ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

کانادا یکی از کشورهایی است که افراد زیادی آن را به ­عنوان مقصد برای مهاجرت انتخاب می­ کنند. روش­‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که مهاجرت تحصیلی به کانادا معمولاً طرفداران بیش­تری دارد. مهاجرت به کانادا برای تحصیل بین افراد بسیار زیاد است از این رو سوالات زیادی در ارتباط با شرایط زندگی در این کشور وجود دارد که باید از افراد و مراکز معتبر و مورد اطمینان بپرسید. مدت زمان تحصیل در این کشور اهمیت دارد و بر این اساس ویزای تحصیلی دریافت می­ کنید.


پیش از مهاجرت تحصیلی کانادا باید در ارتباط با مدارک لازم برای مهاجرت و شرایط زندگی در کشور کانادا اطلاعات کافی را داشته باشید. کانادا به ­عنوان یک کشور مهاجرپذیر سالانه دانشجویان زیادی را از سراسر جهان می­ پذیرد که درصد قابل ­توجهی از آن­‌ها را دانشجویان ایرانی تشکیل می­‌دهند. از همین رو نیاز است تا در ارتباط  با مراحل مهاجرت به کشور کانادا اطلاعات کافی داشته باشید. در این راستا می‌توانید با سپهر فلاحتی، وکیل مهاجرت به کانادا در ارتباط باشید و از راهنمایی او در این زمینه استفاده نمایید. ما در این مقاله سعی داریم هر آنچه در مورد ویزای تحصیلی نیاز دارید را، شرح دهیم تا سوالات شما در مورد مهاجرت تحصیلی به کانادا به خوبی پاسخ داده شود.

فهرست مطالب

مهاجرت و اپلای تحصیلی به کانادا

افراد زیادی وجود دارند که برای ادامه­ تحصیل خود، گزینه­ مهاجرت را انتخاب می­‌کنند و ترجیح می­‌دهند سایر مراحل تحصیلی خود را در کشور دیگری طی نمایند. پیش از این، این مهاجرت معمولاً برای تحصیلات تکمیلی استفاده می‌­شد اما اخیرا بسیاری از افراد ترجیح می­‌دهند پس از اخذ مدرک دیپلم، برای ادامه تحصیل از سیستم آموزشی کشورهای دیگر استفاده کنند.

در ارتباط با تحصیل در خارج باید به کشور مقصد توجه زیادی داشته باشید. شما باید چندین سال با زبان، فرهنگ و آداب ­و رسوم این کشور زندگی کنید. از همین رو نیاز است تا پیش از این به ­خوبی در این زمینه تحقیق کنید تا در نهایت بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

 • مهاجرت تحصیلی به کانادا

ترم‌های تحصیلی کانادا

دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا سه ترم برای پذیرش دارند که عبارتند از:

ترم‌های ورودیزمان شروع
ترم پاییزاول سپتامبر
ترم زمستاناول ژانویه
ترم تابستانآپریل و می

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

این کشور به ­عنوان یکی از بهترین مقصدها برای مهاجرت تحصیلی کانادا، شرایط ویژه و مخصوص به­ خود دارد. پیش از هر مدرک و اقدام دیگری باید از دانشگاه موردنظر خود پذیرش بگیرید. برای این کار می­‌توانید در رشته­ تحصیلی خود به­ دنبال مناسب‌­ترین دانشگاه بگردید. برای این کار می­‌توانید از استادها و مشاوران مجرب نیز کمک بگیرید تا بتوانید دانشگاهی متناسب با رشته­ تحصیلی و شرایط خودتان پیدا کنید.

پس از دریافت پذیرش از دانشگاه موردنظر، زمان آن است که مدارک خود را برای اخذ ویزا کانادا آماده نمایید. این ویزا به ­عنوان یک مجوز به شما اجازه می‌­دهد تا در این کشور اقامت داشته باشید. البته باید به این نکته نیز اشاره نمود که در صورتی که مدت زمان تحصیل شما کمتر از 6 ماه است نیازی به اخذ این مجوز ندارید. اما معمولاً توصیه می­‌شود تا برای اطمینان بیش­تر اقدام به اخذ ویزا کنید.

ویزای تحصیلی چیست؟

ویزای تحصیلی مدرک مهاجرتی است که توسط یک کنسولگری یا سفارت صادر می شود و این امکان را به شما می‌دهد تا به طور قانونی در یک کشور یک خاص برای یک بازه زمانی محدود درس بخوانید. به تبع ویزای تحصیلی کانادا مدرکی است که به اتباع خارجی اجازه می‌دهد در موسسات آموزشی تعیین شده(DLIs) در کانادا تحصیل کنند؛ اکثر اتباع خارجی برای تحصیل در کانادا به مجوز تحصیل نیاز دارند.

تغییرات ویزای تحصیلی کانادا در 2024

با کاهش محدودیت‌های کرونایی و اتمام شرایط دشوار در طی دو سال اخیر ویزای تحصیلی کانادا نیز به حالت نرمال خود برگشت. پروسه‌ی مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل به دلیل آنلاین بودن و غیر حضوری بودن دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی طولانی شده بود که با اتمام کرونا و بازگشتن روند کار این موسسات به حالت عادی سرعت صدور ویزای تحصیلی کانادا برای متقاضیان بیشتر شده است.

کشور کانادا پس از عبور از بحران کووید از متقاضیان ویزای تحصیلی این کشور استقبال خواهد کرد تا جایی که یک سری برنامه‌هایی برای دریافت اقامت دائم کانادا برای افرادی که در این کشور به تحصیل و یا کار مشغول هستند ارائه داده است.

