ویزای خود اشتغالی کانادا

Self-employment visa

کانادا یکی از کشورهای آرام و مرفه در دنیا است. مردم این کشور با مهاجران رفتار مناسبی دارند و این مسئله می‌تواند بسیاری از مشکلات روزهای اول مهاجرت را برای شما کم کند. به همین سبب بسیاری از افراد برای مهاجرت این کشور را انتخاب می‌کنند. کشور کانادا شرایط مناسبی را فراهم می‌کند تا افراد بتوانند از کشورهای مختلف به آنجا مهاجرت نمایند. ویزای خوداشتغالی کانادا یکی از راه هایی است که میتوان از آن طریق، به کشور کانادا مهاجرت نمود. اگر شما نیز قصد مهاجرت کانادا از طریق برنامه خود اشتغالی کانادا را دارید با مطالعه این مطلب می توانید از شرایط آن آگاه شوید و در آن راستای قدم بردارید و با وکیل مهاجرت به کانادا در ارتباط باشید.

فهرست مطالب

مهاجرت کانادا از طریق برنامه خود اشتغالی کانادا

برنامه ی خود اشتغالی در کانادا به افرادی تعلق می‌گیرد که پیش از این، سابقه‌ای مرتبط با فعالیت‌های ورزشی و هنری و فرهنگی داشته باشند. افرادی که از طریق ویزای خوداشتغالی کانادا مهاجرت می‌کنند، باید توانایی این را داشته باشند که حداقل برای خودشان ایجاد شغل نمایند. همچنین بیشتر فعالیت‌های این افراد باید پیرامون فعالیت‌های ورزشی، هنری و فرهنگی باشد.

ویزای خوداشتغالی کانادا را می توان یک نوع از ویزای کار کانادا به حساب آورد. افراد با ارائه مستندات و مدارک مرتبط با سابقه ورزشی، هنری و فرهنگی خود، می‌توانند اقدامات لازم را برای مهاجرت به کشورهای کانادا انجام دهند. فردی که قصد مهاجرت کانادا از طریق برنامه خود اشتغالی کانادا را دارد، باید اداره ی مهاجرت کانادا را قانع کند که فردی توانمند و بااستعداد است و سابقه ی کاری کافی را نیز در این زمینه دارد. نکته ی مهم در این زمینه این است که اداره ی مهاجرت کانادا باید از سودآور بودن کسب وکار شما و تمکن مالیتان نیز اطمینان داشته باشد. این روش معمولاً یکی از مسیرهای آسان مهاجرت به کشور کانادا محسوب میشود و افراد زیادی که در حوزه های ورزشی، هنری و فرهنگی فعالیت می کنند، میتوانند از این مسیر استفاده نمایند.

 بسته شدن برنامه خوداشتغالی تا پایان سال 2026

اداره مهاجرت کانادا اعلام کرد که برنامه خوداشتغالی کانادا فعلا تا سال 2026 بسته خواهد بود و متقاضی جدیدی نخواهد گرفت. البته افرادی که پرونده خوداشتغالی آن‌ها در حال حاضر در حال پیگیری است شامل این تغییر در برنامه خوداشتغالی نخواهند شد.

مهاجرت هنرمندان از طریق ویزای خود اشتغالی

کانادا به عنوان یک کشور که به جنبه های مختلف فرهنگی خود اهمیت میدهد، سالانه مهاجران زیادی را می پذیرد. این کشور فرهنگ‌ها و هنرمندان مختلفی را در خود جای میدهد. بسیاری از شهرهای در کانادا مثل تورنتو، مونترال، اتاوا، ونکوور و وینیپگ به عنوان یک مقصد خوب برای هنرمندانی که قصد مهاجرت کانادا از طریق برنامه خود اشتغالی کانادا را دارند، محسوب میشود.

فعالیتهای هنری و فرهنگی مناسب برای ویزای خود اشتغالی

حوزه های هنری و فرهنگی مختلفی هستند که از آن طریق می‌توانید با استفاده از ویزای خوداشتغالی کانادا، به کشور کانادا مهاجرت نمایید. از پرطرفدارترین و بهترین رشته های هنری و فرهنگی میتوان به نقاشی، رقص، روزنامه نگاری، نویسندگی، موسیقی، طراحی، مجسمه سازی، هنرهای تجسمی، نوازندگی و صنعت گری اشاره نمود.

