ویزای توریستی کانادا (Visitor Visa)

Tourist Visa

سلام دوست من، اگر به دنبال کسب جدیدترین اخبار و اطلاعات مربوط به ویزا توریستی کانادا و همچنین آخرین اخبار کرونا بر دریافت ویزای توریستی به کانادا هستید، حتما در ادامه این نوشتار همراه ما باشید. در این مقاله، کلیه موارد، شامل معرفی ویزای توریستی، تاثیرات کرونا بر روند صدور ویزا،مدت زمان ویزای توریستی کانادا، حداقل شرایط لازم برای گرفتن ویزا، مراحل اخذ ویزا، قوانین مربوط به این نوع ویزا، بایدها و نبایدهای ویزا، جدیدترین اخبار و بروزترین اطلاعات مورد نیاز شما را توضیح داده ایم.

امیدواریم پاسخ سوالات احتمالی شما، با خواندن این نوشتار تا انتها داده خواهد شد. پس، خیلی سریع و بدون مقدمه بیشتر، بریم سر اصل مطلب. برای ارزیابی رایگان شرایط خود توسط وکیل مهاجرت به کانادا در تورنتو با ما همراه باشید.

تاثیر کرونا (Covid-19) بر صدور ویزای توریستی

آیا با توجه به وضعیت کرونایی اخیر، می‌توانیم ویزای توریستی بگیریم؟ بله می توانید! شما می‌توانید مانند شرایط عادی برای اخذ ویزای توریستی کانادا حتی در شرایط کرونایی هم اقدام کنید. توجه داشته باشید که با توجه به پندمیک و تعطیلی بسیاری از ادارات و سازمان‌ها در کانادا و اکثر نقاط جهان، رسیدگی و پیگیری درخواست‌ها تا حد بسیار زیادی به صورت غیرحضوری و آنلاین انجام می‌شود. همچنین، با توجه به تقلیل تعداد نیروی کاری ادارات، این پروسه زمان نسبتا بیشتری نسبت به گذشته می‌برد. اما خبر خوش این است که دولت کانادا درخواست‌های توریستی را می‌پذیرد و ویزا صادر می‌کند، به شرطی‌ که دلایل منطقی و ضروری به کانادا ارائه کنید. طبیعتا، دلایلی همچون قصد سفر به منظور سیاحت، تفریح، خرید و بازدید از نقاط دیدنی، جزو دلایل ضروری محسوب نمی شوند.دریافت ویزای توریستی به کانادا

انواع ویزای توریستی

 • ویزای سینگل کانادا: اگر شما ویزای سینگل (single entry) دریافت کنید، می‌توانید در طول اعتبار ویزا و پاسپورت خود، تنها یک مرتبه وارد کانادا شوید و نهایتا پس از گذشت 6 ماه بایستی خاک کانادا را ترک نمایید.
 • ویزای مولتیپل کانادا: اعتبار ویزای مولتیپل (multiple entry) ، پنج-ساله است، یعنی شما می توانید پس از دریافت این ویزا در طول اعتبار پنج ساله آن، به دفعات و مکرر ورود و خروج به کشور کانادا داشته باشید. و البته توجه داشته باشید، که مدت زمان مجاز اقامت برای هر بار ورود به کانادا با استفاده از این ویزا، 6 ماه است. یعنی اینکه پس از 6 ماه، بایستی کانادا را ترک کنید یا درخواست تمدید اقامت کنید.
 • سوپر ویزای کانادا: ویزایی است که برای والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ ها، به درخواست فرزندان یا نوه های متقاضیان صادر می شود. بدین ترتیب که فرزندان یا نوه ها، می بایست بالای 18 سال سن باشند، اقامت دائم کانادا را داشته باشند و برای درخواست سوپر ویزای کانادا (super visa)، بایستی دعوتنامه معتبر برای متقاضیان ارائه دهند.