اقدامات پیش از درخواست ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی را برای تحصیل در کشور دیگر می‌خواهید، درست است؟ پس پیش از وارد شدن به پروسه ویزای تحصیلی نیاز است که دانشگاه یا کالج مدنظر خود را در کشور مقصد، به طور مثال کانادا انتخاب کرده باشید و با طی کردن مراحل و مکاتبات، پذیرش تحصیلی گرفته باشید. پس قبل از درخواست ویزای تحصیلی باید دانشگاه یا کالج و رشته‌ای که قصد ادامه تحصیل در آن دارید را انتخاب کرده باشید. حین انتخاب رشته و دانشگاه یا کالج خود بسیار دقت کنید چرا که این انتخاب سرنوشت شما در حداقل سه سال آینده را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

انتخاب دانشگاه یا کالج

در این بخش معیار‌هایی که می‌تواند تصمیمتان در مورد انتخاب دانشگاه را تحت تاثیر قرار دهد را توضیح دادیم:

رتبه دانشگاه

معیار‌های زیادی برای فیلتر کردن دانشگاه‌ها وجود دارد که یکی از رایج‌ترین معیار‌ها، رنک یا رتبه دانشگاه است. طبق گزارش رده بندی سازمان کیو اس با محوریت رنکینگ دانشگاه‌های کانادا، ۲۶ دانشگاه کانادایی در لیست برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند. معیار بعدی می‌تواند هزینه باشد چون دانشگاه‌های مختلف در کانادا شهریه‌های متفاوتی دارند. البته خبر خوبی برایتان داریم و این است که هزینه تحصیل در کانادا در مقایسه با استرالیا، آمریکا و انگلیس کمتر است و تحصیل در این کشور مقرون به صرفه محسوب می‌شود. به طور کلی میاینگین شهریه‌های دانشگاه در کانادا بین 13 تا 20 هزار دلار در سال است. میانگین هزینه شهریه دانشگاه‌های کانادا در مقطع لیسانس 33 هزار، در مقطع کارشناسی ارشد 20 هزار و در مقطع دکتری 16 هزار دلار است.

برترین دانشگاه های کانادا بر اساس رتبه جهانی
ردیفرتبه جهانیدانشگاه
126دانشگاه تورنتو
227دانشگاه مک گیل
346دانشگاه بریتیش کلمبیا
4111دانشگاه مونترال
5126دانشگاه آلبرتا
6140دانشگاه مک مستر
7149دانشگاه واترلو
8170دانشگاه وسترن
9230دانشگاه آتاوا
10235دانشگاه کلگری
11240دانشگاه کویینز
12272دانشگاه دالهاوزی
13298دانشگاه سایمون ‌فریزر
14334دانشگاه ویکتوریا
15414دانشگاه لاوال
16458دانشگاه ساسکاچوان
17494دانشگاه یورک
18530-521دانشگاه کنکوردیا
19590-581دانشگاه گوئلف
20600-591دانشگاه کبک
21650-601دانشگاه کارلتون
22650-601دانشگاه مانیتوبا
23700-651دانشگاه نیوبرانزویک
24750-701دانشگاه ویندزور
25800-751دانشگاه مموریال
26800-751دانشگاه شربروک
271000-801دانشگاه رایرسون

زبان

نکته مهم دیگر که در انتخاب دانشگاه در کانادا باید در نظر داشته باشید زبان است. دانشگاه‌‌های استان کبک در کانادا که بزرگترین شهر آن مونترال است فرانسوی زبان هستند و در صورتی که آشنایی با این زبان ندارید باید دانشگاه‌های این استان را به طور کلی از لیست خود خط بزنید.

آب و هوا

معیار دیگری که در انتخاب رشته در کشور کانادا تاثیر گذار است دمای هوا در استان‌های مختلف است. داشنگاه تورنتو دارای رتبه یک کانادا و بیست کشوری است اما بسیاری از افراد به دلیل سرمای تقریبا غیر قابل تحمل این شهر عطای آن را به لقایش می‌بخشند. پس روحیه و شرایط خود را نسبت به آب و هوای متفاوت در انتخاب استان و دانشگاه خود در نظر بگیرید.

انتخاب رشته

در انتخاب رشته علایق و مهارت‌های خود را اولویت قرار دهید. درست است که همواره بحث بازار کار حین انتخاب رشته بسیار داغ است اما به این نکته توجه کنید که کار کردن در رشته‌ای که به آن علاقه نداشته باشید و با روحیات شما سازگار نباشد هیچوقت رضایتتان را برنمی‌انگیزد. اهمیت این مسئله به قدری است که حتی ما توصیه می‌کنیم که میان دانشگاه برتر و رشته محبوبتان، رشته را اولویت قرار دهید. همچنین این نکته را حین انتخاب رشته در نظر داشته باشید که برخی رشته‌های دانشگاهی در کانادا مهارت‌هایی را به عنوان پیش نیاز در نظر می‌گیرند. برای پیدا کردن اینکه کدام دانشگاه‌ها رشته مدنظرتان را دارند، عنوان رشته و مقطع مورد نظرتان را به همراه اسم کشور سرچ کنید:

برای مثال؛ PHD positions for psychology, Canada

ویزای تحصیلی

مهاجرت به کانادا برای تحصیل چه مزایایی دارد؟

کشورهای مختلفی وجود دارند که شما می­‌توانید برای ادامه­ تحصیل در آن‌ها اپلای نمایید. از معروف‌­ترین این کشورها می ­توان به آمریکا، استرالیا، آلمان، فرانسه و… اشاره نمود. بسته به شرایط تحصیلی و حوزه­ کاری ممکن است هر کدام از این کشورها مزایایی داشته باشند. با توجه به ملاک و معیارهایی که در امر مهاجرت باید در نظر گرفته شود، کشور کانادا به­ عنوان یک مقصد خوب و مناسب برای تحصیل پیشنهاد می­ شود که در ادامه به مزایای آن می­ پردازیم.

هزینه‌‌های ویزای تحصیلی کانادا نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر به ­صرفه است. این به آن معنی است که با شرایط ارزی کنونی نیز می ­توان به تحصیل در این کشور فکر کرد. از سویی دیگر دانشگاه‌ها، کالج‌ها و مدارس به اندازه­ کافی تنوع دارند و فرد می­تواند از بین آن­‌ها مناسب ­ترین گزینه را برای ادامه­ تحصیل انتخاب کند. کشور کانادا برای کمک هزینه‌­های تحصیلی نیز طرح­‌های مختلفی دارد که می‌­توان به فاند(fund) و اسکالرشیپ(scholarship) اشاره نمود.

پس از آن که دوران تحصیل شما در کشور کانادا به پایان رسید، می­‌توانید به ­صورت تمام­ وقت کار کنید و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار کانادا تغییر دهید. این تغییر نوع ویزا نیز به طول تحصیل شما و شرایط کاری­تان بستگی دارد. دولت کانادا در تلاش است تا شرایط رفاهی مناسبی را برای دانشجویانی که در این کشور به تحصیل مشغول هستند، فراهم آورد.

