ویزای توریستی کانادا (Visitor Visa)

Tourist Visa

سلام دوست من، اگر به دنبال کسب جدیدترین اخبار و اطلاعات مربوط به ویزای توریستی کانادا و همچنین آخرین اخبار کرونا بر صدور ویزاهای توریستی هستید، حتما در ادامه این نوشتار همراه ما باشید. در این نوشتار، کلیه موارد، شامل معرفی ویزای توریستی کانادا، تاثیرات کرونا بر روند صدور ویزا، حداقل شرایط لازم برای گرفتن ویزا، مراحل اخذ ویزا، قوانین مربوط به این نوع ویزا، بایدها و نبایدهای ویزای توریستی، جدیدترین اخبار و بروزترین اطلاعات مورد نیاز شما را توضیح داده ایم. امیدواریم پاسخ سوالات احتمالی شما، با خواندن این نوشتار تا انتها داده خواهد شد. پس، خیلی سریع و بدون مقدمه بیشتر، بریم سر اصل مطلب و بررسی کامل ویزای توریستی کانادا.

تاثیر کرونا (Covid-19) بر صدور ویزای توریستی کانادا

آیا با توجه به وضعیت کرونایی اخیر، می توانیم ویزای توریستی کانادا بگیریم؟ بله می توانید! شما می توانید مانند شرایط عادی برای دریافت ویزای توریستی کانادا حتی در شرایط کرونایی هم اقدام کنید. توجه داشته باشید که با توجه به پندمیک و تعطیلی بسیاری از ادارات و سازمان ها در کانادا و اکثر نقاط جهان، رسیدگی و پیگیری درخواست ها تا حد بسیار زیادی بصورت غیرحضوری و آنلاین انجام می شود. همچنین، با توجه به تقلیل تعداد نیروی کاری ادارات، این پروسه زمان نسبتا بیشتری نسبت به گذشته می برد. اما خبر خوش این است که دولت کانادا درخواست های توریستی را می پذیرد و ویزا صادر می کند، به شرطی‌ که دلایل منطقی و ضروری به کانادا ارائه کنید. طبیعتا، دلایلی همچون قصد سفر به منظور سیاحت، تفریح، خرید و بازدید از نقاط دیدنی، جزو دلایل ضروری محسوب نمی شوند.

برای بررسی شرایط خود، با ما و تیم مشاوره SEP Immigration در ارتباط باشید تا به شما بگوییم در شرایط کرونایی، چگونه و کی مناسب است که برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنید. روی فرم ارزیابی (رایگان) کلیک کنید.

visitor visa Canada

انواع ویزای توریستی کانادا

 • ویزای توریستی سینگل کانادا: اگر شما ویزای سینگل (single entry) دریافت کنید، می توانید در طول اعتبار ویزا و پاسپورت خود، تنها یک مرتبه وارد کانادا شوید و نهایتا پس از گذشت 6 ماه بایستی خاک کانادا را ترک نمایید.
 • ویزای توریستی مولتیپل کانادا: اعتبار ویزای مولتیپل (multiple entry) ، پنج-ساله است، یعنی شما می توانید پس از دریافت این ویزا در طول اعتبار پنج ساله آن، به دفعات و مکرر ورود و خروج به کشور کانادا داشته باشید. و البته توجه داشته باشید، که مدت زمان مجاز اقامت برای هر بار ورود به کانادا با استفاده از این ویزا، 6 ماه است. یعنی اینکه پس از 6 ماه، بایستی کانادا را ترک کنید یا درخواست تمدید اقامت کنید.
 • سوپر ویزای کانادا: ویزایی است که برای والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ ها، به درخواست فرزندان یا نوه های متقاضیان صادر می شود. بدین ترتیب که فرزندان یا نوه ها، می بایست بالای 18 سال سن باشند، اقامت دائم کانادا را داشته باشند و برای درخواست سوپر ویزای کانادا (super visa)، بایستی دعوتنامه معتبر برای متقاضیان ارائه دهند.

شرایط و هزینه درخواست ویزای توریستی

 • هزینه درخواست ویزای توریستی: این هزینه شامل دو بخش است؛ مبلغ 85 دلار کانادا (CAD) برای پروسه انگشت نگاری یا بیومتریک (Biometric) و همچنین 100 دلار کانادا برای ویزا (Visa).
 • مجوز کار برای ویزای توریستی: طبق قوانین کانادا به عنوان یک توریست، شما اجازه کار را بطور رسمی ندارید. ولی می توانید با گرفتن تاییدیه و تحت شرایطی خاص، مجوز کار بگیرید و کار کنید.
 • امکان دریافت ویزای توریستی برای همه اعضای خانواده: ویزای توریستی برای تک تک اعضای خانواده بطور مجذا درخواست و صادر می شود. بعنوان مثال، برای یک خانواده 4 نفره، بایستی هر 4 عضو خانواده ویزای توریستی مستقل دریافت کنند تا وارد کانادا شوند.
 • مدت زمان دریافت ویزای توریست کانادا: بطور میانگین، صدور این ویزا حدود 100 روز زمان می برد که پس از سابمیت یا تایید نهایی (Submit) پرونده می باشد لازم به ذکر است که، این زمان می تواند با توجه به پروسه بررسی مدارک، سوء پیشینه و سوابق متقاضی، زمان کمتر یا بیشتری ببرد.

