ویزای توریستی کانادا

Tourist Visa

سلام دوست من، اگر به دنبال کسب جدیدترین اخبار و اطلاعات مربوط به ویزا توریستی کانادا و همچنین آخرین اخبار کرونا بر دریافت ویزای توریستی به کانادا هستید، حتما در ادامه این نوشتار همراه ما باشید. در این مقاله، کلیه موارد، شامل معرفی ویزای توریستی، تاثیرات کرونا بر روند صدور ویزا،مدت زمان ویزای توریستی کانادا، حداقل شرایط لازم برای گرفتن ویزا، مراحل اخذ ویزا، قوانین مربوط به این نوع ویزا، بایدها و نبایدهای ویزا، جدیدترین اخبار و بروزترین اطلاعات مورد نیاز شما را توضیح داده ایم. امیدواریم پاسخ سوالات احتمالی شما، با خواندن این نوشتار تا انتها داده شود. پس، خیلی سریع و بدون مقدمه بیشتر، بریم سر اصل مطلب. برای ارزیابی رایگان شرایط خود توسط وکیل مهاجرت به کانادا در تورنتو با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

ویزای توریستی چیست؟

ویزای توریستی یک نوع ویزای اقامت موقت است که از محبوب ترین انواع ویزای کانادا محسوب می‌شود. شما به عنوان دارنده ویزای توریستی می‌توانید وارد کشور کانادا شوید و با توجه به اینکه ویزای توریستی شما سینگل، مولتی و یا سوپر ویزای کانادا باشد در هر بار سفرتان تا حداکثر 6 ماه مهمان این کشور باشید. هر آنچه که نیاز است در مورد ویزای توریستی بدانید را در ادامه به طور مفصل برایتان توضیح داده‌ایم.

انواع ویزای توریستی

 • ویزای سینگل کانادا: اگر شما ویزای سینگل (single entry) دریافت کنید، می‌توانید در طول اعتبار ویزا و پاسپورت خود، تنها یک مرتبه وارد کانادا شوید و نهایتا پس از گذشت 6 ماه بایستی خاک کانادا را ترک نمایید.
 • ویزای مولتیپل کانادا: اعتبار ویزای مولتیپل (multiple entry) ، پنج-ساله است، یعنی شما می توانید پس از دریافت این ویزا در طول اعتبار پنج ساله آن، به دفعات و مکرر ورود و خروج به کشور کانادا داشته باشید. و البته توجه داشته باشید، که مدت زمان مجاز اقامت برای هر بار ورود به کانادا با استفاده از این ویزا، 6 ماه است. یعنی اینکه پس از 6 ماه، بایستی کانادا را ترک کنید یا درخواست تمدید اقامت کنید.
 • سوپر ویزای کانادا: ویزایی است که برای والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ ها، به درخواست فرزندان یا نوه های متقاضیان صادر می شود. بدین ترتیب که فرزندان یا نوه ها، می بایست بالای 18 سال سن باشند، اقامت دائم کانادا را داشته باشند و برای درخواست سوپر ویزای کانادا (super visa)، بایستی دعوتنامه معتبر برای متقاضیان ارائه دهند.

ویزای توریستی برای افراد کمتر از 18 سال

آیا می‌دانستید که ویزای توریستی کانادا دارای محدودیت سنی است؟ به طور معمول، شما باید بین 18 تا 35 سال باشید. افراد زیر 18 سال که به تنهایی یا با شخصی غیر از والدین یا قیم قانونی خود سفر می‌کنند، باید یک رضایت نامه، ترجیحا به زبان انگلیسی یا فرانسوی، امضا شده توسط هر دو والدین یا قیم قانونی داشته باشند. همچنین باید شامل نام بزرگسالی باشد که در کانادا مسئولیت وی را بر عهده خواهد داشت.