از جمله­ این امکانات می­‌توان به تخفیف‌­های مالیاتی، بن خرید اقلام مصرفی فروشگاهی اشاره نمود. هم­چنین دانشجویانی که در این کشور به تحصیل می‌پردازند، برای حمل­ و نقل عمومی و سفرهای درون شهری نیز مشمول تخفیف می‌شوند و به این ترتیب می‌­توانند زندگی راحت ­تری داشته باشند.

هزینه­ ویزای تحصیلی کانادا

هزینه ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟ برخی از دانشگاه­‌ها عمومی و برخی دیگر خصوصی هستند. این مسئله می­‌تواند تاثیر مستقیمی بر شهریه و گرفتن ویزا داشته باشد. مقطع تحصیلی که در آن به ادامه­ تحصیل می‌­پردازید نیز بسیار اهمیت دارد.

باید توجه داشته باشید که مقطع کارشناسی یا لیسانس از فوق­ لیسانس و دکتری هزینه ­برتر است. در دوران فوق­ لیسانس یا دکتری گزینه­‌های بیش­تری برای دریافت فاند و بورسیه دارید که این مسئله شرایط تحصیلی را برای شما آسان­‌تر می‌­نماید.

هنگامی که دانشگاه موردنظر را انتخاب می­‌کنید باید به رتبه­ آن در سطح دانشگاه­ های جهان توجه داشته باشید که این مسئله نیز می­‌تواند روی هزینه درخواست ویزای تحصیلی کانادا و اخذ ویزا تحصیلی کانادا تاثیر بگذارد. همان­‌طور که پیش از این نیز گفته شد هزینه‌های اخذ ویزای تحصیلی کانادا خود شامل چندین بخش است.

طبق برآوردهای انجام شده، هزینه­ درخواست استادی پرمیت کانادا 150 دلار، هزینه­­ ویزای کار همراه 255 دلار، هزینه­ ویزای توریستی همراه دانشجو 100 دلار، هزینه­ ویزای همراه دانش ­آموز 100 دلار و هزینه­ انگشت­ نگاری 85 دلار است.

درخواست استادی پرمیت کاناداویزای کار همراهویزای توریستی همراه دانشجوویزای همراه دانش ­آموزانگشت­ نگاری
150 دلار255 دلار100 دلار100 دلار85 دلار

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه­ های کانادا

.هزینه­ کالج‌ها با توجه به استان و تابعیت شما متغیر است. یکی از مهم­ترین نکاتی که بر هزینه­ تحصیل شما تاثیر می­‌گذارد، رشته­ تحصیلی و کالج موردنظر شما است

در صورتی که فرد در کشور کانادا به­ دنیا آمده باشد یا بیش­تر از 5 سال در آن جا اقامت داشته باشد، هزینه ­‌های تحصیلش بسیار کاهش می‌­یابد. معمولاً این هزینه­‌ها به اندازه­ نصف یک دانشجوی بین­ الملل است. طبق محاسبات انجام شده هزینه­ تحصیل در کالج برای یک تابعه­ کانادایی 6400 تا 9000 دلار کانادا است.

این هزینه برای دانشجویان بین ­المللی چیزی در حدود 16000 تا 20000 دلار کانادا است. این فرد هم­چنین به 8000 دلار کانادا برای تمکن مالی و زندگی در این کشور نیاز دارد که این هزینه به ­صورت سالانه است و فرد باید توانایی پرداخت آن را داشته باشد. هزینه سفارت کانادا برای ویزای تحصیلی را نیز باید به این هزینه‌ها اضافه نمود.

فرد متولد کانادا/ فرد دارای 5 سال اقامتدانشجویان بین المللی
6400 تا 9000 دلار کانادا16000 تا 20000 دلار کانادا+ 8000 دلار کانادا برای تمکن مالی

کار دانشجویی در کانادا

20 ساعت در هفته اجازه کار کردن در کانادا همراه با تحصیل همواره یکی از مزیت‌های تحصیل در کانادا در مقایسه با آمریکا بود. حال خبر بهتر اینکه با به روز رسانی قوانین در 15 نومبر 2022 این محدودیت زمانی نیز برداشته شده و هر دانشجویی با توجه به توانایی و زمانبندی خود می‌تواند در کنار تحصیل مشغول به کار شود. اگر در این لحظه برایتان سوال پیش آمده که بازار کار رشته‌های مختلف دانشگاهی در کانادا به چه صورت است. راه حلی برای شما داریم: موقعیت‌های شغلی مدنظرتان بعد از تحصیل را در سایت‌های کاریابی سرچ کنید. توجه کنید که اگر نتایج را با فیلتر شهر به شهر مقصدتان محدود کنید، نتایج دقیق تری به دست می‌آورید. نتایج به شما نشان می‌دهد که چند مورد پیشنهاد شغلی مرتبط وجود دارند و دید کلی‌ای در مورد اینکه نیاز به شغل مدنظر شما در شهر‌های مختلف چقدر است پیدا می‌کنید.

انواع بورسیه ­های تحصیلی کشور کانادا

بسیاری از دانشجویان برای آن که در رفاه بیش­تری زندگی کنند، در تلاش هستند تا از دانشگاه‌هایی پذیرش بگیرند که به آن‌­ها بورسیه ارائه می­‌دهند. بورسیه در کشور کانادا به سه شکل است؛ دولتی، دانشگاهی و بورسیه‌­های خاص. بورسیه­ های تحصیلی به دو نوع فاند و اسکالرشیپ تقسیم می­‌شود. در بورسیه به نوع اسکالرشیپ بخشی از هزینه­ زندگی دانشجو پوشش داده می‌­شود. اما در فاند تمام هزینه­­‌های تحصیلی و زندگی دانشجو در نظر گرفته می­‌شود.

برای آن که فرد بتواند از اسکالرشیپ یا فاند استفاده کند، باید رزومه‌ه­ای قوی داشته باشد و نمره­ زبان آن بالا باشد. به این تریب در این رقابت می­‌تواند از سایر افراد متقاضی پیشی بگیرد. در ادامه به شرح انواع این بورسیه‌ها می­‌پردازیم.