دلایل مرسوم درخواست ویزای توریستی

 • بازدید از اعضای فامیل و آشنایان
 • تفریحی یا سیاحتی
 • ارزیابی شرایط تجاری و کسب و کار در کشور کانادا

مراحل دریافت ویزای توریستی کانادا

 • ارائه درخواست ویزای توریستی
 • پرداخت هزینه های درخواست که در قسمت هزینه ویزای توریستی توضیح داده شد
 • پر کردن فرم های مربوطه و همچنین اظهار دلایل خود از سفر به کانادا
 • لازم است که مدارک خود را نیز مطابق چک لیست اداره مهاجرت کانادا تکمیل و ترجمه کنید.
 • سفارت کانادا در ایران دفتری ندارد، بنابراین بایستی به یکی از دفاتر وک (VAC) در خارج از ایران، به منظور انجام پروسه انگشت نگاری یا بیومتریک (Biometrics) مراجعه کنیم. لازم به ذکر است که اگر در ایران هستید، نزدیکترین دفاتر به شما، دفاتر واقع در کشورهای امارات، ترکیه و ارمنستان هستند.
 • دریافت ویزا پس از اتمام مراحل فوق، و گذشت بازه زمانی 100 روزه از سابمیت نهایی مدارک (submit). لازم به ذکر است که، این زمان در اکثر مواقع خیلی کمتر زمان می برد و کاملا بستگی به ترافیک درخواست های موجود در سفارت کانادا دارد. به عنوان مثال، ممکن است ویزای شما تنها پس از گذشت یک ماه صادر شود.

قوانین مربوط به ویزای توریستی و ورود و خروج به کانادا

آیا می توان با ویزای توریستی بیشتر از 6 ماه در کانادا بمانیم؟

پاسخ، بله! بشرطیکه ویزای شما ویزای توریستی مولتیپل باشد. دقت کنید، همانطور که قبلتر هم توضیح گفتیم، با استفاده از هریک از ویزاهای توریستی سینگل و یا مولتیپل کانادا، شما می توانید حداکثر 6 ماه متوالی در خاک کانادا حضور داشته باشید و پس از آن بایستی کشور کانادا را ترک کنید. اما، اگر ویزای مولتیپل دارید و  همچنین تاریخ انقضای ویزای شما هنوز اعتبار دارد، می توانید درخواست تمدید ویزا بدهید. .

برای این کار، لازم است فرم های مربوطه تکمیل و دلایل مناسب شرح برای سفارت کانادا تشریح شود. مثل همیشه ما در SEP Immigration در خدمت شما هستیم تا آنچه می خواهید را به ارائه دهیم. پس با ما تماس بگیرید و از خدمات تیم مشاوره ما در سریعترین زمان ممکن بهره مند شوید.

تعداد دفعات سفر و روزهایی که در کشور کانادا با استفاده از ویزای توریستی مولتیپل کانادا اقامت دارید، هیچ محدودیتی ندارد؛ یعنی شما می توانید هر چند باری که دوست دارید وارد کانادا شوید، بشرطیکه ویزاتون اعتبار داشته باشد. همچنین می توانید چندین بازه 6 ماهه متفاوت، در طول بازه زمانی اعابرا ویزا و پاسپورت خود، در کانادا اقامت داشته باشید.

*مهم: توجه داشته باشید که در بدو ورودتان به خاک کانادا، آفیسر مهاجرت است که مدت زمان اقامت موقت شما در کانادا را تعیین می کند. مثلا، ممکن است آفیسر در فرودگاه به تشخیص خود، 1 تا 6 ماه مجوز ورود به کانادا را به شما بدهد.

برای دریافت ویزای توریستی کانادا، لزوما نیاز به وکیل ندارید، اما توجه داشته باشید که مراحل درخواست تا ورود به خاک کانادا را باید خیلی خوب بررسی کنید. طبیعی است که پیشبرد مراحل دریافت ویزای توریستی توسط وکیل مهاجرتی ما در SEP Immigration با سال ها تجربه موفق در امر اخذ ویزاهای مختلف، ریسک عدم دریافت ویزا بسیار بسیار پایین می آورد.

هرگز هرگز و هرگز اطلاعات خلاف واقعیت را ارائه نکنید حتی اگر خیلی جزیی باشد! رک و روراست بگم، ادعای صادقانه و واقعی داشته باشید، چون می تواند گاها تبعات جبران ناپذیری روی آینده مسافرتی و مهاجرتی شما به کانادا داشته باشد.

امکان پناهندگی به کانادا با ویزای توریستی وجود دارد؟

دلایلی که شخصی تصمیم می‌گیرد به کشور دیگری پناهنده شود مشکلات شدید اجتماعی، سیاسی و مذهبی است.

شخصی می‌تواند به کانادا مهاجرت کرده و در این کشور پناهنده شود که اثبات کند در کشور خودش به یکی از دلایل گفته شده در بالا امنیت جانی ندارد. به طور خلاصه باید ثابت کند در کشور خودش جان او در خطر است.

