مهاجرت به کانادا با سیستم اکسپرس اینتری

مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری

سلام دوست من، اگر به دنبال جدیدترین اخبار و اطلاعات مربوط به مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری و همچنین آخرین اخبار و تاثیر کرونا بر مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری هستید، در ادامه این نوشتار همراه ما باشید. در این نوشتار، کلیه موارد لازم از جمله معرفی سازوکار سیستم اکسپرس اینتری کانادا ۲۰۲۲، حداقل شرایط لازم برای اقدام، مراحل اخذ این ویزا، بایدها و نبایدهای این سیستم و جدیدترین اخبار و بروزترین اطلاعات مورد نیاز شما را توضیح داده ایم. خیلی سریع و بدون مقدمه بیشتر، بریم سر اصل مطلب و بررسی کامل سیستم اکسپرس اینتری کانادا. در صورتی‌که سوالی داشتید می توانید با موسسه مهاجرتی ما در ارتباط باشید. ما مرحله به مرحله، در مسیر پیش رویتان به سوی کانادا، همراه شما هستیم.

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

ویزای اکسپرس انتری کانادا از سال ابتدای سال 2015 آغاز شده است و یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به کانادا است. قبل از تصویب مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری، متقاضیان باید از روش های دیگر مثل نیروی متخصص فدرال اقدام می کردند که در آن ابهامات زیادی وجود داشت و لازم بود تا زمانی طولانی صبر کنند تا نتیجه بگیرند. اما، مهاجرت کانادا اکسپرس اینتری، همان‌طور که از نامش پیداست، سریعترین روش ممکن برای اخذ اقامت دائم کانادا است. شما می توانید با صرف کمترین هزینه و زمان و با استفاده از یکی از انواع روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری، اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

سوال، اگر این‌طور است، چرا همه به جای استفاده از این سیستم، از روش های دیگری استفاده می کنند؟ پاسخ، شرایط اولیه خاص و سخت تری است که متقاضیان برای اقدام لازم دارند. در ادامه نوشتار به بررسی جزییات بیشتر این اولیه ها می پردازیم. برای دریافت اطلاعات در مورد گرفتن ویزای کار کانادا با ما در ارتباط باشید.

انواع برنامه‌های سیستم اکسپرس انتری کانادا

از طریق سیستم اکسپرس انتری، به یکی از چهار برنامه زیر می توانید برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید:

 1. برنامه فدرال اسکیل ورکر (Federal Skilled Worker Program)
 2. برنامه فدرال اسکیل ترید (Federal Skilled Trade Program)
 3. برنامه تجربه کار کانادایی (Canadian Experienced Class)
 4. برنامه های استانی (Provincial Nominee Program)

نحوه امتیازبندی اکسپرس اینتری کانادا

تغییرات ویزای اکسپرس اینتری کانادا در ۲۰۲۲

شان فریزر وزیر مهاجرت کانادا اعلام کرد که قرعه‌کشی‌ اکسپرس اینتری از ۶ جولای ۲۰۲۲ برای تمامی برنامه‌ها باز خواهد شد و کانادا مهاجر خواهد پذیرفت و مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری انجام خواهد گرفت.

این سیستم قرعه‌کشی تا قبل از همه‌گیری کووید ۱۹ هر دو هفته یک‌بار انجام می‌پذیرفت ولی بعد از آن با وجود این بیماری، این برنامه نیز تغییر یافت. این برنامه مطابق با گفته‌ی اداره‌ی مهاجرت کانادا و وزیر مهاجرت کانادا، از ۶ جولای به حالت نرمال بر‌خواهد گشت.

پیش نیازهای لازم برای سیستم اخذ ویزای کانادا از طریق ویزای اکسپرس اینتری کانادا

 • مدارک تحصیلی شما باید معادل‌سازی با سیستم آموزشی کانادا شوند.
 • داشتن حداقل یکی از مدارک معتبر زبان انگلیسی یا فرانسه که در زیر نام برده شده است. توجه کنید که بدون آن نمی توانید هیچ درخواستی را ثبت کنید:
 1. IELTS
 2. CELPIP
 3. TEF
 4. TCF

مراحل لازم برای دریافت ویزای کانادا در سیستم اکسپرس اینتری

در مرحله اول، بایستی فرم های اولیه را سایت اداره مهاجرت کانادا پر نمایید. این فرم‌ها نشان دهنده علاقه مندی شما به استفاده از این سیستم است که در آن‌ها اطلاعات شخصی شما شامل، سن، مدرک معتبر زبان انگلیسی یا فرانسه، مدارک تحصیلی و سوابق کاری شما بایستی بصورت آنلاین در وبسایت اداره مهاجرت کانادا وارد شوند. به این مرحله Expression of interest گفته می شود. هرکدام از مواردی که اشاره شد، امتیاز مخصوص به خود را دارند و در مجموع امتیاز کل شما را رقم می زنند. بدیهی است که این امتیازها با توجه به شرایط هر فرد، متفاوت است؛ اما، برای استفاده از این روش مهاجرتی، حداقل‌هایی هم وجود دارد! یعنی امتیاز شما برای ورود به این سیستم بایستی، به کف امتیاز لازم برای ورود به این برنامه برسد. در ادامه نوشتار، امتیازبندی بخش‌های مختف را بررسی خواهیم کرد.