بورسیه­ تحصیلی دولتی کانادا دارای سه بخش بنتینک فلوشیپ، ریسرچ IDRC و بورسیه­ تحصیلی NSERC است. بورسیه­ اولی برای دانشجویان بین ­المللی است که قصد ادامه تحصیل در مقطع فوق­ لیسانس را دارند. این بورسیه معمولاً برای رشته ‌های علوم طبیعی، علوم اجتماعی یا تحقیقات بهداشتی است و به آن‌­ها تعلق می­ گیرد. نوع دوم برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه‌­ای است که می‌­خواهند در مقطع فوق­ لیسانس و دکتری به ادامه­ تحصیل بپردازند. بورسیه­ نوع سوم نیز برای دانشجویان علوم طبیعی و مهندسی است که در مقطع فوق­ لیسانس به تحصیل ادامه می­‌دهند.

بورسیه­ تحصیلی غیردولتی کانادا نیز به دو بخش تقسیم می­‌شود. اولین بخش بورسیه­ تحصیلی صندوق زیست­ محیطی Anee vallee است که به دانشجویان تحقیقات حیوانی در مقطع دکتری در بریتیش کلمبیا اهدا می­‌شود. دیگری بورسیه­ تحصیلی ترودو(trudeau) است که برای دانشجویان دکتری در نظر گرفته شده است.

آخرین نوع بورسیه، بورسیه­ تحصیلی خاص است که خود انواعی دارد. یکی از این انواع بورسیه­‌های خاص، بورسیه­ تحصیلی دانشگاه کارلتون است که به دانشجویان بین ­المللی در مقطع کارشناسی ارشد تعلق می­‌گیرد. دیگری بورسیه­ تحصیلی دانشگاه کانکوردیا برای دانشجویان بین­ المللی در مقطع کارشناسی، بورسیه تحصیلی دانشگاه هامبر و آلبرتا نیز مانند دانشگاه کنکوردیا(Concordia university) به دانشجویان بین ­المللی در مقطع کاشناسی تعلق می­‌گیرد.

بورسیه­ تحصیلی دانشگاه دلشویی نیز یکی دیگر از انواع بورسیه­‌های خاص است که به دانشجویان بین ­المللی و داخلی در تمامی مقاطع تعلق می­‌گیرد. از دیگر بورسیه­‌های خاص، بورسیه­ های تحصیلی دانشگاه مک گیل است که در مقطع کارشناسی­ ارشد و دکتری به دانشجویان بین ­المللی داده می­‌شود. در نهایت بورسیه­ تحصیلی دانشگاه کالیاری برای دانشجویان بین ­المللی از 500 تا 60000 دلار است.

هزینه تحصیل در کانادا

مهاجرت به کانادا برای تحصیل بدون مدرک زبان

داشتن مدرک زبان در دوره­‌های CA  ضروری نیست ولی برای آن که بتوانید در کالج‌­ها و دانشگاه­‌های مختلف پذیرش بگیرید، کمک زیادی به شما می­‌کند. البته باید به این نکته نیز اشاره نمود که برای شرکت در دوره­‌های AA و AS نیاز به داشتن مدرک زبان دارید. اما این امکان برای شما وجود دارد که اگر باقی شرایط گرفتن پذیرش تحصیلی را دارید و هنوز مدرک زبان خود را نگرفته‌­اید، پس از مهاجرت به کانادا و پیش از ادامه­ تحصیل، در دوره‌های زبان انگلیسی یا فرانسوی شرکت نمایید.

به ­صورت کلی دولت کانادا بورسیه­‌های مختلفی برای دانشجویان بین ­المللی خود در نظر گرفته است که در کنار تحصیل و آموختن زبان می‌توانند در شرایط مطلوبی زندگی کنند. از همین رو اگر شما سایر مدارک خود را ارائه داد­ه‌اید ولی هنوز مدرک زبان خود را اخذ نکرده­ اید، جای نگرانی نیست. اهمیت داشتن مدرک زبان می­ تواند با مقطع تحصیلی شما نیز در ارتباط باشد. مهاجرت تحصیلی با هدف مقطع دکتری بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست.

برخی از دانشگاه‌های کانادا مثل: دانشگاه بروک، دانشگاه رجینا، دانشگاه مموریال هستند که برای دریافت پذیرش از آن‌ها نیازی به داشتن آیلتس نیست ولی باید دانش زبان خود را نشان دهید و یا در دوره‌های زبانی که در خود موسسه آموزشی برگزار می‌شود شرکت کنی

مراحل دریافت ویزای تحصیلی کانادا

دریافت ویزای تحصیلی کانادا را می‌توان در 6 مرحله خلاصه کرد که عبارت‌اند از:

1- آماده‌سازی مدارک

لیست مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای تحصیلی را می‌توانید در سایت اداره مهاجرت کانادا مشاهده کنید. در ادامه سه مورد از مهم ترین موارد را ذکر کردیم:

پاسپورت

پاسپورت دارای اعتبار اولین و مهم ترین مدرک شماست. در نظر داشته باشید که برای دریافت ویزای تحصیلی پاسپورتتان حداقل باید 6 ماه دارای اعتبار باشد. همچنین پاسپورت شما برای دریافت ویزای تحصیلی باید دو صفحه خالی داشته باشد.

نامه پذیرش

مدرک دیگری که باید آماده کنید نامه پذیرش از دانشگاه است. نامه پذیرش دانشگاه LOA نام دارد و در فرایند ارسال مدارک به اداره مهاجرت کانادا فرستاده می‌شود. برخی دانشگاه‌ها که ودیعه دریافت می‌کنند در ابتدا نامه Offer letter را ارسال می‌کنند و باید دقت کنید که این نامه برای درخواست ویزای تحصیلی قابل‌استفاده نیست. برای دریافت نامه اصلی پذیرش دانشگاه باید مبلغ ودیعه را ابتدا پرداخت کنید. شما برای دانشگاه‌های مختلف ایمیل ارسال می‌کنید و با اساتید دانشگاه‌ها مکاتبه می‌کنید. درصورتی‌که رزومه و شرایط شما برای دانشگاه قابل‌قبول باشد، دانشگاه برای شما نامه پذیرش را ارسال می‌کند.