به طور کلی باید به این موضوع توجه داشته باشید که برای مهاجرت کانادا از طریق برنامه خود اشتغالی کانادا باید در رشته های هنری و فرهنگی گفته شده تسلط و سابقه‌ی کافی را داشته باشید تا بتوانید از این برنامه ی مهاجرتی به خوبی استفاده نمایید. در این برنامه ی مهاجرتی، سیستم رتبه بندی CRS تعریف میشود. در این سیستم معیارهای مختلفی مدنظر قرار میگیرد و بر آن اساس افراد متقاضی با یکدیگر در رقابت قرار میگیرند. هر چه در این سیستم امتیاز بالاتری کسب نمایید، شانس بیشتری برای خود اشتغالی در کانادا دارید.

چه عواملی بر امتیاز CRS تاثیر میگذارند؟

در این سیستم امیازدهی عوامل و فاکتورهای مختلفی هستند که اداره ی مهاجرت کانادا آنها را در نظر میگیرد. یکی از این فاکتورها سن فرد متقاضی است. افراد جوان تر شانس بیشتری برای اخذ ویزای خوداشتغالی کانادا هنری و فرهنگی دارند؛ به این دلیل که افراد جوان تر می توانند با انرژی بیشتر و در مدت زمان طولانی تری فعالیت داشته باشند و باعث پیشرفت اقتصادی و فرهنگی کانادا شوند.

یکی از مهمترین امتیازها، سابقه کار است. هر چه شما سابقه کار بیشتری داشته باشید و آموزش‌های حرفه ای تری دیده باشید، شانس شما برای خود اشتغالی در کانادا بالاتر میرود. اگر دستاوردی بین المللی در حوزه فعالیت خود داشته باشید، به عنوان یک عامل پیش برنده میتواند در این روند تاثیرگذار باشد. سطح تحصیلات نیز یکی دیگر از عوامل مهم در راستای مهاجرت از طریق ویزای خود اشتغالی است. اگر سن متقاضی پایین باشد یا سابقه کار بالایی نداشته باشد، میتواند از طریق سطح تحصیلات و یادگیری زبان انگلیسی و فرانسوی، روند مهاجرت خود را از طریق این ویزا، آسان تر نماید.

کانادا کشوری بزرگ است و مردم با فرهنگ ها و گرایش های گوناگونی در آن زندگی می کنند. این مسئله می تواند زندگی در این کشور را برای مهاجران آسان تر نماید. اما مسئله ای که برای این افراد مطرح میشود، سازگاری و دوام آوردن در کشور جدید است. سازگاری نیز یکی دیگر از عواملی است که اداره مهاجرت کانادا، در زمان بررسی مدارک شما برای صدور ویزای خود اشتغالی در نظر میگیرد. البته این مسئله در صورتی قابل بررسی است که شما یا همسرتان پیش از این مدتی را در کانادا زندگی کرده باشید و با شرایط زندگی در این کشور آشنایی داشته باشید.

روند درخواست اقامت دائم کانادا با ویزای خود اشتغالی برای هنرمندان

برای درخواست این ویزا باید درخواست خود را به دفتر مهاجرت کانادا ارائه دهید. اگر اداره ی مهاجرت این درخواست را بپذیرد، مدارک را به یکی از ادارات ویزا در خارج از کشور ارسال میکند، تا روند مهاجرت و اخذ ویزا به خوبی صورت میگیرد. اداره ی ویزا پس از بررسی مدارک و تعیین آنها، به فرد متقاضی و خانواده ی او اقامت دائم کشور کانادا میدهد. در حین ارسال مدارک باید از کامل بودن مدارک خود و اعضای خانواده تان اطمینان حاصل کنید تا دچار مشکل نشوید.

خود اشتغالی در کانادا

اقامت هنرمندان در کانادا بدون نیاز به ویزای کار

بسیاری از هنرمندان می توانند بدون ویزای کار به کشور کانادا وارد شوند و در آن کشور اقامت داشته باشند. از این هنرمندان میتوان به گروه ها و افراد خارجی که در گروه های موسیقی و تئاتر فعالیت می‌کنند، اشاره کرد. این قانون شامل کارکنان این گروه ها نیز می‌شود و می‌توانند بدون ویزای کار اقدام به مهاجرت نمایند. اجراکنندگان نمایش‌های خیابانی، دیجی‌ها و اجراکنندگان سیرک‌‌های سیار نیز از دیگر گروه هایی هستند که نیازی به اخذ ویزای کار ندارند.