افراد زیر 18 سال در کانادا غیر بزرگسال محسوب می‌شوند. اما این افراد باید از قوانین مشابهی برای ورود به کانادا مانند هر توریست دیگری پیروی کنند. پرونده افراد زیر 18 سال که سعی می‌کنند با دور زدن قوانین و بدون مدارک لازم وارد کانادا شوند یا بزرگسالانی غیر از پدر و مادر یا قیم قانونی خود را همراهی ‌کنند، با دقت بیشتری توسط کارشناسان بررسی می‌شود.

ویزای توریستی

مدارک ویزای توریستی

چک لیست مدارک شما آمادست، کافیست 13 مورد جدول زیر را آماده کنید تا بدون هیچ استرسی منتظر زمان پرواز خود بنشینید:

ردیفمدارک لازم
1مدارک شخصی مانند پاسپورت دارای اعتبار، ترجمه شناسنامه، ترجمه سند ازدواج(در صورت تاهل)، ترجمه مدارک تحصیلی، ترجمه کارت پایان خدمت(در صورت وجود)
2مدارک شغلی مانند نامه شغلی، قرارداد کاری، حکم بازنشستگی، فیش‌های حقوقی ۶ ماه اخیر، سوابق بیمه و گواهی مرخصی کاری(در صورت امکان). در صورت داشتن شرکت و بیزینس در کشور خود ارائه مدارک شرکت مانند روزنامه رسمی، اساسنامه شرکت، لیست پرداخت مالیات، لیست پرداخت حقوق کارمندان و یا گواهی کسب
3ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه 
4دعوتنامه از فرد یا سازمانی در کانادا
5ارائه رسید رزرو هتل و بلیط‌های رفت و برگشت هواپیما در صورت نداشتن دعوت نامه
6مدارک مربوط به شخص دعوت کننده مانند کارت شهروندی یا اقامت دائم، یا نامه ثبت نام دانشگاه، استادی پرمیت و ویزای دانشجویی و یا نامه اشتغال به کار و ویزای کار
7نامه هدف از سفر با توضیح برنامه دقیق بازدید از کانادا
8نامه تمکن بانکی و گردش حساب ۶ ماه اخیر
9مدارک مربوط به دارایی‌های شما مانند سند خانه، آپارتمان، زمین، مغازه و غیره
10ارائه سابقه سفر از طریق مهرهای درج شده در پاسپورت
11فرم‌های پر شده ویزای توریستی
12انجام انگشت نگاری در یکی از مراکز VAC سفارت کانادا در کشورهای همسایه ایران
13ارائه بلیط رفت و برگشت هواپیما 

نکات اخذ ویزای توریستی

در هر سنی و با هر شرایطی در صورتی که متقاضی دریافت ویزای توریستی به کانادا هستید این 2 نکته را فراموش نکنید:

 • تکمیل بودن مدارک: یکی از دلایل اصلی طولانی شدن فرآیند ویزای توریستی وجود مشکل یا کامل نبودن مدارک است. پس پیش از اقدام برای ویزای توریستی ابتدا مدارک خود را با مشورت با سازمان‌های مهاجرتی معتبر تکمیل کنید.
 • ترجمه رسمی مدارک: ترجمه مدارک هزینه بر است اما بهتر است یکبار این هزینه را انجام دهید نه دوبار! پس ترجمه مدارک خو را به دارالترجمه‌های مورد تایید قوه قضاییه بسپارید تا در فرآیند بررسی مدارکتان مشکلی پیش نیاید.

هزینه درخواست ویزای توریستی کانادا 

پروسه انگشت نگاری/ بیومتریکویزا
85 دلار کانادا100 دلار کانادا

 