مدارک تحصیلی: زبان و استادی پلن

از دیگر مدارک موردنیاز نیز می‌توان به مدرک زبان، برنامه مطالعاتی، ترجمه رسمی مدرک تحصیلی و ریز نمرات، گواهی عدم سوءپیشینه و … اشاره کرد. برنامه مطالعاتی که به Study Plan معروف است در واقع توضیحات شما برای افسر مهاجرتی است. شما در این توضیحات بیان می‌کنید که چرا می‌خواهید مهاجرت کنید، چرا این رشته را انتخاب کرده‌اید، مسیر پیشرفت خود را چه می‌بینید و پس از اتمام تحصیل چه برنامه‌ای دارید. شما تمامی مدارک موردنیاز به‌علاوه فرم‌های مربوطه را برای اداره مهاجرت کانادا آپلود خواهید کرد تا فرایند اخذ ویزای تحصیلی را آغاز کنید.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی

استادی پلن (study plan) چیست؟

نامه‌­ای که در آن توضیحات خود را برای آفیسر ادراه­‌ی مهاجرت شرح می­‌دهید، استادی پلن نام دارد. این نامه به مامور ویزا کمک می­‌کند تا با اهداف و برنامه ‌های شما بیش­تر آشنا شود و روند مهاجرت شما را بهتر درک کند. در ان نامه باید توضیح دهید که چرا می­‌خواهید در کانادا تحصیل کنید. در ارتباط با رشته­‌ی تحصیلی موردنظرتان نیز به این اشاره می­‌کنید که چرا این رشته و گرایش را برای ادامه­‌ی تحصیل انتخاب کردید. پس از آن مسیر شغلی و تحصیلی که در نظر دارید را باید شرح دهید. از مسئولیت­‌های خود به ­عنوان دانشجو آگاه هستید و برای دوران بعد از فارغ­‌ا‌‌لتحصیلی نیز برنامه­ های کاری مشخصی دارید.

سابمیشن لتر (submission letter) چیست؟

پرتال اداره­ مهاجرت کانادا به شما این امکان را می‌­دهد تا در صورتی که وکیل دارید، نامه­  دفاعیه­ خود را به سفارت ارائه دهید. وکیل مهاجرتی می­‌تواند این قسمت از کارهای شما را بر عهده بگیرد و آن‌­ها را تسریع بخشد. وکیل شما در این نامه بر اساس قوانین و مقرراتی که در زمینه­ مهاجرت وجود دارد، از شما دفاع می­‌کند. البته باید به این نکته نیز اشاره نمود که اداره­ مهاجرت امتیاز جداگانه ‌ای برای وکیل مهاجرتی شما در نظر می­‌گیرد؛ اما معمولاً وکیل مهاجرتی با توجه به دانش و تجربه­‌ای‌ که دارد، می­‌تواند در این شرایط به شما در شرایط حقوقی کمک بزرگی کند.

2- ثبت‌نام در سایت CIC

در این مرحله باید با ورود به سایت اداره مهاجرت کانادا در آن اکانت خود را بسازید. 2 سوال در این سایت از شما می‌شود: آیا از داخل کانادا، خارج از کانادا یا در مرز ورود اقدام می‌کنید؟ و آیا به‌صورت آنلاین درخواست خود را ثبت می‌کنید یا کاغذی. با وارد کردن نام و نام خانوادگی، آدرس، ایمیل و تاریخ تولد شما در سایت ثبت‌نام خواهید کرد. مجموعه‌ای از سؤالات در این مرحله از شما پرسیده می‌شود که آن‌ها را صادقانه و به‌درستی پاسخ دهید. بر اساس پاسخ‌هایی که می‌دهید، عناوین فرم‌ها و مدارک موردنیاز در پایان برای شما نمایش داده می‌شود.

3- آپلود مدارک

در این مرحله فرم‌ها و مدارکی را که از قبل آماده کرده‌اید در سایت یا اپلیکیشن CIC آپلود می‌کنید. اگر فرم‌ها را آماده نکرده‌اید در اپلیکیشن امکان دانلود آن‌ها وجود دارد.

4- پرداخت هزینه

در مرحله چهارم شما باید هزینه بررسی مدارک خود را بپردازید. دقت داشته باشید که این مبلغ بازگشت داده نمی‌شود و مدارک خود را به‌صورت کامل و بادقت فراوان آپلود کنید. پرداخت هزینه نیز از طریق سایت یا اپلیکیشن امکان‌پذیر است و در پایان فرایند از شما درخواست پرداخت می‌شود. برای پرداخت این هزینه نیاز به کارت‌های اعتباری Master card ‌ یا Visa card دارید.

5- انجام فرایند احراز هویت

پس از ارسال مدارک، ایمیلی برای شما ارسال می‌شود که در آن تاریخ و نحوه انجام فرایند انگشت‌نگاری بیان شده است. شما باید به سفارت کانادا مراجعه کنید تا در آنجا مراحل انگشت‌نگاری و احراز هویت شما انجام شود. ازآنجاکه سفارت کانادا در ایران حضور ندارد برای انجام مرحله بایو متریک باید به یکی از کشورهای همسایه ایران سفر کنید. انجام این مرحله در صورتی ضروری است که طی 10 سال گذشته هیچ‌گونه انگشت‌نگاری ویزاهای کانادا را انجام نداده باشید.

6- دریافت ویزا

اگر پرونده شما پس از بررسی توسط اداره مهاجرت کانادا پذیرفته شود، ایمیلی برایتان ارسال می‌شود و از شما می‌خواهد که پاسپورت خود را جهت درج ویزا به سفارت کانادا ارسال کنید. این کار یا باید به‌وسیله خودتان یا شرکت‌های معتبر انجام شود. در سازمان مهاجرتی SEP Immigration تمامی خدمات و سرویس‌های مربوط به ویزا، اقامت، سیتیزنشیپ، پناهندگی و دادگاه های تجدیدنظر به صورت کاملا حرفه‌ای ارائه می‌شود.مطمئنا بزرگترین دغدغه‌ی افراد قبل از شروع کار با هر دفتر و سازمان مهاجرتی، اطمینان از رسمی بودن و مجوز دار بودن آن سازمان است. ما با افتخار دارای مجوز رسمی از شورای سیاست گذاری و نظارت بر مشاورین مهاجرت کانادا هستیم.تمامی سعی ما در تیم SEP Immigration دادن اطلاعات دقیق، به روز و تخصصی به شما عزیزان می‌باشد. ما در این سازمان مهاجرتی سعی خواهیم کرد تمام شرایط شما را بررسی کرده و سپس بر اساس آن روش‌های مهاجرتی مناسب را اعلام کنیم.