در مواردی ممکن است شما به عنوان مهمان با یک گروه هنری کانادایی همکاری داشته باشید. در صورتی که پس از اتمام کار به کشور خود بازگردید، میتوانید در مدت همکاری خود بدون ویزای کاری در کانادا اقامت داشته باشید. همچنین افرادی که برای شرکت در یک مراسم یا فستیوال نیز به این کشور سفر می کنند، می توانند بدون اخذ ویزای کاری، به کانادا وارد شوند. کشتی گیران WWE و گروه‌های مشابه نیز، به این دسته تعلق دارند.

ویزای موقت هنری کانادا چیست؟

در زمینه های فرهنگی و هنری سالانه رویدادهای مختلفی در سراسر جهان برگزار میشود که یکی از اصلی ترین میزبان های این رویدادها کشور کانادا است. دولت کانادا ویزایی با مدت زمان حداکثر 5 روز برای این افراد صادر می کند تا بتوانند در این رویدادها حضور داشته باشند. این ویزا شامل حوزه هایی مثل داوری، رقابت، نمایش مهارت های خاص، برگزاری کلاس درباره ی نمایشگاه یا کارگاه مذکور میشود.

هنرمندان تجسمی نیز ممکن است برای نمایش آثار خود یا خلق آنها نیاز داشته باشند تا در کشور کانادا حضور یابند. به این افراد نیز ویزایی با مدت زمان 5 روز یا کمتر داده میشود. شرکت کنندگان در گاوبازی رادیو، تهیه کنندگان فیلم، گروه هایی که میخواهند از یک مکان خاص یا استودیوی ضبط فیلم استفاده کنند و سخنرانانی که قصد شرکت در یک برنامه ی تلویزیونی یا رادیویی را دارند نیز، در این دسته قرار میگیرند.

ویزای کاری هنرمندان برای اقامت در کانادا

در کنار بسیاری از هنرمندان که برای اقامت در کانادا به ویزای کاری نیاز ندارند، هنرمندان دیگری نیز هستند که نیاز به ویزای کاری دارند. این افراد علاوه بر ویزای کاری باید LMIA یا گواهی ارزیابی تاثیر در بازار را نیز داشته باشند. این افراد شامل گروه های زیر می شوند:

 • افرادی که در زمینه ی تولیدات رادیویی، تلویزیونی و سینمایی فعالیت دارند.
 • اجراکنندگان و دست اندر کارانی که در تولیدات نمایش های کانادایی نقش دارند.
 • اجراکنندگان نمایش های گاوبازی
 • اجراکنندگانی که توسط یک کسب و کار یا سازمان کانادایی استخدام می شوند.
 • بازیگران و کارکنان نمایش‌ها، تئاترها و تولیدات سینمایی

لیست مشاغل خود اشتغالی کانادا در زمینه ی فعالیت های هنری و فرهنگی

 • کتابداری
 • موزه داری
 • آرشیوکننده
 • تکنسین کتابخانه
 • مشاغل فنی مربوط به موزه و گالری
 • نویسندگی
 • ویراستاری
 • خبرنگاری
 • مترجمان، اصطلاح شناسان و مفسران
 • تهیه کننده و کارگردان
 • رهبر ارکستر، تنطیم کننده و آهنگساز
 • موزیسین و رقص
 • خواننده
 • بازیگری
 • نقاش و مجسمه ساز
 • عکاس
 • اپراتور دوربین های فیلمبرداری
 • تکنسیت هنرهای گرافیکی
 • تکنسین پخش
 • تکنسین ضبط صدا و تصویر
 • شغل های مرتبط با هنرهای اجرایی، تصاویر متحرک
 • گویندگان
 • مجریان
 • گرافیست
 • طراح داخلی
 • طراح صحنه و مد
 • صنایع دستی
 • طراح متریال

مهاجرت ورزشکاران از طریق ویزای خود اشتغالی

کانادا یکی از کشورهایی است که سالانه رویدادهای ورزشی زیادی در آن جا برگزار میشود. به همین دلیل یکی از کشورهایی است که به عنوان یک مقصد مناسب برای ورزشکاران به شمار میرود. شرایط شغلی و فعالیت ورزشکاران در سراسر دنیا چارچوب های خاصی دارد و برای مهاجرت به کشور کانادا نیز باید طبق قوانین و قواعد خاصی برای کار موقتی یا دائمی اقدام نمایند.