 تغییرات ویزای توریستی کانادا در2024

با کاهش محدودیت‌های کرونایی و بهبود شرایط کرونا در اکثر نقاط جهان ویزای توریستی کانادا نیز دست‌خوش تغییراتی مثبت در سال ۲۰۲۳ شده است. با توجه به بهتر شدن شرایط کووید ۱۹ مسافرت‌ها به سراسر جهان از جمله کانادا از سر‌گیری شدند و درخواست‌ها برای ویزای توریستی کانادا نیز بیشتر شده است.
مدت زمانی که برای دریافت ویزا‌ی توریستی وجود داشت کمتر شده است. تا قبل از ۲۰۲۳ و همه‌گیری کرونا این امکان وجود داشت که این زمان لازم برای صدور ویزا توریستی کانادا تا حدود ۶۰۰ روز هم به طول بیانجامد.
با بهبود شرایط کووید ۱۹، کشور کانادا میزبان متقاضیان ویزای توریستی خواهد بود و از این افراد استقبال خواهد کرد تا به بهتر شدن صنعت گردشگری و مالی این کشور نیز کمک کند.

شرایط و هزینه درخواست ویزای توریستی

 • هزینه‌ی درخواست ویزا: این هزینه شامل دو بخش است؛ مبلغ 85 دلار کانادا (CAD) برای پروسه انگشت نگاری یا بیومتریک (Biometric) و همچنین 100 دلار کانادا برای ویزا (Visa).
 • مجوز کار برای ویزیتور ویزای  کانادا: طبق قوانین کانادا به عنوان یک توریست، شما اجازه کار را بطور رسمی ندارید. ولی می توانید با گرفتن تاییدیه و تحت شرایطی خاص، مجوز کار بگیرید و کار کنید.
 • امکان اخذ ویزای توریستی کانادا برای همه اعضای خانواده:  برای تک تک اعضای خانواده به طور مجذا درخواست و صادر می‌شود. بعنوان مثال، برای یک خانواده 4 نفره، بایستی هر 4 عضو خانواده ویزای مستقل دریافت کنند تا وارد کانادا شوند.
 • مدت زمان ویزای توریستی کانادا: بطور میانگین، صدور این ویزا حدود 100 روز زمان می‌برد که پس از سابمیت یا تایید نهایی (Submit) پرونده می‌باشد لازم به ذکر است که، این زمان می‌تواند با توجه به پروسه بررسی مدارک، سوء پیشینه و سوابق متقاضی، زمان کمتر یا بیشتری ببرد.

دلایل مرسوم دریافت ویزای توریستی

 • بازدید از اعضای فامیل و آشنایان
 • تفریحی یا سیاحتی
 • ارزیابی شرایط تجاری و کسب و کار در کشور کانادا

مراحل دریافت ویزا توریستی

در این بخش مراحل دریافت ویزای توریستی را بریتان توضیح داده‌ایم

مراحل دریافت ویزای توریستی

 • ارائه درخواست
 • پرداخت هزینه‌های درخواست که در قسمت هزینه ویزا توضیح داده شد
 • پر کردن فرم‌های مربوطه و همچنین اظهار دلایل خود از سفر به کانادا
 • لازم است که مدارک خود را نیز مطابق چک لیست اداره مهاجرت کانادا تکمیل و ترجمه کنید.
 • سفارت کانادا در ایران دفتری ندارد، بنابراین بایستی به یکی از دفاتر وک (VAC) در خارج از ایران، به منظور انجام پروسه انگشت نگاری یا بیومتریک (Biometrics) مراجعه کنیم. لازم به ذکر است که اگر در ایران هستید، نزدیکترین دفاتر به شما، دفاتر واقع در کشو‌های امارات، ترکیه و ارمنستان هستند.
 • دریافت ویزا پس از اتمام مراحل فوق، و گذشت بازه زمانی 100 روزه از سابمیت نهایی مدارک (submit). لازم به ذکر است که، این زمان در اکثر مواقع خیلی کمتر زمان می برد و کاملا بستگی به ترافیک درخواست های موجود در سفارت کانادا دارد. به عنوان مثال، ممکن است ویزای شما تنها پس از گذشت یک ماه صادر شود.

