یعنی شما با حضور داشتن در کانادا و کسب تجربه کار کانادایی، بستر لازم برای اخذ اقامت دائم خودتان را فراهم می‌کنید. مواردی مثل داشتن سابقه کار کانادایی و برنامه‌هایی مانند، تجربه کانادایی (CEC)، نیروی متخصص (Skilled Worker) و همچنین برنامه‌های استانی (Provincial Nominee Programs)، این امکان را به شما می‌دهند که برای اقامت دائم کانادا اقدام نمایید.

فقط کافی است روی فرم ارزیابی (رایگان) کلیک و آن را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در SEP Immigration فرم شما را بررسی کنند و نتیجه را خیلی سریع به شما اطلاع دهند.

برای داشتن مجوز کار باز در کانادا نیازی به پیشنهاد شغلی است؟

خیر، فردی که مجوز کار باز در کانادا را دارد به جاب آفر نیازی نخواهد داشت.

برای دریافت ویزای کاری به چه نمره‌ی زبانی نیاز است؟

داشتن آیلتس ۶ تا ۶.۵ برای اخذ ویزای کاری مناسب است.

نمونه‌های موفق ویزای کار

32 نظرات
 1. من عبدالحسیب حکیمی هستم میحواهم کانادا بیایم کار کنم اکنون جرمنی زندگی می کنم

  • سلام دوست عزیز
   لطفا فرم ارزیابی رایگان در سایت رو تکمیل بفرمایید تا شرایط شما رو بررسی کنیم.

 2. ما هم میخواهیم شرایط سفر به کانادا را برانیم و برویم

  • سلام دوست عزیز
   لطفا فرم ارزیابی رایگان در سایت رو تکمیل بفرمایید در صورتیکه با توجه به شرایط شما برنامه‌ی مهاجرتی وجود داشته باشه باهاتون ارتباط می‌گیریم.

   • سلام من علی هستم میخوهم به کانادا بروم درکانادا کار کنم

    • سلام دوست عزیز
     برای بررسی شرایط شما نیاز به اطلاعات دقیقی داریم فرم ارزیابی رایگان در سایت رو تکمیل بفرمایید در صورتی‌که مسیر مهاجرتی متناسب با شرایط شما وجود داشته باشه با شما در ارتباط خواهیم بود.

    • سلام من محمد کبیراستم دبی زندگی میکنم ‌کارمند رستورانت استم میخایم کانادا برم ‌آنجا کار کنم

 3. من میخواهم در کانادا کار کنم رشته کاری من فلزکاری است در پنجره کتاره و غیره اشیای فلزی

 4. من در افغانستان زنده گی میکنم و تغیر ریژیم دیگر نمی توانم در این جاه زنده کنم من در بخش کامپیوتر درس خواندم و طالبان اجازه کار را برایم نمی دهد لطفا مرا کمک کنید تشکر

  • سلام وقت بخیر.
   با توجه به شرایط کشور شما در حال حاضر باید از طریق UN اقدام بفرمایین.

 5. سلام من میخواهم به کانادا بیایم در آنجا کار کنم، آیا شدنی است بدون مدرک زبان؟

  • سلام دوست عزیز
   باید شرایط دیگه‌ی شما بررسی بشه لطفا فرم ارزیابی رایگان در لینک زیر رو تکمیل بفرمایین تا کارشناسان ما شرایط شما رو بررسی کنن و اگر مسیر مهاجرتی متناسب با شرایط شما وجود داشته باشه باهاتون ارتباط می‌گیرن.
   https://sepimmigration.com/free-evaluation-form/

 6. سلام من اپراتور جرثقیل سقفی و دروازه ای هستم در کارخانه فولاد مبارکه اصفهان سابقه کار دوساله هم دارم ایا کارفرما وجود دارد؟

  • سلام به شما دوست عزیز
   با توجه به اینکه رقابت در رشته‌ی شما زیاد هست باید خیلی جستجو کنید تا کارفرما پیدا کنید.

 7. سلام دوست عزیز بنده ۴۳ سال سن دارم مدرک دیپلم برق و سابقه بالا در زمینه برق و شبکه دارم و متاسفانه زبانم ضعیف و در سطح basic هستش ایا شانس ویزا شدن دارم

  • سلام به شما دوست عزیز
   لطفا فرم ارزیابی در لینک زیر رو تکمیل بفرمایید در صورتی که مسیر مهاجرتی متناسب با شرایط شما وجود داشته باشه کارشناسان ما با شما ارتباط می‌گیرن.
   https://sepimmigration.com/free-evaluation-form/

 8. سلام وقتتون بخیر ظاهر میرزایی هستم تابعیت افغانستان فعلا مقیم ایران میخاهم به کانادا مهاجرت کنم باید چیکار کنم لطفا کمکم کند

 9. سلام درود من مسعود طاطاری هستم .شغلم ساخت در پنجره یو پی وی سی است در ایران 12سال کارگاه داشتم .ولی الان تعطیل کردم.در رشته شغلی خودم به کانادا مهاجرت بکنم امکانش هست راهنمایی کنید با سپاس فراوان

 10. سیجاد سیجاد 12 دی 1402 1:50 ب.ظ پاسخ

  من آرایشگرم تخصص کوتاهی و همسرم آرایشگر تخصص رنگ ناخون محبت کنید راهنمایی کنید چطوری می تونیم از ایران بریم و دیگه برنگردیم و زندگی خوبی در کانادا داشته باشیم؟

 11. سلام یک سوال داشتم چطوری ویزای کار کانادا را بیگرم

 12. با سلام و ارادت ممنون از اطلاعات خوبتون میشه بفرمایین برای مهاجرت با این روش محدودیت سنی وجود داره؟

  • سلام جناب کیانی
   ممنون از همراهی شما
   خیر محدودیت سنی برای ویزای کاری وجود نداره مگر اینکه کارفرمایی در جاب آفر محدودیت سنی مشخص کنه.

 13. سلام من کاشی کارم فعلا در کشور ایران هستم هفت سال هست کاشی کارمیکنم راهی هست به کانادا مهاجرت کنم برای کار تشکر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لوگو

  در شرکت سازمان مهاجرتی سپهر فلاحتی ما به شما اطمینان می دهیم که  شرایط مهاجرت کانادا را برایتان فراهم میکنیم.

  آدرس
  211 Finch Ave W, Toronto, ON, Canada M2R 1M2
  شماره تماس

  864-4224 (647) 1+