بسیاری از ورزشکاران، خصوصا مربیان، زندگی خود را از طریق فعالیت های ورزشی می گذرانند. از این روی فعالیت های ورزشی در واقع شغل آنها محسوب میشود. این افراد با فعالیت های ورزشی خود، جز کارکنان این کشور محسوب میشوند و معمولاً نیازی به ویزای کاری ندارند.

مهاجرت کانادا از طریق برنامه خود اشتغالی کانادا

فعالیت های ورزشی مناسب برای ویزای خود اشتغالی

ورزشکاران در سطوح مختلفی می توانند اقدام به مهاجرت به کشور کانادا از طریق ویزای خود اشتغالی نمایند. این افراد در ورزش های تیمی و انفرادی می توانند ویزا را اخذ کنند. از جمله  این رشته های ورزشی میتوان به فوتبال و لاکراس، بیسبال و هاکی اشاره کرد. از ورزش های انفرادی نیز میتوان شطرنج، اسکی، اسکیت نمایشی، مشتزنی و دومیدانی و… را نام برد.

هنگامی که شما از طریق این ویزا به عنوان یک ورزشکار به کشور کانادا مهاجرت می کنید، در واقع توسط یکی از تیم های ورزشی کانادایی استخدام می شوید. در ارتباط میتوان به بازیکن بیسبال، گلف باز، سوارکار، دونده سرعت، بازیکن هاکی و… اشاره نمود.

مهاجرین ورزشکار چه وظایفی در کانادا دارند؟

افرادی که از طریق ویزای خود اشتغالی ورزشی به کشور کانادا مهاجرت می کنند، همه یا بخشی از وظایف زیر را برعهده دارند:

 • این افراد باید زیر نظر یک مربی تمرین کنند تا بتوانند برای شرکت در مسابقات آمادگی لازم را کسب نمایند.
 • ورزشکاران موظف هستند در جلسات آموزشی و تمرینی، طبق زمانبندی اعلام شده، شرکت کنند.
 • این افراد باید در رقابت ها و مسابقاتی که به صورت محلی، منطق های، استانی، کشوری یا بین المللی برگزار میشود، شرکت کنند.
 • بعد از به پایان رسیدن یک رویداد ورزشی، عملکرد ورزشکاران بررسی میشود تا بتوانند به نقاط ضعف و قدت خود پی ببرند.

ویزای خود اشتغالی ورزشکاران چه شرایطی دارد؟

در مرحله‌ی نخست شما به عنوان یک ورزشکار باید اثبات کنید که در یک رشته ی ورزشی مهارت کافی را دارید و میتوانید پیشرفت خوبی نیز داشته باشید. در ادامه باید زیر نظر یک مربی ماهر و مجرب تمرین کنید و در مسیر درست خود قرار بگیرید. در برخی شرایط ممکن است نیاز باشد تا از فدراسیون مربوط به رشته ی ورزشی خود گواهی و مدرک بگیرید و آن را به اداره ی مهاجرت کانادا ارائه نمایید. معمولاً توصیه میشود تا در کنار مهارت های عملی و ورزشی، تحصیلات دانشگاهی مربوط را نیز داشته باشید تا شانس بالاتری برای اخذ ویزا داشته باشید.

سابقه ی ورزشی برای اخذ ویزای خود اشتغالی باید به چه صورتی باشد؟

قوانین مهاجرت کانادا (IRPR) چارچوب هایی را برای سابقه ی ورزشکاران تعیین کرده است. بر این اساس فرد ورزشکار باید حداقل دو سال سابقه ی فعالیت مرتبط داشته باشد. این دو سال باید در فاصله ی پنج سال از زمان درخواست برای دریافت ویزا و اقامت دائم، تا زمانی که وضعیت فرد تعیین میشود، باشد. این دو سال میتواند به صورت دو دوره یک ساله در قالب یک ورزشکار خود اشتغال باشد. همچنین فرد می‌تواند این دو سال را به شکل دو دوره  یک ساله در سطح جهانی، فعالیت کرده باشد. در آخرین حالت هم می تواند ترکیبی از دو مورد ذکر شده باشد. به نحوی که سال اول یک ورزشکار خود اشتغال باشد و سال دوم در یک دوره ی یک ساله در سطح جهانی به فعالیت بپردازد.