پاسخ، حالا شما وارد استخر متقاضیان pool می شوید و باید منتظر بمانید طبق سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری موجود Comprehensive Ranking System از استخر متقاضیان انتخاب شوید. منظور از جاب بانک job bank چیست؟  بخشی از امتیازات شما مربوط به دعوتنامه های کاری یا استان ها است. اگر این دعوتنامه ها را نداشته باشید، بایستی در job bank اطلاعاتتون را با دقت ثبت کنید.

*مهم: توجه کنید که اطلاعات خود را کاملا بر اساس واقعیت و دقیق ثبت کنید، چون در غیر اینصورت، ممکن است علاوه بر ریجکت شدن پرونده مهاجرتی تان، جریمه نیز شوید و تا سال‌ها عواقب بدی مثل محرومیت‌های مسافرتی و مهاجرتی برای شما به همراه بیاورد. بنابراین پیش از هر اقدامی، حتما از مشاوران رسمی راهنمایی بگیرید. برای بررسی دقیقتر شرایط خود، با ما در تیم مشاوره SEP Immigration در ارتباط باشید تا سوالات و ابهامات شما پاسخ بدهیم.

*مهم: توجه کنید که در مرحله اول، شما فقط علاقه مندی خود را اعلام می‌کنید و نیازی به ارائه جزییات کامل مدارک نیست.

در مرحله دوم، پس از اینکه مدارک و فرم های خود را تکمیل و بصورت آنلاین ثبت نمودید، در صورتی‌که امتیاز شما بالا و کافی باشد، از pool خارج می شوید و توسط استان یا کارفرمایان کانادا انتخاب خواهید شد. سپس، ایمیلی از سوی اداره مهاجرت کانادا برای شما ارسال می شود و طی آن از شما درخواست می شود که در یک بازه 60 روزه، مدارک خود را با همه جزییات سابمیت کنید.

چقدر زمان می برد تا ویزای اکسپرس اینتری بگیریم؟

طبق اعلام اداره مهاجرت کانادا، زمان لازم برای بررسی پرونده شما، بعد از سابمیت نهایی مدارکتان در مرحله دوم، حداقل 6 ماه زمان لازم است تا نتیجه ویزای اقامتی PR Card به شما اعلام شود. اما اگر بعد از گذشت 12 ماه نتیجه ای اعلام نشد، به این معنی است که امتیاز شما در رقابت با سایر متقاضیان، کافی نبوده و بایستی مجددا برای خود پروفایل بسازید.

مدارک لازم برای اخذ اکسپرس اینتری کانادا 

کرونا و تاثیر آن بر وضعیت مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری

در حال حاضر علی رغم شرایط کرونا، اداره مهاجرت کانادا کماکان پرونده های اکسپرس اینتری را پیگیری و ویزای کانادا را برای متقاضیان صادر می کند.

*مهم: در این راستا، اداره مهاجرت کانادا فرصت 60 روزه برای سابمیت مدارک را به 90 روز افزایش داده است تا متقاضیان بتوانند با توجه به کندتر شدن روال کاری ادارات، زمان بیشتری را برای فراهم کردن مدارک خود داشته باشند.

هزینه های دولتی برای اخذ ویزای اکسپرس اینتری کانادا

 1. مبلغ 825 دلار کانادا به اداره مهاجرت کانادا
 2. مبلغ 500 دلار کانادا جهت صدور ویزای اقامت دائم

 

در کل مسیر مهاجرت، سفر و بعد از ورودتان به کانادا همراه شما هستیم. فقط کافی است برای مشاوره مهاجرت به کانادا کلیک کنید تا کارشناسان ما در سازمان مهاجرتی سپهر فلاحتی در سریعترین زمان با شما ارتباط بر قرار کنند.

برای دریافت ویزای اکسپرس اینتری چه مدارکی نیاز است

داشتن مدرک تحصیلی معادل‌سازی شده و داشتن مدرک زبان با حداقل نمره‌ی قبولی

امکان دریافت اقامت دائم از طریق اکسپرس اینتری وجود دارد؟

بله اگر برای شما دعوتنامه صادر شود و موفق به دریافت شوید اقامت دائم برای شما صادر می‌شود.

4 نظرات
 1. ممنون میشم از تغییرات 2021 هم مارو آگاه کنید

  • سلام ممنون از شما
   حتما، هدف ما به اشتراک گذاشتن اطلاعات به روز و دقیق به شما عزیزان است. برای کسب جدیدترین اخبار ۲۰۲۱ همراه ما باشید.

 2. سید حمید موسوی 15 آذر 1400 2:08 ق.ظ پاسخ

  با سلام ببخشید حداقلا نمره تو ایلس باید چند باشه؟؟ پنج نیم کافی هست

  • سلام دوست عزیز
   نمره‌ی ۵.۵ حداقل نمره‌ی لازم هست ولی هرچه نمره‌ی زبان بالاتری داشته باشید شانس بیشتری هم برای مهاجرت دارین.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  در شرکت سازمان مهاجرتی سپهر فلاحتی ما به شما اطمینان می دهیم که  شرایط مهاجرت کانادا را برایتان فراهم میکنیم.

  آدرس
  5000 Yonge Street, Suite 1901, Toronto, ON M2N 7E9
  شماره تماس

  864-4224 (647) 1+