دریافت ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی کانادا با مدرک دیپلم

اگر پس از اخذ مدرک دیپلم می­‌خواهید برای کانادا اپلای کنید، می­‌توانید بین تحصیل در کالج یا تحصیل در دانشگاه یکی را انتخاب نمایید. در انتخاب بین این دو گزینه باید به این نکته توجه نمایید که تحصیل در کالج مدت زمان آن کوتاه­‌تر است و در واقع هدف آن این است که فرد را برای ورود به بازار کار آماده کند و به او مهارت­‌های لازم را آموزش دهد.

پس از آن که دوران تحصیل خود را در کالج به پایان رساندید، می­‌توانید برای ورود به دانشگاه اقدام کنید و تحصیلات خود را ادامه دهید. بهترین زمانی که می­‌توانید برای ورود به کالج یا دانشگاه اقدام نمایید، بلافاصله پس از به پایان رساندن دوران دبیرستان و اخذ مدرک دیپلم است. اگر چه مجاز هستید بعد از پایان دوران دبیرستان تا ورود به دانشگاه یا کالج 1 تا 6 سال وقفه بیندازید.

ویزای دانش ­آموزی یا کاستودین کانادا

بسیاری از افراد ترجیح می­‌دهند که فرزندانشان در مدارس کانادا تحصیل نمایند و از سیستم آموزشی و شرایط تحصیلی آن‌­ها استفاده نمایند. اگر فرزند شما زیر 17 سال است و قصد ادامه تحصیل در مدارس کانادا را دارد، باید از ویزای گاردین استفاده نمایید. به این صورت که یکی از والدین باید به ­همراه فرزند ویزا بگیرد و در کنار او حضور داشته باشد.

در صورتی که والدین امکان حضور در کشور کانادا را نداشته باشند و باید از گزینه­ کاستودین استفاده شود. فرزند شما ممکن است در دوران تحصیل برای مشکلاتی به­ وجود آید. از همین رو به فردی نیاز است تا در مواقع ضروری به کمک او بیاد و مشکلات به­ وجود آمده را برطرف نماید. کاستودین فردی است که اقامت دائم کانادا یا پاسپورت کانادایی دارد و سن او بالای 19 سال باشد. این فرد در مواقع ضروری می­‌تواند حضور یابد. به این ترتیب فرم کاستودین را امضا می­‌کند و آن را به مدرسه ارائه می‌­دهد. برای این کار به دو سند محضری نیاز است که اولین سند باید توسط والدین دانش ­آموز و سند دوم باید توسط فردی که قرار است در جایگاه کاستودین باشد امضا گردد.

شرایط ویزا برای مدارس کانادا

مقاطع تحصیلی در کانادا به دو دسته­ ابتدایی و دبیرستان تقسیم می‌شود. مقطع ابتدایی از مهدکودک تا سال ششم تعریف می­‌شود و مقطع دبیرستان سال­‌های هفتم تا دوازدهم را در بر می­‌گیرد. در کشور کانادا افراد 3 تا 6 سال در مهدکودک‌­ها مهارت‌های اولیه را یاد می‌گیرند و پس از آن از 6 تا 18 سالگی در دبیرستان تحصیل خود را ادامه می­‌دهند. دوره­ تحصیلی در مقطع دبیرستان چهارساله است و به ­طور کلی هر فرد پیش از آن که به دانشگاه وارد شود، در مجموع 12 سال تحصیل می­‌کند.

مدارس در کشور کانادا در دو دسته­ دولتی و خصوصی و بین ­المللی جای می‌­گیرند. بسته به این که والدین دانش­ آموز مقیم کانادا هستند یا نه، فرد می­‌تواند در یکی از این دو نوع مدارس به ادامه­ تحصیل بپردازد. اگر والدین یا قیم دانش ­آموز در کانادا اقامت نداشته باشد، دانش­‌آموز باید از مدارس خصوصی و بین ­المللی استفاده کند و در ازای تحصیل خود شهریه بپردازد. اما اگر والدین او در این کشور اقامت دارند، می­‌تواند به مدارس دولتی برود و از امکان تحصیل رایگان برخوردار شود. زبانی که در مدارس استفاده می­ شود اغلب انگلیسی است و بسیاری از آن­‌ها به دانش­ آموزان خود خوابگاه ارائه می­‌دهند.

ویزای همراه تحصیلی کانادا

یکی از دغدغه‌­هایی که در زمان مهاجرت وجود دارد احساس تنهایی و دوری از خانواده است. کانادا یکی از کشورهایی است که این نگرانی ‌ها را تا حد بسیار خوبی کاهش داده است. به این صورت که به همسر و فرزندان شخصی که برای تحصیل اقدام می­‌کند نیز ویزا می‌­دهد. همسر فرد اجازه­ کار تمام ­وقت را دارد و می­‌تواند برای رفاه بیش­تر خانواده تلاش کنند. فرزندان این افراد نیز می‌­توانند در مدارس کانادا رایگان تحصیل کنند.

یکی از دغدغه‌­های افراد این است که به ­صورت همزمان با همسر خود درخواست برای پذیرش دهند یا به ­صورت جداگانه. برای پاسخ دادن به این سوال باید گفت که پاسخ ثابتی وجود ندارد. با توجه به شرایط هر فرد و با در نظر گرفتن زمان مهاجرت ممکن است نیاز باشد تا به ­صورت همزمان یا جداگانه اقدام شود. از این رو معمولاً توصیه می­‌شود تا از کارشناسان و مشاوران مهاجرتی برای بررسی این شرایط و انتخاب راه­ حل بهتر کمک گرفته شود. به این ترتیب سریع­ترین و بهترین راه­ کار ممکن انجام خواهد شد.

شرایط ویزای تحصیل در کانادا پس از پایان دوران تحصیل

بسیاری از افراد پس از به ­پایان رساندن دوران تحصیل خود در کشور کانادا ترجیح می­‌دهند تا در آن کشور بمانند و مشغول ب­ه کار شوند. یکی از قوانین کشور کانادا این است که افراد می‌­توانند پس از به ­پایان رساندن دوران تحصیل خود، به­ اندازه­ مدت زمان تحصیل خود در این کشور بمانند و برای پیدا کردن کار اقدام کنند. این یکی از مزایایی است که کانادا در اختیار دانشجویان خود قرار می‌­دهد.