چگونه میتوان افسر اداره ی مهاجرت را قانع کرد؟

فرد متقاضی باید تلاش کند تا نشان دهد میتواند به صورت خود اشتغالی به فعالیت های خود ادامه دهد و کسب درآمد نماید. افسر مهاجرت با بررسی شرایط و فاکتورهای مورد نظر، در این وضعیت تصمیم گیری می کنند. یکی از مهمترین فاکتورهایی که افسر مهاجرت بررسی می‌کند، سابقه ی ورزشی فرد است. برای آن که بتوانید از این نظر امتیاز مناسبی کسب کنید، بهتر است بر کمیت و کیفیت سابقه ی ورزشی خود بیشتر دقت کنید تا بتوانید در شرایط مناسبی برای اخذ ویزا قرار بگیرید.

از دیگر عواملی که توسط افسر مهاجرت کانادا بررسی میشود، روابط فرد با جامعه ی ورزشی کانادا است. این فرد باید بتواند با همکاران کانادایی خود به خوبی مکاتبه نماید و یک طرح جامع برای خود اشتغالی و کسب وکار داشته باشد. در این شرایط افسر مهاجرت می تواند با اعتماد و اطمینان بیشتری ویزای خود اشتغالی را صادر کند. در کنار این موارد تمکن مالی و ارزش خالص شما نیز بررسی میشود تا از نظر ثبات مالی اطمینان لازم حاصل شود. افسر مهاجرت با توجه به وضعیت و شرایط شما پیش بینی میکند که تا چه میزانی میتوانید برای کشور کانادا سودآور و مفید باشید.

امتیازبندی مهاجرت به کانادا از طریق ویزای خود اشتغالی ورزشی

برای آن که بتوانید ازطریق خود اشتغالی در کانادا به این کشور مهاجرت کنید، باید سه شرط زیر را داشته باشید. در صورتی که یکی از این شرایط را هم نداشته باشید، قادر نخواهید بود از این ویزا استفاده نمایید.

اولین شرط این است که شما به عنوان یک متقاضی، باید تمام شرط های ویزای خود اشتغالی را داشته باشید. یعنی علاوه بر توانایی و مهارت های لازم، اگر نیاز به داشتن مدرک خاصی است، آن را به اداره ی مهاجرت کانادا ارائه دهید. حداقل امتیازی که نیاز است برای ویزای خود اشتغالی کسب کنید، امتیاز 35 از 100 است. فرد متقاضی و همچنین خانواده ی وابسته به او نباید منع یا محدودیتی از لحاظ پزشکی، امنیتی، مالی، کیفری و… برای ورود به کشور کانادا داشته باشند.

محاسبه ی امتیازات به این صورت است که تحصیلات تا 25 امتیاز، سوابق کاری تا 35 امتیاز، سن تا 10 امتیاز، مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی تا 24 امتیاز و سازگاری با شرایط تا 6 امتیاز محاسبه میشود. با توجه به این امتیازات، اگر فردی تنها 5 سال سابقه ی کاری داشته باشد، میتواند با کسب 35 امتیاز، حداقل امتیاز مورد نیاز برای مهاجرت  از طریق ویزای خوداشتغالی کانادا را کسب نماید.

باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر این نوع ویزا را دریافت می کنید، باید در آن مسیر قدم بردارید. در غیر این صورت، اگر از ابتدا قصد خود اشتغالی ندارید ولی این ویزا را دریافت می کنید، مرتکب جرم شده اید. به طور کلی افرادی که از طریق اقامت دائم به کانادا وارد می شوند، پس از آن که به کانادا وارد شدند، دیگر تعهدی به دولت کانادا ندارند.

طبقه بندی مشاغل ورزشی در کانادا

مشاغل ورزشی در کانادا یک سیستم طبقه بندی دارند و بر آن اساس با استفاده از یک کد چهار رقمی، مشاغل ورزشی طبقه بندی میشوند. بر اساس این سیستم کد 5251 مخصوص ورزشکاران، 5252 مخصوص مربیان، 5253 مخصوص داوران و مقامات ورزشی و 5254 به مدیران برنامه و مدرسان فعالیت های سرگرمی، ورزشی و تندرستی  تعلق دارد.

لیست طبقه بندی مشاغل ورزشی برای آگاهی و اطلاع فرد متقاضی است و به این معنی نیست که تنها با قرار گرفتن در یکی از این بخشها میتواند ویزای خود اشتغالی ورزشی را دریافت نماید. بلکه باید توانایی ها و سوابق او نیز توسط اداره مهاجرت کانادا بررسی شود. ممکن است فعالیت های ورزشی شما در یکی از این بخش ها قرار نگیرد ولی مهارت ها و سابقه کاریتان بسیار مناسب باشد و بتواند افسر اداره مهاجرت را متقاعد کند. در این صورت می توانید به راحتی ویزای خود اشتغالی ورزشی را دریافت نمایید.