قوانین مربوط به ویزای توریستی و ورود و خروج به کانادا

آیا می‌توان با این ویزا بیشتر از 6 ماه در کانادا بمانیم؟
پاسخ، بله! به شرطی‌ که ویزای شما ویزا مولتیپل باشد. دقت کنید، همان‌طور که قبل‌ترهم توضیح دادیم، با استفاده از هریک از ویزاهای سینگل و یا مولتیپل کانادا، شما می‌توانید حداکثر 6 ماه متوالی در خاک کانادا حضور داشته باشید و پس از آن بایستی کشور کانادا را ترک کنید. اما، اگر ویزای مولتیپل دارید و همچنین تاریخ انقضای ویزای شما هنوز اعتبار دارد، می توانید درخواست تمدید ویزا بدهید.
برای این کار، لازم است فرم‌های مربوطه تکمیل و دلایل مناسب شرح برای سفارت کانادا تشریح شود. مثل همیشه ما در SEP Immigration در خدمت شما هستیم تا آنچه می‌خواهید را به ارائه دهیم. پس با ما تماس بگیرید و از خدمات تیم مشاوره ما در سریعترین زمان ممکن بهره مند شوید.
تعداد دفعات سفر و رو‌زهایی که در کشور کانادا با استفاده از ویزای مولتیپل کانادا اقامت دارید، هیچ محدودیتی ندارد؛ یعنی شما می‌توانید هر چند باری که دوست دارید وارد کانادا شوید، بشرطی‌ که ویزای شما اعتبار داشته باشد. همچنین می توانید چندین بازه 6 ماهه متفاوت، در طول بازه زمانی ویزا و پاسپورت خود، در کانادا اقامت داشته باشید.
*مهم: توجه داشته باشید که در بدو ورودتان به خاک کانادا، آفیسر مهاجرت است که مدت زمان اقامت موقت شما در کانادا را تعیین می کند. مثلا، ممکن است آفیسر در فرودگاه به تشخیص خود، 1 تا 6 ماه مجوز ورود به کانادا را به شما بدهد.
برای دریافت ویزای توریستی به کانادا، لزوما نیاز به وکیل ندارید، اما توجه داشته باشید که مراحل درخواست تا ورود به خاک کانادا را باید خیلی خوب بررسی کنید. طبیعی است که پیشبرد مراحل دریافت ویزا توسط وکیل مهاجرتی ما در SEP Immigration با سال ها تجربه موفق در امر اخذ ویزاهای مختلف، ریسک عدم دریافت ویزا بسیار بسیار پایین می آورد.
هرگز هرگز و هرگز اطلاعات خلاف واقعیت را ارائه نکنید حتی اگر خیلی جزیی باشد! ادعای صادقانه و واقعی داشته باشید، چون می تواند گاها تبعات جبران ناپذیری روی آینده مسافرتی و مهاجرتی شما به کانادا داشته باشد.

ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه

یکی از راه‌های مرسوم دریافت ویزا برای سفر به کانادا این است که فردی در کانادا برای شما دعوتنامه ارسال کند. دعوتنامه می‌تواند از طرف بستگان درجه یک، دوست یا آشنایان شما باشد. اما این نکته را به یاد داشته باشید، فردی که دعوتنامه برایتان ارسال می‌کند از لحاظ حقوقی مسئولیتی در قبالتان ندارد بلکه به نوعی میزبان شماست که می‌تواند نقش ساپورتر مالی برای شما نیز داشته باشد.

مهم ترین اطلاعات درج شده در دعوتنامه شامل اطلاعات کامل شما به عنوان متقاضی ویزای توریستی و شخص دعوت کننده است. از سوی دعوت کننده نیاز است که نام کامل، تاریخ تولد، آدرس و شماره تلفن در کانادا، وضعیت اقامت در کانادا و در صورت اشتغال عنوان شغلیش ذکر شود. از طرف شما نیز نیاز به نام کامل، تاریخ تولد، آدرس و شماره تلفن کشور مبدا، هدفتان از سفر به کانادا، مدت زمانی که می‌خواهید در این کشور بمانید، اطلاعات محل اسکان و نحوه تامین هزینه‌های سفر و تاریخ خروجتان از کانادا در متن دعوتنامه است

ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه

دعوتنامه شانس دریافت ویزای توریستی را افزایش می‌دهد اما بدین معنا نیست که بدون دعوتنامه نمی‌توانید ویزای توریستی به کانادا را دریافت کنید. برای افزایش شانس خود در صورتی که بدون دعوتنامه قصد دریافت ویزای توریستی را دارید راه حلی برایتان داریم. پیشنهاد ما این است که با جزئیات فراوان فردی که پرونده شما را بررسی می‌کند را کامل همراه خود کنید و در جریان برنامه‌هایتان از لحظه ورود تا خروج از کانادا قرار دهید.

امکان پناهندگی به کانادا با ویزای توریستی وجود دارد؟

دلایلی که شخصی تصمیم می‌گیرد به کشور دیگری پناهنده شود مشکلات شدید اجتماعی، سیاسی و مذهبی است.
شخصی می‌تواند به کانادا مهاجرت کرده و در این کشور پناهنده شود که اثبات کند در کشور خودش به یکی از دلایل گفته شده در بالا امنیت جانی ندارد. به طور خلاصه باید ثابت کند در کشور خودش جان او در خطر است.
در خصوص این موضوع که آیا می‌توان با این ویزا در کانادا پناهنده شد؟ باید بگوییم خیر! پناهندگی با اخذ ویزای توریستی کانادا امکان پذیر نیست.

بچه دار شدن در کانادا با ویزای توریستی

طبق قانون شهروندی کانادا، اگر نوزادی در این کشور متولد شود فارغ از اینکه پدر و مادر نوزاد مقیم یا شهروند کانادا باشند آن بچه شهروند کانادا محسوب می‌شود. در صورت سفر به کانادا با ویزای توریسیتی و انجام زایمان در این کشور فرزند شما می‌تواند از تمام امکانات و مزایای شهروندی کانادا بهره‌مند شود. اما در نظر داشته باشید که به دلیل اینکه شما شهروند و مقیم این کشور محسوب نمی‌شوید و با ویزای توریستی به این کشور سفر کرده‌اید، هزینه‌های زایمان را سیستم مراقبت بهداشتی کشوری بر عهده نمی‌گیرد و خودتان باید هزینه‌های بیمارستان را تامین کنید.

نحوه درخواست ویزای توریستی کانادا

کانادا سالانه میزبان میلیون ها توریستی است. در واقع، سالانه بیش از 35 میلیون نفر از کانادا دیدن می‌کنند تا از فرصت‌های زیادی که این کشور ارائه می‌دهد، از جمله دیدار با خانواده و دوستان، لذت ببرند. برای مهاجرت توریستی به کانادا ابتدا باید بدانیم که چگونه درخواست ویزای توریستی ارائه کنیم پس با ما تا انتهای این محتوا همراه باشید. برای مهاجرت به کانادا با کارشناسان سازمان ما در ارتباط باشید.

دریافت ویزای توریستی

2 مرحله اصلی برای درخواست موفقیت آمیز ویزای توریستی کانادا وجود دارد. این مراحل عبارتند از:

روش اول: درخواست ویزای توریستی کانادا بر روی کاغذ

در این نوع درخواست شما باید پس از تکمیل مدارک مورد نیاز، هماره با مبلغ مور نظر به یکی از دفاتر و در کشورهای همسایه ارائه دهید. همزمان با تحویل مدارک، امور انگشت نگاری و عکس برداری نیز باید انجام شود.

روش دوم: درخواست ویزای توریستی کانادا به صورت آنلاین

در این روش نیاز به برخورداری از کارت اعتباری، اسکنر یا دوربین برای ارائه کپی الکترونیکی از اسناد مورد نیاز خواهد بود تا بتوانید مدارک را به صورت اینترنتی برای سفارت کانادا ارسال نمایید.