پس از آن که دوران تحصیل فرد به پایان رسید، اقامت کاری پس از تحصیل یا PGWP به فردی داده می­‌شود که در موسسه­ ی آموزشی و دانشگاه­ معتبری تحصیل کرده باشد. حداقل زمان تحصیل در این شرایط 8 ماه تعریف شده است. اعتباری که PGWP دارد، به اندازه­ ی طول مدت تحصیل شما است و سقف آن 3 سال است. در این زمان فرد می­‌تواند در این کشور به­ دنبال کار بگردد و شغل مناسب خود را پیدا کند.

از این رو بسیاری از دانشجویان برای آن که بتوانند ویزای کاری بگیرند و اقامت خود را در کانادا تمدید کنند تلاش می­‌کنند تا در سال اول پس از پایان تحصیل خود، مشغول ب­ه کار شود. کانادا یکی از کشورهایی است که نرخ بیکاری در آن پایین است و نیاز زیادی به نیروی کار دارد. به­ همین دلیل معمولاً دانشجویانی که برای ادامه­ ی تحصیل به این کشور می­‌آیند، پس از آن نیز به کار مشغول می ‌شوند و در این کشور می ‌مانند. با توجه به نمودار نرخ بیکاری در کشور کانادا، در سال ‌های اخیر نرخ بیکاری کاهش یافته است و نیاز به نیروی کار بیش­تر از قبل احساس می­‌شود. از این رو این کشور به ­عنوان یکی از مقصدهای پرطرفدار برای مهاجرت محسوب می­‌شود.

اقامت دائم کانادا پس از پایان دوران تحصیل چگونه است؟

همان­طور که پیش از این نیز ذکر شد، به این افراد پس از پایان دوران تحصیل، به اندازه بازه زمانی تحصیلی گذرانده شده اجازه داده می­‌شود تا کار مناسب خود را پیدا کنند. فرد پس از آن که مشغول ب­ه کار تمام­ وقت شد و از پس هزینه ‌های زندگی­ برآمد، توانایی پرداخت مالیات را داشت و وظایف شهروندی را به ­خوبی انجام داد، بعد از 3 تا 5 سال می­‌تواند اقامت دائم کانادا را دریافت نماید.

این فرد پس از آن که اقامت دائم خود را دریافت نمود، می­‌تواند بعد از گذشت 3 سال، پاسپورت و تابعیت کانادایی اخذ نماید. به این ترتیب فرد می­‌تواند برای مهاجرت به کانادا از طریق این ویزا اقدام نماید و با گذشت زمان و پیدا کردن کار در این کشور، به ­صورت دائم در آن­ جا اقامت داشته باشد.

اقامت دائم کانادا

مشاوره ویزای تحصیلی

با کمک کارشناسان سازمان مهاجرتی سپهر فلاحتی بهترین مسیر خود را انتخاب کنید. مشاوران ما در کنار شما هستند تا در تمام مراحل راهنمایی تان کنند. مشاوره در موسسه مهاجرتی ما از ریز ترین نکات در مورد نوشتن SOP(انگیزه نامه) و رزومه تا جمع آوری مدارک مورد نیاز را شامل می‌شود.

در کل مسیر مهاجرت، سفر و بعد از ورودتان به کانادا همراه شما هستیم. فقط کافی است برای مشاوره مهاجرت به کانادا کلیک کنید تا کارشناسان ما در سازمان مهاجرتی سپهر فلاحتی در سریعترین زمان با شما ارتباط بر قرار کنند. قول یک مشاوره بی طرفانه را بهتان می‌دهیم که که شما را در مسیر درست موفقیت قرار می دهد.

از چه سنی می‌توان برای ویزای تحصیلی اقدام کرد؟

از سن دبستان هم میتوان برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمود

با استفاده از فاند یا اسکالرشیپ اجازه کار بعد از تحصیل وجود دارد؟

بله پس از پایان تحصیلات خود می‌توانید مجوز کار دریافت نمایید و دریافت فاند یا اسکالرشیپ بر این موضوع تاثیری نخواهد داشت.

نمونه‌های موفق ویزای تحصیلی

31 Comments
 1. من فارغ از 12 استم و نظر به ارزو و خاست که دارم میخایم با اخذ ویزای تحصیلی در کشوروز کانادا تحصیل کنم و خواهان همکاری هر چی زودتر شما به این عرصه استم .

  • سلام به شما دوست عزیز
   با توجه به شرایط کشورتون شما باید از طریق
   پیگیری بفرمایید UN

 2. سلام خدمت شما.
  من ۲۶ سالم است از افغانستان.
  در دانشگاه پزشکی دانشجو هستم اکنون وضع کشور رو به خرابیست. درسهایمان تعطیل شده .
  میخواهم تحصیل را در رشته پزشکی در کانادا به پایان برسانم.
  چگونه و چی قسمی؟

  • سلام وقت بخیر.
   با توجه به شرایط کشور شما در حال حاضر باید از طریق UN اقدام بفرمایین.

 3. با عرض سلام و ارادت وتشکر از اطلاعات مفید وجامعتان لطفا بفرماوئید پس از اتمان ارشد وگرفتن work permit برای اقامت دائم کانادا باید حتما کار مربوط به رشته و مدرک اخذ شده باشد یا اینکه با پیدا کردن کار در ناک های C و D هم می توان این پروسه را دنبال نمود؟

 4. فاطمه کاشیان 25 مهر 1400 at 5:23 ب.ظ پاسخ

  سلام وقت بخیر من میخوام در کانادا تحصیل کنم و آینده ی خوب و موفق را داشته باشم

 5. فاطمه کاشیان 25 مهر 1400 at 5:27 ب.ظ پاسخ

  سلام وقت بخیر من میخوام در کانادا تحصیل کنم و آینده ی خوب و موفقی داشته باشم

  • سلام وقت بخیر
   برای بررسی دقیق شرایط شمالازمه که اطلاعات بیش‌تری داشته باشیم. فرم ارزیابی رایگان در سایت رو تکمیل بفرمایین در صورتی‌که مسیر مهاجرتی متناسب با شرایط شما وجود داشته باشه کارشناسان ما باهاتون تماس می‌گیرن.