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای خود اشتغالی

ویزای خوداشتغالی کانادا یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به کشور کانادا است. این روش در مقایسه با روش های دیگر مثل کارآفرینی نیز، مزایای زیادی دارد. یکی از مهم ترین این مزایا این است که شما هنگامی که برای اخذ این ویزا اقدام می کنید، نیازی نیست چیزی به عنوان پیش شرط پرداخت نمایید. البته باید به این مسئله توجه داشته باشید که در مهاجرت از طریق ویزای خوداشتغالی نیز باید تمکن مالی مناسبی داشته باشید و از پس هزینه های خود، همسر و فرزندانتان برآیید.

یکی از نکات مثبت ویزای خود اشتغالی این است که گزینه های مختلفی برای انتخاب دارید. به عنوان مثال میتوانید اگر اکنون در رشته نقاشی فعالیت می کنید، در رشته  هنری دیگری مانند عکاسی به فعالیت بپردازید و از آن طریق اقدام به اخذ ویزا نمایید. البته باید این نکته را در نظر بگیرید که باید در رشته دوم نیز مهارت و سابقه کار کافی را داشته باشید. از دیگر مزایای این ویزا سابقه کاری است. در واقع سابقه کاری مرتبط میتواند به عنوان یک عامل پیش برنده روند مهاجرت شما را آسان تر کند و سرعت بخشد. شما می توانید با کسب امتیاز بالاتر، شانس بیشتری برای دریافت ویزای خود اشتغالی داشته باشید.

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا در زمان مهاجرت، همراه با خانواده خود باشند و آنها را با خود ببرند. یکی از مزایای خود اشتغالی در کانادا این است که شما می‌توانید از آن طریق، همسر و فرزند زیر 21 سال خود را به همراه ببرید و در شرایط بهتری پس از مهاجرت زندگی کنید. اما باید پیش از آن از تمکن مالی و شرایط خود پیش از مهاجرت، اطمینان حاصل نمایید.

ویزای خوداشتغالی کانادا

معایب مهاجرت به کانادا از طریق ویزای خود اشتغالی

در کنار مزایای بسیار زیادی که برای مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی وجود دارد، معایبی نیز قابل اشاره هستند. یکی از اصلی ترین این معایب، مدت زمان طولانی برای طی کردن مسیر مهاجرت و اخذ  خود اشتغالی است. زمانی که برای پیمودن این مسیر وجود دارد، 9 ماه تا 5 سال است که در مقایسه با سایر روش ها زمانبر و طولانی است. از سویی دیگر در صورتی که ویزا را کسب نموده اید، به این معنی است که مجورید در زمینه کاری خود فعالیت اقتصادی داشته باشید و کسب درآمد نمایید.

هزینه های درخواست ویزای خود اشتغالی برای مهاجرت به کانادا

یکی از اساسی ترین هزینه هایی که برای مهاجرت به کانادا باید پرداخت نمایید، هزینه بررسی مدارک شما و همراهانتان است. هزینه بعدی حق اقامت دائم (RPRF) است. در نهایت شما با پرداخت بیومتریک و هزینه های شخص ثالث میتوانید در مسیر مهاجرتی خود به پیش بروید.

هزینه های بیومتریک در واقع هزینه های مربوط به اثر انگشت و عکس دیجیتالی است که مخصوص به هر فرد است. ارسال بیومتریک باید به صورت شخصی باشد و در صورت پذیرش، قرار ملاقات صورت گیرد. بسته به شرایط و وضعیت شما، هزینه ی شخص ثالث میتواند به شما تعلق گیرد. این هزینه شامل امتحانات پزشکی، گواهینامه ی پلیس و آزمون زبان میشود. در نهایت پس از پرداخت هزینه های مذکور اطمینان حاصل کنید که یک کپی از مدارک موجود تهیه کرده اید و این کپی را ضمیمه  پرونده خود نمایید. ناقص بودن مدارک بیش از هر چیزی میتواند فرآیند مهاجرت شما را به عقب بیندارد. پس تلاش کنید تا ارسال مدارک شما کامل و صحیح باشد.