زمان رسیدگی به ویزای توریستی کانادا

قوانین جدید ویزای توریستی کانادا به صورتی است که، زمان پردازش ویزا به این بستگی دارد که متقاضی از کدام کشور درخواست می‌دهد. به طور معمول، زمان پردازش ویزای توریستی کانادا می‌تواند از چند روز تا چند هفته متفاوت باشد. اگر از داخل کانادا درخواست دهید، زمان پردازش تنها 12 روز است.

تمدید ویزای توریستی کانادا

هنگامی که ویزای توریستی فعلی شما منقضی می‌شود، دیگر نمی‌توانید ویزا را تمدید کنید. اگر می‌خواهید در کانادا بمانید، باید برای بازگرداندن وضعیت خود درخواست دهید یا باید کانادا را ترک کنید. شما باید ظرف 90 روز از تاریخ انقضای ویزای توریستی کانادا برای بازیابی وضعیت درخواست دهید.

 • بازیابی وضعیت مورد نیاز
 • پرداخت هزینه‌های تمدید
 • ارائه جزئیات در مورد تمدید دوباره ویزای توریستی کانادا
 • ارائه توضیح در مورد اینکه چرا می‌خواهید بیشتر در کانادا بمانید؟
 • اثبات وضعیت فعلی در کانادا
 • ثابت کنید که اقامت شما در کانادا موقت است
 • ارائه برنامه‌ای از زمان خروج از کانادا با تاریخ و زمان حرکت
 • ارائه مدرک مالی مبنی بر اینکه می‌توانید هزینه زندگی خود در کانادا را تامین کنید

شرایط تمدید ویزای توریستی کانادا

اگر با ویزای توریستی در کانادا هستید و می‌خواهید برای تمدید اقامت خود در کانادا درخواست دهید، باید وضعیت توریستی را دریافت کنید. شما می‌توانید برای وضعیت توریستی از داخل کانادا در اداره مهاجرت کانادا درخواست دهید. با این حال، باید قبل از انقضای وضعیت توریستی فعلی خود درخواست دهید. به عنوان یک نکته کلی، وقتی به عنوان “توریست” به کانادا می‌آیید، برای یک دوره شش ماهه به شما وضعیت توریستی داده می‌شود.
اگر وضعیت توریستی شما منقضی شود اما قبلا برای تمدید درخواست داده‌اید و منتظر تمدید خود هستید، تا زمانی که تصمیم نهایی در مورد درخواست تمدید شما گرفته شود، وضعیتی دارید که به آن وضعیت ضمنی می‌گویند. اگر درخواست شما برای تمدید رد شد، می‌توانید برای  بازگرداندن وضعیت درخواست دهید، تا زمانی که درخواست شما ظرف 90 روز از تاریخ رد درخواست ارسال شود.

تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی

اگر به عنوان توریست وارد خاک کانادا شده باشید، می‌توانید ویزای خود را در صورت تمایل به ویزای تحصیلی تغییر دهید. البته توجه داشته باشید که پذیرش تحصیلی در این شرایط مشروط به گذران دوره زبان است. این بدین معناست که قبل از شروع تحصیلتان باید 3 تا 6 ماه دوره زبانی را بگذارنید که هزینه آن با شماست تا سطح زبانتان به استاندارد مد نظر کالج یا دانشگاه انتخابیتان برسد.

این تصمیم می‌تواند به طور کلی برنامه زندگی شما را دستخوش تغییر کند چرا که برخلاف ویزای توریستی با ویزای تحصیلی می‌توانید پس از فارغ التحصیلی ویزای کار دریافت کنید و برای خود و خانوادتان اقامت دائم بگیرید. اگر به این ایده فکر می‌کنید پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاعات بیشتر مقاله «تغییر ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی کانادا» را مطالعه کنید.

تبدیل ویزای توریستی به کاری

در صورت حضور در خاک کانادا می‌توانید شانس خود را برای تغییر ویزای توریستی به ویزای کاری تغییر دهید. فرصت ویزای توریستی شما 6 ماه است و می‌توانید پیش از پایان اعتبار آن در صورت دریافت پیشنهاد شغلی اقامت دائم کسب کنید.