 6. با سلام و تشکر از مطالب مفیدتان می خوام بدونم پس از اتمام مقطع ارشد واخذ work permit برای اقامت دائم کانادا باید حتما کاری که پیدا می کنیم مربوط به رشته و مدرک اخذ شده باشد یا با کار در ناک های CوDهم میشه به این مهم نائل آمد؟

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   بله، بعد از تحصیل و گرفتن مدرک کانادایی می‌تونین با مشغول شدن به کار در زمینه‌ی مرتبط با رشته‌ی تحصیلیتون کار بکنین و امتیاز بگیرین و پروسه اقامتیتون رو دنبال کنین.
   ما هم می‌تونیم بعد از مرحله‌ی تحصیلیتون بهتون کمک کنیم با ما در ارتباط باشین.

 7. سلام فرید هستم از کشور افغانستان میخوام در کانادا تحصیل کنم و آینده بهتر داشته باشم ،چون من در افغانستان نمیتونم ادامه ی تحصیل کنم تحولاتی آخر در افغانستان باعث شد تا من نتوانم ادامه ی تحصیل کنم ،من فاروع التحصیل ۱۳۹۸هستم

  • سلام وقت بخیر.
   با توجه به شرایط کشور شما در حال حاضر باید از طریق UN اقدام بفرمایین.

 8. سلام روز بخیر من ایرانی هستم و همسرم ترک هستن ترکیه ای
  برای دوره فوق لیسانس میخواهند اقدام کنند برای کانادا و اینکه ایشون 5 سال سابقه کار در سیستم دولتی کشور ترکیه را دارندو همچنان مشغول کار هستند آیا شما از شرایط اقدام برای ویزای تحصیلی برای یک شخص ترک اطلاع دارید ؟

  • سلام دوست عزیز
   بله می‌تونیم شما رو راهنمایی کنیم ولی برای پاسخ به سوال شما نیاز به اطلاعات دقیق‌تری داریم لطفا فرم ارزیابی رایگان در سایت رو تکمیل بفرمایید در صورتیکه مسیر مهاجرتی متناسب با شرایط شما و همسرتون وجود داشته باشه باهاتون ارتباط می‌گیریم.

 9. Your comment is awaiting moderation.
 10. سلام وقت بخیر من دانش اموز سال یازدهم هستم میخوام بعد از دیپلم برای دانشگاه کانادا اقدام کنم مدرک IELTS لازم دارم؟واینکه از کی اپلای کنم ؟

 11. سلام وقت بخیر من دیپلم هستم می خواهم در کنار برای ادامه تحصیل خود در کانادا اقدام کنم من در افغانستان هستم لطفا راهنمایی کنید درمورد کار های لازم که من باید اجرا کنم تشکر

 12. سلام نفر اول دبیرستان نخبگان -معدل از راهنمایی تا دیپلم 19/7 تا 20 – مسلط به زبان های برنامه نویسی سی پلاس و پایتون – ( برنامه های تحلیلگر بازار بورس به روش تکنیکال با کمک هوش مصنوعی – دارای کانال خبری تلگرامی با هوش مصنوعی – نویسنده اندیکاتور های مختلف در بازار بورس – دارای مدرک کانون زبان high 3 البته نمره لازم در ازمون دولینگو را هم میتوانم ارایه بدهم . خواهان پذیرش در وحله اول اگر امکان دارد فاند – اسکلارشیپ و در غیر اینصورت پذیرش از دانشگاه یا کالج در اسرع وقت با پرداخت شهریه . خواهشمند است ایمیل ارسالی که شامل سوالات من می باشد را پاسخ دهید ضمنا برای نداشتن گپ تحصیلی خواهان تسریع در روند کار هستم تا جهت ترم پاییز ویزا صادر گردد. با تشکر
  (

  • سلام به شما دوست عزیز
   لطفا به واتس‌اپ ما به شماره: 0016478644224 پیغام بدین کارشناسان ما شما رو راهنمایی میکنن.

 13. سلام و وقت بخیر من برای ویزای 3 ساله میخواستم اقدام کنم اما پاسپورتم 2 سال دیگه اکسپایر میشه و پلیس پاسپورت هم قبول نمیکنه به من فعلن تا چند ماهه دیگه پاسپورت جدید بده. در این صورت که مشکلی جهت صدور ویزا نخواهد بود؟ من مشکلی ندارم که بعدا تمدید کنم فقط میخواستم روی گرفتن ویزا تاثییر نذاره.

 14. سلام من می خوام برای ویزای فرصت مطالعاتی دوره دکتری اقدام کنم. آیا این ویزا با ویزای تحصیلی فرق داره.

  • سلام دوست عزیز
   لطف بفرمایین با شماره واتس‌اپ زیر در ارتباط باشین کارشناسان ما در این زمینه راهنماییتون میکنن..
   ۰۰۱۶۴۷۸۶۴۴۲۲۴

 15. سیمین عبدالعلی زاده 30 فروردین 1403 at 7:22 ب.ظ پاسخ

  سلام ببخشید شما که اصلا جواب نمی دید برای چی می فرمائید که فرم ارزیابی را پر کنیم؟؟؟؟
  زمان هم تعیین می کنید برای مشاوره اما در زمان تعیین شده هیچ کار خاصی انجام نمی دید؟ فکر می کنید که ما بیکار هستیم بنشینیم منتظر تا شما با ما تماس بگیرید.
  واقعا متاسفم. فکر می کردم که موسسه درست و حسابی هستید ولی فهمیدم که اشتباه کردم و میرم سراغ یک موسسه دیگه.

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   متاسفانه واتس‌اپ دجار اختلال شده و نتونستیم باهاتون تماس بگیریم
   لطفا در تلگرام با شماره زیر در ارتباط باشید کارشناسان پاسخگو هستند.
   0016478644224

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لوگو

  در شرکت سازمان مهاجرتی سپهر فلاحتی ما به شما اطمینان می دهیم که  شرایط مهاجرت کانادا را برایتان فراهم میکنیم.

  آدرس
  211 Finch Ave W, Toronto, ON, Canada M2R 1M2
  شماره تماس

  864-4224 (647) 1+