در خصوص این موضوع که آیا می‌توان با ویزای توریستی در کانادا پناهنده شد؟ باید بگوییم خیر! پناهندگی با ویزای توریستی امکان پذیر نیست.

مدارک لازم برای گرفتن ویزای توریستی کانادا چیست؟

 • پاسپورت معتبر که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد
 • گرفتن عکس پاسپورتی
 • دریافت دعوتنامه معتبر از سوی فرد مقیم یا سازمان مقیم در کشور کانادا
 • نامه تمکن مالی
 • تنظیم و پر کردن فرم های اولیه و مدارک مربوط به مراحل درخواست صدور ویزای توریستی کانادا
 • انجام پروسه انگشت نگاری یا بیومتریک در یکی از دفاتر وک (VAC)
 • تنظیم و ارائه برخی مدارک از جمله، سوابق شغلی، ترجمه فیش حقوقی، سوابق بیمه، دارایی های غیر نقدی، املاک، برای اثبات پشتوانه مالی و قانع کردن آفیسر مهاجرت نقش بسزایی دارند
 • پرداخت هزینه هایلازم برای صدور ویزای توریستی کانادا (100 به علاوه 85 دلارکانادا)

چرا ویزای توریستی کانادا ریجکت می‌شود؟

ویزای توریستی کانادا هم مانند ویزاهای دیگر امکان ریجکت شدن دارد. اما دلایلی که باعث می‌شود ویزای متقاضی ریجکت شود چه می‌تواند باشد؟

در ادامه به بررسی دلایلی می‌پردازیم که باعث می‌شود ویزای توریستی متقاضی مهاجرت به کانادا رد یا ریجکت شود.

 

مشخص نبودن هدف از سفر

اگر اقوامی در کانادا داشته باشید این می‌تواند نکته‌ی مثبتی برای دریافت ویزای توریستی به این کشور باشد. ولی در غیر این صورت باید توضیحات کاملی در رابطه با این‌که چرا قصد دارید به کانادا بروید را ارائه کنید.

 

نداشتن تمکن مالی مناسب

اگر نتوانید نشان دهید که هزینه‌های سفر به کانادا را چگونه می‌خواهید پرداخت کنید باعث می‌شود ویزای توریستی شما ریجکت شود. نکته‌ی مهمی که در این زمینه باید به آن دقت نمایید این است که، برای نشان دادن این هزینه‌ها همیشه دلار آزاد را در نظر بگیرید.

 

نداشتن سابقه‌ی سفر خوب

به این نکته دقت کنید که بسیاری از ایرانی‌ها به ترکیه و دوبی سفر داشته‌اند. این نوع مسافرت‌ها را نمی‌توان به عنوان سابقه‌ی سفر در نظر گرفت. این به این معنی نیست که لزوما حتما باید شینگن داشته باشید و به همه‌ جای دنیا سفر کرده باشید.

در این مورد می‌توانید با مشاوران ما در سازمان مهاجرتی سپهر فلاحتی در ارتباط باشید. ما در این مسیر شما را راهنمایی خواهیم کرد.

 

نداشتن TIE یا همان وابستگی به کشور مبدا

هر مدرکی که ثابت کند فرد متقاضی به کشور مبدا خود وابستگی دارد و به آنجا برمی‌گردد را «تای» می‌گویند. این تای می‌تواند وابستگی عاطفی فرد باشد یا دارایی فرد متقاضی و یا شغل فرد. پس طبق این توضیحات تای را می‌توان به سه دسته‌ی اقتصادی، خانوادگی و اجتماعی تقسیم کنیم.

 

اعتراض گذاشتن بر ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا امکان پذیر است؟

متقاضیانی که ویزای آن‌ها ریجکت می‌شوند می‌توانند بر روی این ریجکتی اعتراض بزنند ولی در ابتدا باید مشکل پرونده‌ای که ریجکت شده را بدانند و آن را بر طرف نمایند. پس از آن می‌توانند درخواست ویزای خود را مجدد ارائه دهند.

نکته‌ی قابل ذکر در خصوص ویزای توریستی این است که، برای ویزای توریستی کانادا امکان اعتراض به ریجکت شدن وجود ندارد و فرد متقاضی می‌تواند در هر زمانی پس از ریجکت شدن ویزا دوباره درخواست ارسال کرده و اقدام نماید.

ریجکتی ویزای توریستی کانادا

در کل مسیر مهاجرت و سفر به کانادا همراه شما هستیم. فقط کافی است روی فرم ارزیابی (رایگان) کلیک و آن را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در SEP Immigration فرم شما را بررسی کنند و نتیجه را خیلی سریع به شما اطلاع دهند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  در شرکت سازمان مهاجرتی سپهر فلاحتی ما به شما اطمینان می دهیم که  شرایط مهاجرت کانادا را برایتان فراهم میکنیم.

  آدرس
  5000 Yonge Street, Suite 1901, Toronto, ON M2N 7E9
  شماره تماس

  864-4224 (647) 1+