بعد از دریافت جاب آفر و گرفتن تاییده از کارفرما دیگر مانعی برای تغییر ویزای توریستی به ویزای کاری وجود ندارد و مجوز کاری که به دستتان می‌رسد می‌توانید درخواست اقامت دائم خود را مطرح کنید. ما به صورت مجزا مقاله‌ای در این باره با عنوان «تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری کانادا» برای شما نوشته‌ایم که تمام اطلاعات موردنیازتان را شامل می‌شود.

تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم

به صورت مستقیم و آنی امکان تغییر ویزای توریستی به اقامت دائم برای هیچ کیسی وجود ندارد. اما راه‌هایی همچون جاب آفر و پذیرش تحصیلی که پیشتر توضیح داده شد بهترین راه‌های تغییر حضور موقتتان در کانادا به اقامت دائم است. در صورت تغییر به ویزای تحصیلی پس از سه سال و در صورت تغییر به ویزای کاری پس از یک سال می‌توانید از طریق سیستم اکسپرس اینتری، برنامه تجربه کانادایی و برنامه مهاجرتی استانی کانادا برای اقامت دائم خود اقدام کنید.

ویزای توریستی

مهم ترین دلایل ریجکت ویزای توریستی

امکان ریجکت شدن ویزای توریستی وجود دارد. اما دلایلی که باعث می‌شود ویزای متقاضی ریجکت شود چیست؟
در ادامه به بررسی دلایلی می‌پردازیم که باعث می‌شود ویزا توریستی کانادا برای متقاضی مهاجرت به کانادا رد یا ریجکت شود.

مشخص نبودن هدف از سفر

اگر اقوامی در کانادا داشته باشید این می‌تواند نکته‌ی مثبتی برای دریافت ویزای توریستی به کانادا باشد. ولی در غیر این صورت باید توضیحات کاملی در رابطه با این‌که چرا قصد دارید به کانادا بروید را ارائه کنید.

نداشتن تمکن مالی مناسب

اگر نتوانید نشان دهید که هزینه‌های سفر به کانادا را چگونه می‌خواهید پرداخت کنید باعث می‌شود ویزای شما ریجکت شود. نکته‌ی مهمی که در این زمینه باید به آن دقت نمایید این است که، برای نشان دادن این هزینه‌ها همیشه دلار آزاد را در نظر بگیرید.

نداشتن سابقه‌ی سفر خوب

به این نکته دقت کنید که بسیاری از ایرانی‌ها به ترکیه و دوبی سفر داشته‌اند. این نوع مسافرت‌ها را نمی‌توان به عنوان سابقه‌ی سفر در نظر گرفت. این به این معنی نیست که لزوما حتما باید شینگن داشته باشید و به همه‌ جای دنیا سفر کرده باشید.
در این مورد می‌توانید با مشاوران ما در سازمان مهاجرتی سپهر فلاحتی در ارتباط باشید. ما در این مسیر شما را راهنمایی خواهیم کرد.

نداشتن TIE یا همان وابستگی به کشور مبدا

هر مدرکی که ثابت کند فرد متقاضی به کشور مبدا خود وابستگی دارد و به آنجا برمی‌گردد را «تای» می‌گویند. این تای می‌تواند وابستگی عاطفی فرد باشد یا دارایی فرد متقاضی و یا شغل فرد. پس طبق این توضیحات تای را می‌توان به سه دسته‌ی اقتصادی، خانوادگی و اجتماعی تقسیم کنیم.

