ویزای کار کانادا (Work Permit Visa)

Work Permit Visa

سلام دوست من، اگر به دنبال کسب جدیدترین اخبار و اطلاعات مربوط به ویزای کار کانادا  و همچنین آخرین اخبار کرونا بر ویزاهای اسپانسرشیپ هستید، حتما در ادامه این نوشتار همراه ما باشید. در این نوشتار، کلیه توضیحات لازم از جمله معرفی این روش و افرادی که می توانند برای ویزای کار کانادا اقدام نمایند را بررسی خواهیم کرد. همچنین، حداقل شرایط لازم برای گرفتن ویزای کار کانادا، مراحل اخذ ویزا، قوانین مربوط به این ویزا، جدیدترین اخبار و بروزترین اطلاعات مورد نیاز شما را توضیح داده ایم. خیلی سریع و بدون مقدمه بیشتر، بریم سر اصل مطلب و بررسی کامل ویزای کار کانادا. در انتها، اگر سوالی داشتید می توانید خیلی ساده با ما در ارتباط باشید و سوال خودتون را از تیم مشاوره سازمان مهاجرتی SEP Immigration بپرسید. ما مرحله به مرحله، در مسیر پیش رویتان به سوی کانادا، همراه شما هستیم.

ویزای کار چیست؟

در میان انواع روش های مختلف مهاجرت به کانادا، اخذ ویزای کار کانادا یک از پرطرفدارترین ها است. شاید مهمترین دلیل این علاقه، عدم نیاز به داشتن اقامت دائم کانادا برای گرفتن اجازه کار در این کشور باشد. سالیانه حدود 300.000 نفر به عنوان نیروی کار خارجی وارد کانادا می شوند تا با استفاده از ویزای کار در کانادا مشغول به کار شوند و رویای اخذ اقامت کانادا را از این طریق برای خود به حقیقت تبدیل کنند. توجه داشته باشید که عرضه و تقاضا همیشه حرف اول را می زند؛ بدین معنی که اگر شما این روش را بواسطه مزایای آن دوست دارید، باید بگم که شما تنها نیستید ومطمئنا افراد زیادی در سراسر دنیا همچون شما، علاقه مند به استفاده از آن هستند. روی فرم ارزیابی (رایگان) کلیک کنید.

مراحل لازم برای دریافت ویزای کار کانادا

پروسه دریافت ویزای کار کانادا، متشکل از یک فرآیند مرحله ای است که معمولا زمان مشخص و دقیقی برای صدور آن وجود ندارد. البته، بدیهی است که این پروسه چند مرحله ای، شرایط و ضوابطی هم دارد که طی آن می توانیم زمان نتیجه گیری آن را کمتر و شانس گرفتن ویزای کار را افزایش دهیم. با این مقدمه، بیایید باهم مروری بر مراحل چندگانه اخذ ویزای کار کانادا داشته باشیم:

 1. یک کارفرمای کانادایی می بایست اسپانسر شما باشد و درواقع به شما دعوتنامه کاری (job offer) بدهد.
 2. کارفرمای شما می بایست از وزرات کار کانادا گزارش بررسی بازار کار کانادا را در خصوص شغل مورد نظر استعلام کند (LIMA). نکته قابل توجه اینست که LIMA برای گرفتن job offer در برخی مشاغل ضروری نیست (شامل لیستی از مشاغل می شود).
 3. بعد از دریافت جاب آفر (job offer) از کارفرمایتان، بسیار مهم است که بتوانید او را برای تمدید ویزای کار خود متقاعد کنید.
 4. و در مرحله آخر، ویزای کار خود را درخواست می دهید و منتظر می مانید که ویزای شما صادر شود.

اخذ ویزای کار از وزارت کار کانادا (LIMA)

اگر کارفرمای بخواهد شما را به کار بگیرد، لازم است که وزارت کار کانادا گواهی تاییدیه ای را تحت عنوان نیاز بازار کار کانادا به تخصص نیروی استخدام شونده تایید نماید. این فرآیند ارزیابی بازار کار کانادا را LIMA می نامند. پس از درخواست کارفرما، وزارت کار کانادا لزوم استخدام نیروی کار خارجی در شغل مورد درخواست را متناسب با نیاز بازارکار کانادا ارزیابی می کند. همچنین وضعیت استخدامی نیروهای کار بومی در کانادا سنجیده می شود که آیا فرد مشابهی که ساکن و بومی در کاناداست می تواند در شغل مربوطه استخدام شود یا خیر؛ بدیهی است که اگر نیروی کاری که کانادایی ست برای عنوان شغلی مربوطه در بازار کار کانادا حضور داشته باشد، اولویت با او بوده و این درخواست مورد پذیرش قرار نمی گیرد.

