ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ یکی از روش‌های مهاجرت به کاناداست. در اولین قدم به توضیح استارتاپ می‌پردازیم. استارتاپ‌ها شرکت‌های نوپا و تازه تاسیسی هستند که افراد از یک تا ۵ نفر با تفکر جدید، ایده‌ی خلاق و متفاوت در کنار هم این شرکت را تاسیس کرده‌اند.

این برنامه برای کارآفرینان خلاق که دارای ایده‌های نو و جدید هستند و توانایی ایجاد شغل و بیزینسی در کانادا را دارند، بسیار مناسب است. لازم به ذکر است که با استفاده از این برنامه متقاضی میتواند برای دریافت اقامت دائم کانادا درخواست دهد.

به طور کلی می‌توان گفت:

ویزای استارتاپ کانادا برای افرادی مناسب است که بتوانند در کانادا کسب و کاری را راه اندازی کرده و صاحب ایده‌ی خلاقانه‌ای باشند.

ویژگی‌های کسب و کار برای دریافت ویزای استارتاپ

 کسب و کاری که فرد قصد دارد با استفاده از آن وارد برنامه‌ی استارتاپ شود باید ویژگی‌هایی زیر را داشته باشد:

 • خلاقانه و نو باشد
 • با رقبا در سطح جهانی رقابت کند
 • باعث ایجاد شغل و توسعه در کانادا شود

 

برای دریافت نامه‌ی حمایتی یا همان Letter of Support ‌چه باید کرد؟

متقاضی ویزای استارتاپ می‌بایست با شرکت‌های معرفی شده در زیر، تماس گرفته و از اطلاعاتی در خصوص این‌که برای دریافت حمایت از آن شرکت چه مدارک و چه شرایطی لازم است آگاهی پیدا کند.

متقاضی دریافت ویزای استارتاپ کانادا باید بتواند این سازمان‌ها را مجاب کند که ایده‌ی استارتاپی او ارزش حمایت شدن از طرف این سازمان‌های مورد تایید اداره‌ی مهاجرت را دارا است.

به طور خلاصه می‌توان گفت:

متقاضی که ایده و کسب و کار خلاقانه‌ای دارد، لازم است که حمایت یکی از سازمان‌های مود تایید اداره‌ی مهاجرت کانادا را داشته باشد. پس از این‌که آن ایده از طرف یکی از این سازمان‌ها مورد تایید قرار گرفت، به متقاضی ویزای استارتاپ، نامه‌ی حمایتی داده خواهد شد و فرد می‌تواند در برنامه‌ی اقامت دائم قرار گیرد.

در جدول زیر این شرکت‌ها و مبالغی که برای سرمایه‌گذاری روی استارتاپ اعطا می‌کنند را خواهیم دید.

سازمان انجل اینوستورسازمان ونچر کپیتالسازمان انکوباتور
۷۵ هزار دلار سرمایه۲۰۰ هزار دلار سرمایهپذیرش در برنامه‌ی آموزشی سازمان

شرایط کلی برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا در سال ۲۰۲۱

به طور کلی متقاضیان برای این‌که بتوانند از برنامه‌ی مهاجرتی استارتاپ استفاده کنند و به کانادا مهاجرت نمایند، باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • داشتن نمره‌ی آیلتس حداقل ۵
 • داشتن ایده‌ی نو برای ایجاد کسب و کار
 • داشتن بیزینس مورد تایید کانادا و داشتن نامه‌ی تاییدیه
 • مرتبط بودن رشته‌ی تحصیلی با کسب و کار مدنظر
 • داشتن تمکن مالی

معرفی استارتاپ‌های برتر در کانادا

یکی از مهم‌ترین و اولین قدم برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا داشتن کسب و کاری با ایده‌ی خلاقانه است. در ادامه‌ی این مقاله به معرفی استارتاپ‌هایی خواهیم پرداخت که در کانادا جزء برترین‌ها کسب و کار‌ها هستند. علت این برتری هم ایده‌های خلاقانه‌ای است در این استارتاپ‌ها قرار داشته است.

استارتاپ Touch Bistro

این استارتاپ یک نرم افزاری است که برای رستوران ها کارایی زیادی دارد. نحوه‌ی کار این نرم افزار به این صورت است که با استفاده از بستر این نرم افزار، کارکنانی که در سالن رستوران مشغول به کار هستند و از مشتریان سفارش می‌گیرند، می‌توانند با کم‌ترین خطا سفارش مشتریان را به آشپزخانه‌ی رستوان انتقال دهند.

touch bistro

استارتاپ nuvei

این استارتاپ یک شرکت پرداخت الکترونیکی است. این استارتاپ، معاملات فروشندگان و توسعه‌دهندگان نرم افزار و خدماتی از این دست در سازمان‌ها رو پردازش می‌کند.

nuvei

استارتاپ ecobee

این استارتاپ با تولید ترموستات‌های هوشمند، مصرف انرژی در ساختمان‌های مسکونی و تجاری را کنترل می‌کند. این فرآیند باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می‌شود.

ecobee

استارتاپ ELEMENT AL

این استارتاپ برای سازمان‌هایی که با داده و اطلاعات در ارتباط هستند بسیار کارآمد است. سازمان‌هایی که با داده‌ها سر و کار دارند مثل بیمه، بانک و شرکت‌های سرمایه گذاری از ایده‌ی این استارتاپ استفاده می‌کنند. این ایده به این صورت عمل می‌کند که نرم افزار‌هایی مجهز به هوش مصنوعی تولید می‌کند که به قوی‌تر شدن و ایمن‌تر شدن داده‌ها در این شرکت‌ها کمک به سزایی می‌نماید.

 استارتاپ Align HCM

این استارتاپ هم در زمینه‌های منابع انسانی فعالیت می‌کند و یکی از استارتاپ‌های موفق در کانادا به شمار می‌آید.

 

چه مدت زمانی برای رسیدگی به درخواست ویزای استارتاپ لازم است؟

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ از زمان ارسال درخواست تا زمان دریافت ویزا، چیزی در حدود ۱۴ ماه زمان‌بر است.

نکته‌ای که در ویزای استارتاپ کانادا باید به آن دقت کرد این است که، در ویزای استارتاپ اگر کسب و کار فرد متقاضی با شکست مواجه شد، ویزا و فرآیند اقامت دائم خود شخص و همراهان او باطل نمی‌شود و متقاضی این شانس را دارد تا برای مسیر‌های دیگری تلاش نماید.

 

جهت اطلاعات کامل در خصوص مراحل اقدام برای این برنامه و در نهایت دریافت اقامت دائم کانادا، فرم ارزیابی (رایگان) را از منوی بالای سایت تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در SEP Immigration  فرم شما را بررسی کنند و در سریع‌ترین زمان ممکن نتیجه را به شما اعلام نمایند.

تغییر زبان

  در شرکت سازمان مهاجرتی سپهر فلاحتی ما به شما اطمینان می دهیم که  شرایط مهاجرت کانادا را برایتان فراهم میکنیم.

  آدرس
  5000 Yonge Street, Suite 1901, Toronto, ON M2N 7E9
  شماره تماس

  864-4224 (647) 1+