مهاجرت به کانادا با سیستم اکسپرس اینتری

express entry

سلام دوست من، اگر می خواهید جدیدترین اخبار و اطلاعات مربوط به مهاجرت به کانادا با سیستم اکسپرس اینتری و همچنین آخرین اخبار و تاثیر کرونا بر آن هستید، در ادامه این نوشتار همراه ما باشید. در این نوشتار، کلیه موارد لازم از جمله معرفی سازوکار سیستم اکسپرس اینتری کانادا، حداقل شرایط لازم برای اقدام، مراحل اخذ ویزا، قوانین اکسپرس اینتری، بایدها و نبایدهای این سیستم و جدیدترین اخبار و بروزترین اطلاعات مورد نیاز شما را توضیح داده ایم. خیلی سریع و بدون مقدمه بیشتر، بریم سر اصل مطلب و بررسی کامل سیستم اکسپرس اینتری کانادا. در صورتیکه سوالی داشتید می توانید خیلی ساده با ما در ارتباط باشید و سوال خودتون را از ما در سازمان مهاجرتی SEP Immigration بپرسید. ما مرحله به مرحله، در مسیر پیش رویتان به سوی کانادا، همراه شما هستیم.

سیستم اکسپرس اینتری (Express Entry) چیست؟

سیستم اکسپرس اینتری کانادا از سال ابتدای سال 2015 آغاز شده است و یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به کانادا است. قبل از تصویب این سیستم، متقاضیان باید از روش های دیگر مثل نیروی متخصص فدرال برای مهاجرت اقدام می کردند که در آن ابهامات زیادی وجود داشت و لازم بود تا زمانی طولانی صبر کنند تا نتیجه بگیرند. اما، سیستم اکسپرس اینتری کانادا، همانطور که از نامش پیداست، سریعترین روش ممکن برای اخذ اقامت دائم کانادا است. شما می توانید با صرف کمترین هزینه و زمان و با استفاده از یکی از انواع روش های سیستم اکسپرس اینتری، اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

سوال، اگر اینطور است، چرا همه به جای استفاده از سیستم اکسپرس اینتری، از روش های دیگری استفاده می کنند؟ پاسخ، شرایط اولیه خاص و سخت تری است که متقاضیان برای اقدام لازم دارند. در ادامه نوشتار به بررسی جزییات بیشتر این اولیه ها می پردازیم. روی فرم ارزیابی (رایگان) کلیک کنید

انواع برنامه های سیستم اینتری کانادا

از طریق سیستم اکسپرس اینتری، به یکی از چهار برنامه زیر می توانید برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید:

 1. برنامه فدرال اسکیل ورکر (Federal Skilled Worker Program)
 2. برنامه فدرال اسکیل ترید (Federal Skilled Trade Program)
 3. برنامه تجربه کار کانادایی (Canadian Experienced Class)
 4. برنامه های استانی (Provincial Nominee Program)

پیش نیازهای لازم برای سیستم اخذ ویزای کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری

 • مدارک تحصیلی شما باید معادلسازی با سیستم آموزشی کانادا شوند.
 • داشتن حداقل یکی از مدارک معتبر زبان انگلیسی یا فرانسه که در زیر نام برده شده است. توجه کنید که بدون آن نمی توانید هیچ درخواستی را ثبت کنید:
 1. IELTS
 2. CELPIP
 3. TEF
 4. TCF

مراحل لازم برای دریافت ویزای کانادا در سیستم اکسپرس اینتری

در مرحله اول، بایستی فرم های اولیه را سایت اداره مهاجرت کانادا پر نمایید. این فرم ها نشان دهنده علاقه مندی شما به استفاده از سیستم اکسپرس اینتری است که در آن ها اطلاعات شخصی شما شامل، سن، مدرک معتبر زبان انگلیسی یا فرانسه، مدارک تحصیلی و سوابق کاری شما بایستی بصورت آنلاین در وبسایت اداره مهاجرت کانادا وارد شوند. به این مرحله Expression of interest گفته می شود. هرکدام از مواردی که اشاره شد، امتیاز مخصوص به خود را دارند و در مجموع امتیاز کل شما را رقم می زنند. بدیهی است که این امتیازها با توجه به شرایط هر فرد، متفاوت است؛ اما، برای استفاده از سیستم اکسپرس اینتری کانادا، حداقل هایی هم وجود دارد! یعنی امتیاز شما برای ورود به این سیستم بایستی، به کف امتیاز لازم برای ورود به سیستم اکسپرس اینتری برسد. در ادامه نوشتار، امتیازبندی بخش های مختف را بررسی خواهیم کرد.