درواقع، یک کارفرمای کانادایی بایستی ثابت کند که به قدر کافی برای یافتن نیروی کار خود در داخل خاک کانادا جستجو نموده ولی موفق به یافتن فرد مناسب نشده است و سپس، به این خاطر درخواست دعوت نامه برای یک نیروی کار خارجی نموده است. پس از بررسی دقیق درخواست و صحت سنجی آن، وزارت کار کانادا در مورد صدور تاییدیه LIMA تصمیم گیری می کند.

در مرحله بعد، تاییدیه درخواست برای نیروی کار خارجی ارسال می شود. حال، متقاضی مدارک خود را به ESDC ارائه می دهد تا مجوز کار موقت کانادا را بگیرد.

قوانین مربوط به ویزای کار موقت کانادا

 1. توجه داشته باشید که مجوز کار موقت برای افرادی صادر می شود که زمان محدود و معینی را در کانادا حضور خواهند داشت؛ بنابراین، اگر فردی قصد گرفتن اقامت دائم از طریق ویزای کاری را دارد، این برنامه تنها قدم اول و سکوی پرتاب وی به سمت گرفتن اقات دائم کانادا به حساب می آید. در مرحله بعدی، فرد متقاضی، پس از کار کردن در کشور کانادا، سابقه کار کانادایی کسب می کند و می تواند از مزایای آن برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه های استانی و با استفاده از تجربه کار کانادایی CEC اقدام کند.
 2. وزارت کار کانادا تنها در شرایطی تاییدیه استخدام نیروی کار خارجی را صادر می کند که با ورود نیروی کار خارجی به کانادا، موقعیت کار در بازار کار کانادا، در شرایط رقابتی قرار نگیرد.
 3. برای دریافت ویزای کار کانادا، کارفرمایان کانادایی می بایست قبل از هر چیز پیشنهاد شغلی خود را ا به وزارت کار کانادا ارائه دهند و اگر تاییدیه LIMA را توانستند دریافت کنند، می توانند برای گرفتن نیروی کار خارج از کانادا اقدام نمایند.
 4. مجوز کار، مجوزی موقتی است، اما قابل تمدید هست. برای این کار، بایستی حتما در خاک کانادا حضور داشته باشید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کار کانادا

 • پاسپورت معتبر
 • شناسنامه + ترجمه
 • مدارک و سوابق تحصیلی + ترجمه
 • نامه تمکن مالی بانکی
 • مدرک زبان (انگلیسی یا فرانسه)
 • سوابق کاری
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • انجام تست های پزشکی زیر نظر پزشک معتمد سفارت کانادا در ایران

مشاغل مورد نیاز کانادا در ۲۰۲۱

برای دریافت ویزای کاری کانادا بهتر است با مشاغل مورد نیاز این کشور آشنا شوید.

این مشاغل را در جدول زیر خواهیم دید:

عنوان شغلی

میانگین حقوق (سالیانه)

راننده45.300 دلار
کارگر ساده32.175 دلار
متخصصان فروش75.000 دلار
پرستار70.000 دلار
توسعه دهنده وب و نرم‌افزار76.050 دلار
مدیر منابع انسانی78.000 دلار
مشاور مالی65.000 دلار
دیجیتال مارکتر57.500 دلار

*توجه کنید اگر می خواهید اقامت دائم کانادا را بدست بیارید، توجه داشته باشید که ویزای کار کانادا، روشی غیرمستقیم برای بدست آوردن شرایط لازم برای دریافت اقامت دائم کانادا است؛ بدین معنی که خود این روش به تنهایی نمی تواند به منزله اقامت دائم شما در کانادا باشد. یعنی چی؟ یعنی شما با حضور داشتن در کانادا و کسب تجربه کار کانادایی، بستر لازم برای اخذ اقامت دائم خودتان را فراهم می کنید. مواردی مثل داشتن سابقه کار کانادایی و برنامه هایی مانند، تجربه کانادایی (CEC)، نیروی متخصص (Skilled Worker) و همچنین برنامه های استانی (Provincial Nominee Programs)، این امکان را به شما می دهند که برای اقامت دائم کانادا اقدام نمایید.

 

در کل مسیر مهاجرت و سفر به کانادا همراه شما هستیم. فقط کافی است روی فرم ارزیابی (رایگان) کلیک و آن را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در SEP Immigration فرم شما را بررسی کنند و نتیجه را خیلی سریع به شما اطلاع دهند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  در شرکت سازمان مهاجرتی سپهر فلاحتی ما به شما اطمینان می دهیم که  شرایط مهاجرت کانادا را برایتان فراهم میکنیم.

  آدرس
  5000 Yonge Street, Suite 1901, Toronto, ON M2N 7E9
  شماره تماس

  864-4224 (647) 1+