تابعیت کانادا از طریق ویزای خود اشتغالی

خوشبختانه ویزای خوداشتغالی کانادا یکی از مسیرهایی است که شما میتوانید از آن طریق از ابتدا اقامت دائم کشور کانادا را دریافت نمایید. داشتن اقامت دائم میتواند اخذ تابعیت این کشور را برای شما تسهیل کند. برای گرفتن تابعیت شما باید حداقل 3 سال از 5 سال گذشته را در کانادا زندگی کرده و مالیات های مربوطه را پرداخت کرده باشید. یکی دیگر از شرط های دریافت تابعیت این است که در آزمون تابعیت شرکت کرده باشید و حداقل نمره مورد نیاز را کسب کنید.

هنگامی که شما یک شهروند کانادایی محسوب شوید میتوانید پاسپورت آن را داشته باشید. پاسپورت کانادایی با قرار گرفتن در رتبه ی 15 بین کشورهای جهان در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد و شما با داشتن پاسپورت کانادایی میتوانید بدون ویزا به 67 کشور دنیا سفر کنید.

مدت زمان بررسی درخواست اقامت دائم در ویزای خود اشتغالی چه قدر است؟

خود اشتغالی یکی از بهترین راه های مهاجرت به کشور کانادا است که برنامه آن توسط دولت فدرال کانادا ارائه میشود. در نتیجه فرد متقاضی میتواند در شهرهای مختلف این کشور به جز استان کبک اقامت داشته باشد. مدت زمانی که اداره ی مهاجرت کانادا مدارک شما را بررسی میکند به عوامل مختلفی بستگی دارد. این زمان بر اساس صحت و درستی درخواست، رویکرد های اداره مهاجرت کانادا و اداره ویزا، کامل بودن مدارک ارسالی و نداشتن نقص و سایر مشکلات و موانع موجود، تخمین زده میشود.

در مهاجرت از طریق  خود اشتغالی نباید انتظار داشته باشید که به سرعت به درخواست شما پاسخ داده شود. این روند توسط اداره مهاجرت بین 9 ماه تا 5 سال زمان میبرد. البته تقریبا همه  افرادی که از این طریق اقدام به مهاجرت کردند، در کمتر از 2 سال پاسخ خود را دریافت کرده اند اما به طور کلی اخذ ویزای خود اشتغالی، یک پروسه ی زمان بر است.

بنر مدارک خوداشتغالی

ویزای خود اشتغالی استان کبک

قوانین دولتی و مهاجرتی در استان کبک با سایر استانها و شهرهای کانادا متفاوت است. برای اخذ  خود اشتغالی در این استان باید حداقل دو سال تجربه و سابقه کاری در زمینه شغلی مورد نظر خود داشته باشید. خود اشتغالی در استان کبک به فعالیت های ورزشی، هنری و فرهنگی محدود نمیشود و میتوانید در سایر مشاغل نیز اقدام به دریافت این ویزا نمایید.

برای اخذ ویزای خود اشتغالی استان کبک، نیاز به سرمایه ی اولیه دارید. این سرمایه ی اولیه باید چیزی در حدود 100 هزار دلار باشد. البته این مبلغ میتواند مجموع دارایی های شما و همسرتان باشد و مشکلی ایجاد نمیکند. علاوه بر تمام این موارد، فرد باید قصد ایجاد مشاغل خود اشتغالی و کسب و کار خود در این استان را داشته باشد. در نهایت این فرد میتواند با ارسال مدارک خود به اداره ی مهاجرت استان کبک، روند مهاجرت خود و اخذ ویزای خود اشتغالی را طی کند.

ویزای خود اشتغالی در کانادا

ویزای خود اشتغالی و تاثیر آن بر اقتصاد کانادا

یکی از مهمترین فاکتورهایی که اداره مهاجرت کانادا برای صدور ویزا در نظر میگیرد، سودآوری و تاثیر کار و فعالیت شما بر اقتصاد کانادا است. علاوه بر امتیازهایی که شما بر اساس سوابق کاری و توانایی های خود کسب می کنید، دولت کانادا این نکته را نیز در نظر میگیرد که تا چه میزانی میتوانید به اقتصاد کانادا نیز کمک کنید. این مسئله میتواند شانس شما را برای اخذ ویزای خود اشتغالی بالاتر ببرد.