پس به طور کلی می‌توان گفت برای افزایش شانس دریافت ویزای توریستی کانادا باید موارد زیر را رعایت کرد:

 • اثبات تای یا وابستگی به کشور مبدا
 • ارائه تمکن مالی مناسب
 • مشخص کردن هدف از سفر
 • سابقه سفر خارجی در صورت وجود
 • داشتن دعوتنامه در صورت وجود

اعتراض به ریجکت ویزای توریستی کانادا

متقاضیانی که ویزای آن‌ها ریجکت می‌شوند می‌توانند بر روی این ریجکتی اعتراض بزنند ولی در ابتدا باید مشکل پرونده‌ای که ریجکت شده را بدانند و آن را بر طرف نمایند. پس از آن می‌توانند درخواست ویزای خود را مجدد ارائه دهند.
نکته‌ی قابل ذکر این است که، برای دریافت ویزای توریستی به کانادا امکان اعتراض به ریجکت شدن وجود ندارد و فرد متقاضی می‌تواند در هر زمانی پس از ریجکت شدن ویزا دوباره درخواست ارسال کرده و اقدام نماید. برای دریافت اطلاعات در خصوص ویزای اسپانسرشیپ کانادا با سازمان مهاجرتی ما در ارتباط باشید.

تاثیر کرونا (Covid-19) بر صدور ویزای توریستی

آیا با توجه به وضعیت کرونایی اخیر، می‌توانیم ویزای توریستی بگیریم؟ بله می توانید! شما می‌توانید مانند شرایط عادی برای اخذ ویزای توریستی کانادا حتی در شرایط کرونایی هم اقدام کنید. توجه داشته باشید که با توجه به پندمیک و تعطیلی بسیاری از ادارات و سازمان‌ها در کانادا و اکثر نقاط جهان، رسیدگی و پیگیری درخواست‌ها تا حد بسیار زیادی به صورت غیرحضوری و آنلاین انجام می‌شود.ویزای توریستی در کرونا

برای اخذ ویزای توریستی کانادا فقط کافی است روی فرم ارزیابی (رایگان) کلیک و آن را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در SEP Immigration فرم شما را بررسی کنند و نتیجه را خیلی سریع به شما اطلاع دهند.

امکان تمدید ویزای توریستی کانادا وجود دارد؟

بله در شرایطی این کار امکان پذیر است ولی باید دلیل قانع کننده‌ای برای درخواست تمدید ارائه شود.

با داشتن ویزای توریستی امکان کار در کانادا وجود دارد؟

خیر، فردی که به عنوان توریست وارد کانادا می‌شود اجازه‌ی کار در این کشور را نخواهد داشت.

نمونه‌های موفق ویزای توریستی

8 نظرات
 1. ابراهیم نادی 25 اسفند 1401 7:20 ب.ظ پاسخ

  درخواست ویزای توریستی کانادا

 2. سلام، بدون سابقه سفر و دعوتنامه شانسی برای ویزای توریستی داریم؟

  • سلام وقت بخیر
   با داشتن این موارد شانس شما برای دریافت ویزای توریستی بیشتر میشه ولی برای راهنمایی بیشتر لازمه که شرایط کلی شما بررسی بشه در صورت تمایل فرم ارزیابی رایگان در لینک زیر رو تکمیل کنین تا راهنماییتون کنیم.
   https://sepimmigration.com/free-evaluation-form/

 3. سلام، ايا براى ويزاى توريستى ميتوان از داخل خاك كانادا براى كسى اپلاى كرد؟ و ايا نكته مثبتى محسوب ميشود يا خير

  • سلام دوست عزیز
   اگر دارای شهروندی کانادا هستید بله میتونین با ارسال دعوتنامه اقدام کنید.

 4. باسلام، دخترم سه ماه پیش باویزای توریستی 17ماهه توریستی وارد کانادا شد، الان برای انجام کاری قصد برگشتن دارد، آیا می‌تواند مجددا به کانادا برگردد؟؟

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لوگو

  در شرکت سازمان مهاجرتی سپهر فلاحتی ما به شما اطمینان می دهیم که  شرایط مهاجرت کانادا را برایتان فراهم میکنیم.

  آدرس
  211 Finch Ave W, Toronto, ON, Canada M2R 1M2
  شماره تماس

  864-4224 (647) 1+