شرایط و هزینه درخواست ویزای توریستی

 • هزینه‌ی درخواست ویزا: این هزینه شامل دو بخش است؛ مبلغ 85 دلار کانادا (CAD) برای پروسه انگشت نگاری یا بیومتریک (Biometric) و همچنین 100 دلار کانادا برای ویزا (Visa).
 • مجوز کار برای ویزیتور ویزای  کانادا: طبق قوانین کانادا به عنوان یک توریست، شما اجازه کار را بطور رسمی ندارید. ولی می توانید با گرفتن تاییدیه و تحت شرایطی خاص، مجوز کار بگیرید و کار کنید.
 • امکان اخذ ویزای توریستی کانادا برای همه اعضای خانواده:  برای تک تک اعضای خانواده به طور مجذا درخواست و صادر می‌شود. بعنوان مثال، برای یک خانواده 4 نفره، بایستی هر 4 عضو خانواده ویزای مستقل دریافت کنند تا وارد کانادا شوند.
 • مدت زمان ویزای توریستی کانادا: بطور میانگین، صدور این ویزا حدود 100 روز زمان می‌برد که پس از سابمیت یا تایید نهایی (Submit) پرونده می‌باشد لازم به ذکر است که، این زمان می‌تواند با توجه به پروسه بررسی مدارک، سوء پیشینه و سوابق متقاضی، زمان کمتر یا بیشتری ببرد.

دلایل مرسوم دریافت ویزای توریستی

 • بازدید از اعضای فامیل و آشنایان
 • تفریحی یا سیاحتی
 • ارزیابی شرایط تجاری و کسب و کار در کشور کانادا

مراحل دریافت ویزا توریستی

 • ارائه درخواست
 • پرداخت هزینه‌های درخواست که در قسمت هزینه ویزا توضیح داده شد
 • پر کردن فرم‌های مربوطه و همچنین اظهار دلایل خود از سفر به کانادا
 • لازم است که مدارک خود را نیز مطابق چک لیست اداره مهاجرت کانادا تکمیل و ترجمه کنید.
 • سفارت کانادا در ایران دفتری ندارد، بنابراین بایستی به یکی از دفاتر وک (VAC) در خارج از ایران، به منظور انجام پروسه انگشت نگاری یا بیومتریک (Biometrics) مراجعه کنیم. لازم به ذکر است که اگر در ایران هستید، نزدیکترین دفاتر به شما، دفاتر واقع در کشو‌های امارات، ترکیه و ارمنستان هستند.
 • دریافت ویزا پس از اتمام مراحل فوق، و گذشت بازه زمانی 100 روزه از سابمیت نهایی مدارک (submit). لازم به ذکر است که، این زمان در اکثر مواقع خیلی کمتر زمان می برد و کاملا بستگی به ترافیک درخواست های موجود در سفارت کانادا دارد. به عنوان مثال، ممکن است ویزای شما تنها پس از گذشت یک ماه صادر شود.

قوانین مربوط به ویزای توریستی و ورود و خروج به کانادا

آیا می‌توان با این ویزا بیشتر از 6 ماه در کانادا بمانیم؟

پاسخ، بله! به شرطی‌ که ویزای شما ویزا مولتیپل باشد. دقت کنید، همان‌طور که قبل‌ترهم توضیح دادیم، با استفاده از هریک از ویزاهای سینگل و یا مولتیپل کانادا، شما می‌توانید حداکثر 6 ماه متوالی در خاک کانادا حضور داشته باشید و پس از آن بایستی کشور کانادا را ترک کنید. اما، اگر ویزای مولتیپل دارید و همچنین تاریخ انقضای ویزای شما هنوز اعتبار دارد، می توانید درخواست تمدید ویزا بدهید.

برای این کار، لازم است فرم‌های مربوطه تکمیل و دلایل مناسب شرح برای سفارت کانادا تشریح شود. مثل همیشه ما در SEP Immigration در خدمت شما هستیم تا آنچه می‌خواهید را به ارائه دهیم. پس با ما تماس بگیرید و از خدمات تیم مشاوره ما در سریعترین زمان ممکن بهره مند شوید.

تعداد دفعات سفر و رو‌زهایی که در کشور کانادا با استفاده از ویزای مولتیپل کانادا اقامت دارید، هیچ محدودیتی ندارد؛ یعنی شما می‌توانید هر چند باری که دوست دارید وارد کانادا شوید، بشرطی‌ که ویزای شما اعتبار داشته باشد. همچنین می توانید چندین بازه 6 ماهه متفاوت، در طول بازه زمانی ویزا و پاسپورت خود، در کانادا اقامت داشته باشید.