بیایید فرض کنیم که شما حداقل امتیاز لازم برای ورود به سیستم اکسپرس اینتری را دارید، حالا چی؟

پاسخ، حالا شما وارد استخر متقاضیان pool می شوید و باید منتظر بمانید طبث سیستم امتیازبندی موجود Comprehensive Ranking System از استخر متقاضیان انتخاب شوید. منظور از جاب بانک job bank چیست؟  بخشی از امتیازات شما مربوط به دعوتنامه های کاری یا استان ها است. اگر این دعوتنامه ها را نداشته باشید، بایستی در job bank اطلاعاتتون را با دقت ثبت کنید.

*مهم: توجه کنید که اطلاعات خود را کاملا بر اساس واقعیت و دقیق ثبت کنید، چون در غیر اینصورت، ممکن است علاوه بر ریجکت شدن پرونده مهاجرتی تان، جریمه نیز شوید و تا سال ها عواقب بدی مثل محرومیت های  مسافرتی و مهاجرتی برای شما به همراه بیاورد. بنابراین پیش از هر اقدامی، حتما از مشاوران رسمی راهنمایی بگیرید. برای بررسی دقیقتر شرایط خود، با ما در تیم مشاوره SEP Immigration در ارتباط باشید تا سوالات و ابهامات شما پاسخ بدهیم.

*مهم: توجه کنید که در مرحله اول، شما فقط علاقه مندی خود را اعلام می کنید و نیازی به ارائه جزییات کامل مدارک نیست.

در مرحله دوم، پس از اینکه مدارک و فرم های خود را تکمیل و بصورت آنلاین ثبت نمودید، در صورتیکه امتیاز شما بالا و کافی باشد، از pool خارج می شوید و توسط استان یا کارفرمایان کانادا انتخاب خواهید شد. سپس، ایمیلی از سوی اداره مهاجرت کانادا برای شما ارسال می شود و طی آن از شما درخواست می شود که در یک بازه 60 روزه، مدارک خود را با همه جزییات سابمیت کنید.

چقدر زمان می برد تا از طریق سیستم اکسپرس اینتری ویزا بگیریم؟

طبق اعلام اداره مهاجرت کانادا، زمان لازم برای بررسی پرونده شما، بعد از سابمیت نهایی مدارکتان در مرحله دوم، حداقل 6 ماه زمان لازم است تا نتیجه ویزای اقامتی PR Card به شما اعلام شود. اما اگر بعد از گذشت 12 ماه نتیجه ای اعلام نشد، به این معنی است که امتیاز شما در رقابت با سایر متقاضیان، کافی نبوده و بایستی مجددا برای خود پروفایل بسازید.

کرونا و تاثیر آن بر وضعیت مهاجرت با سیستم اکسپرس اینتری کانادا

در حال حاضر علی رغم شرایط کرونا، اداره مهاجرت کانادا کماکان پرونده های اکسپرس اینتری را پیگیری و ویزای کانادا را برای متقاضیان صادر می کند.

*مهم: در این راستا، اداره مهاجرت کانادا فرصت 60 روزه برای سابمیت مدارک را به 90 روز افزایش داده است تا متقاضیان بتوانند با توجه به کندتر شدن روال کاری ادارات، زمان بیشتری را برای فراهم کردن مدارک خود داشته باشند.

کرونا و مهاجرت به کانادا

نحوه امتیازبندی در سیستم اکسپرس اینتری کانادا (Comprehensive Ranking System)

حال بیایید مواردی که برای شما در سیستم اکسپرس اینتری امتیاز دارند با هم مرور کنیم:

 1. مشخصات فردی و مهارت های شما از جمله سن (ماکزیمم امتیاز متعلق به بازه سنی 20 تا 29 سالگی است و غیر از آن، این امتیاز به تناسب سن شما کم می شود)، مدرک تحصیلی دانشگاهی، میزان مهارت زبانی
 2. اگر متاهل هستید، مشخصات فردی و مهارت های همسر شما امتیاز خواهند داشت
 3. دریافت جاب آفر job offer از کارفرمای کانادایی
 4. مجموع امتیازات موجود در سیستم اکسپرس اینتری 1200 امتیاز است
 5. امتیاز دعوتنامه استانی یا پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای کانادایی 600 امتیاز است
 6. بیشترین امتیاز ممکن برای سن شما، 100 امتیاز است
 7. بیشترین امتیاز ممکن برای میزان تحصیلات 150 امتیاز است
 8. بیشترین امتیاز ممکن برای میزان مهارت زبانی (انگلیسی یا فرانسه) به عنوان زبان اول، 136 امتیاز و برای زبان دوم، 24 امتیاز است
 9. بیشترین امتیاز ممکن برای مقدار سابقه کاری شما در کانادا 80 امتیاز و در خارج از کانادا 50 امتیاز است
 10. امتیاز ترکیبی، امتیازی است که حاصل ترکیب میزان تحصیلات و میزان مهارت زبانی شما است. بیشترین امتیاز ممکن برای این قسمت، شما 50 امتیاز است
 11. در سال 2017 یک مورد جدید به این لیست امتیاز اضافه شده است که طبق آن، به متقاضیانی که خواهر یا برادرشان مقیم یا سیتیزن کانادا باشند، 15 امتیاز تعلق می گیرد. توجه کنید که در این بخش، نهایتا 15 امتیاز به شما تعلق می گیرد، فارغ از اینکه شما چند برادر یا خواهر مقیم یا سیتیزن در کانادا که داشته باشید.