تا چه سنی میتوان برای دریافت ویزای خود اشتغالی اقدام کرد؟

اقدام به مهاجرت از طریق این نوع ویزا، مانند مهاجرت تحصیلی به کانادا محدودیت سنی ندارد و افراد میتوانند با سن‌های مختلف اقدام کنند. اما با توجه به این که پایین بودن سن شما میتواند یک امتیاز مثبت برای شما محسوب شود، با بالاتر رفتن سن، شانس شما برای اخد ویزای خود اشتغالی کمتر میشود. معمولاً 18 تا 40 سال سنی است که میتوان برای دریافت خود اشتغالی اقدام نمود و نتیجه مناسبی کسب کرد.

آیا در برنامه ی خود اشتغالی کانادا، ارزش خالص دارایی ها اهمیت دارد؟

دولت کانادا برای ارزش خالی دارایی ها یک میزان حداقلی مشخص نکرده است و این مسئله نمیتواند برای شما محدودیتی ایجاد نماید. اما شما باید اداره مهاجرت کانادا و دفتر ویزا را متقاعد کنید که از تمکن مالی مناسبی برخوردار هستید و میتوانید از پس هزینه های زندگی و مسکن خود، همسر و فرزندانتان برآیید. این مسئله بسیار اهمیت دارد و از اصلی ترین مسائل برای مهاجرت است.

آیا مهاجرت از طریق ویزای خود اشتغالی بدون مدرک زبان ممکن است؟

مدرک زبان همیشه میتواند به عنوان یک عامل پیش برنده و کمک کننده در روند مهاجرت به حساب آید. برای دریافت ویزای خود اشتغالی کشور کانادا، می‌توانید بدون داشتن مدرک زبان اقدام کنید. داشتن این مدرک برای مهاجرت الزامی نیست اما همان‌طور که پیشتر نیز اشاره شد، داشتن مدرک زبان 24 امتیاز دارد و شما با نداشتن این مدرک در واقع 24 امتیاز را از دست میدهید. بر این اساس میتوانید برای بالا بردن امتیاز خود و داشتن زندگی و معاشرت‌های راحت تر پس از مهاجرت، به تقویت زبان خود بپردازید و مدرک مربوط به آن را دریافت نمایید.

 سخن آخر

کانادا به عنوان یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت، سالانه متقاضیان و مهاجران زیادی دارد. این کشور در کنار آرامش و رفاهی که برای شهروندان خود فراهم میکند، برنامه های مهاجرتی خوبی نیز به افراد با شرایط مختلف ارائه میدهد. یکی از این برنامه ها، مهاجرت از طریق ویزای خود اشتغالی است. ویزای خود اشتغالی به فعالیت های ورزشی، هنری و فرهنگی تعلق میگیرد و شما میتوانید با داشتن توانایی، مهارت و سابقه ی کار مناسب، از این طریق اقدام به مهاجرت نمایید. علاوه بر داشتن مهارت و سابقه ی کاری مرتبط، داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی، مدرک تحصیلی و سن نیز میتواند به شما در پیمودن این مسیر کمک نماید.

به وسیله ی این ویزا شما میتوانید همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را نیز به همراه ببرید. در این شرایط باید تمکن مالی خود را به اداره ی مهاجرت کانادا اثبات نمایید. اگر چه مسیر اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا یک پروسه ی زمانبر است، اما شما میتوانید پس از گذشت چند سال از این طریق، پاسپورت و تابعیت این کشور را دریافت نمایید.

 

جهت اطلاعات کامل در خصوص مراحل اقدام برای این برنامه و در نهایت دریافت اقامت دائم کانادا، فرم ارزیابی (رایگان) را از منوی بالای سایت تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در SEP Immigration  فرم شما را بررسی کنند و در سریع‌ترین زمان ممکن نتیجه را به شما اعلام نمایند.

فرد هنرمند برای دریافت ویزای خود اشتغالی چه شرایطی باید داشته باشد؟

داشتن حداقل دو سال سابقه کار در رشته هنری، داشتن دو سال سابقه‌ی هنری درسطح بین‌المللی، داشتن تمکن مالی برای تامین هزینه‌ها، داشتن حداقل ۳۵ امتیاز در جدول امتیاز بندی هنرمندان

امتیاز دانش زبان برای اخذ این ویزا چند است؟

داشتن دانش زبان انگلیسی یا فرانسه ۲۴ امتیاز دارد.

  لوگو

  در شرکت سازمان مهاجرتی سپهر فلاحتی ما به شما اطمینان می دهیم که  شرایط مهاجرت کانادا را برایتان فراهم میکنیم.

  آدرس
  211 Finch Ave W, Toronto, ON, Canada M2R 1M2
  شماره تماس

  864-4224 (647) 1+