*مهم: توجه کنید که امتیازات فوق برای یک فرد مجرد و در شرایطی بیشینه نوشته شده است؛ بنابراین، برای آگاهی بیشتر از نحوه تخصیص امتیازات در حالات مختلف، می توانید جداول امتیازبندی سیستم اکسپرس اینتری کانادا را با جزییات کامل و برای شرایط مختلف مطالعه کنید. همچنین، برای بررسی دقیقتر شرایط خود، تیم مشاوره SEP Immigration با کارشناسان با تجربه در خدمت شماست تا شرایط شما را ارزیابی کند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کار کانادا

 • پاسپورت معتبر
 • 6 قطعه عکس 4.5*3.5 (عکس باید نهایتا در 6 ماه اخیر گرفته شده باشد)
 • کلیه پاسپورت های شما در طی 10 سال گذشته
 • کارت پایان خدمت سربازی + ترجمه (برای آقایان بالای 18 سال الزامی است)
 • سند ازدواج یا طلاق (در صورت تاهل) + ترجمه
 • در صورتیکه خواهر، برادر، پدر یا مادر شما در کانادا مقیم یا سیتیزن هستند، بایستی اطلاعات مربوطه در مورد آن ها ارائه شود
 • شناسنامه + ترجمه
 • مدارک و سوابق تحصیلی + ترجمه
 • نامه تمکن مالی بانکی
 • مدرک زبان (انگلیسی یا فرانسه)
 • سوابق کاری + ترجمه
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری + ترجمه
 • کد پستی و آدرس محل زندگی شما در 10 سال گذشته
 • انجام تست های پزشکی زیر نظر پزشک معتمد سفارت کانادا در ایران

هزینه های دولتی برای اخذ ویزا از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا

 1. مبلغ 825 دلار کانادا به اداره مهاجرت کانادا
 2. مبلغ 500 دلار کانادا جهت صدور ویزای اقامت دائم

تمکن مالی جدید برای اکسپرس اینتری کانادا ۲۰۲۱

مطابق با آخرین اخباری که از سوی اداره‌ی مهاجرت کانادا اعلام شده است، تمکن مالی جدیدی برای متقاضیان سیستم اکسپرس اینتری در نظر گرفته شده است.

برای آن‌که متقاضی بتواند از برنامه‌ی اکسپرس اینتری برای مهاجرت به کانادا استفاده نماید می‌بایست به دولت کانادا این اطمینان را بدهد که می‌تواند برای مدت ۶ ماه تمامی هزینه‌های خود و خانواده‌اش را در این کشور تامین کند.

در جدول زیر میزان تمکن مالی که باید به اداره‌ی مهاجرت کانادا نشان دهید را به ازای تعداد خانواده می‌بینیم:

تمکن مالی

 

 

 

 

در کل مسیر مهاجرت و سفر به کانادا همراه شما هستیم. فقط کافی است روی فرم ارزیابی (رایگان) کلیک و آن را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در SEP Immigration فرم شما را بررسی کنند و نتیجه را خیلی سریع به شما اطلاع دهند.

 

 

 

2 نظرات
 1. ممنون میشم از تغییرات 2021 هم مارو آگاه کنید

  • سلام ممنون از شما
   حتما، هدف ما به اشتراک گذاشتن اطلاعات به روز و دقیق به شما عزیزان است. برای کسب جدیدترین اخبار ۲۰۲۱ همراه ما باشید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  در شرکت سازمان مهاجرتی سپهر فلاحتی ما به شما اطمینان می دهیم که  شرایط مهاجرت کانادا را برایتان فراهم میکنیم.

  آدرس
  5000 Yonge Street, Suite 1901, Toronto, ON M2N 7E9
  شماره تماس

  864-4224 (647) 1+