*مهم: توجه داشته باشید که در بدو ورودتان به خاک کانادا، آفیسر مهاجرت است که مدت زمان اقامت موقت شما در کانادا را تعیین می کند. مثلا، ممکن است آفیسر در فرودگاه به تشخیص خود، 1 تا 6 ماه مجوز ورود به کانادا را به شما بدهد.

برای دریافت ویزای توریستی به کانادا، لزوما نیاز به وکیل ندارید، اما توجه داشته باشید که مراحل درخواست تا ورود به خاک کانادا را باید خیلی خوب بررسی کنید. طبیعی است که پیشبرد مراحل دریافت ویزا توسط وکیل مهاجرتی ما در SEP Immigration با سال ها تجربه موفق در امر اخذ ویزاهای مختلف، ریسک عدم دریافت ویزا بسیار بسیار پایین می آورد.

هرگز هرگز و هرگز اطلاعات خلاف واقعیت را ارائه نکنید حتی اگر خیلی جزیی باشد! ادعای صادقانه و واقعی داشته باشید، چون می تواند گاها تبعات جبران ناپذیری روی آینده مسافرتی و مهاجرتی شما به کانادا داشته باشد.

امکان پناهندگی به کانادا با ویزای توریستی وجود دارد؟

دلایلی که شخصی تصمیم می‌گیرد به کشور دیگری پناهنده شود مشکلات شدید اجتماعی، سیاسی و مذهبی است.

شخصی می‌تواند به کانادا مهاجرت کرده و در این کشور پناهنده شود که اثبات کند در کشور خودش به یکی از دلایل گفته شده در بالا امنیت جانی ندارد. به طور خلاصه باید ثابت کند در کشور خودش جان او در خطر است.

در خصوص این موضوع که آیا می‌توان با این ویزا در کانادا پناهنده شد؟ باید بگوییم خیر! پناهندگی با اخذ ویزای توریستی کانادا امکان پذیر نیست.

مدارک لازم برای گرفتن ویزای توریستی چیست؟

 • پاسپورت معتبر که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد
 • گرفتن عکس پاسپورتی
 • دریافت دعوتنامه معتبر از سوی فرد مقیم یا سازمان مقیم در کشور کانادا
 • نامه تمکن مالی
 • تنظیم و پر کردن فرم‌های اولیه و مدارک مربوط به مراحل درخواست صدور ویزا کانادا
 • انجام پروسه انگشت نگاری یا بیومتریک در یکی از دفاتر وک (VAC)
 • تنظیم و ارائه برخی مدارک از جمله، سوابق شغلی، ترجمه فیش حقوقی، سوابق بیمه، دارایی‌های غیر نقدی، املاک، برای اثبات پشتوانه مالی و قانع کردن آفیسر مهاجرت نقش بسزایی دارند
 • پرداخت هزینه‌های‌لازم برای صدور ویزا (100 به علاوه 85 دلارکانادا)

چرا ویزای توریستی ریجکت می‌شود؟

امکان ریجکت شدن ویزای توریستی وجود دارد. اما دلایلی که باعث می‌شود ویزای متقاضی ریجکت شود چه می‌تواند باشد؟

در ادامه به بررسی دلایلی می‌پردازیم که باعث می‌شود ویزا توریستی کانادا برای متقاضی مهاجرت به کانادا رد یا ریجکت شود.

مشخص نبودن هدف از سفر

اگر اقوامی در کانادا داشته باشید این می‌تواند نکته‌ی مثبتی برای دریافت ویزای توریستی به کانادا باشد. ولی در غیر این صورت باید توضیحات کاملی در رابطه با این‌که چرا قصد دارید به کانادا بروید را ارائه کنید.

نداشتن تمکن مالی مناسب

اگر نتوانید نشان دهید که هزینه‌های سفر به کانادا را چگونه می‌خواهید پرداخت کنید باعث می‌شود ویزای شما ریجکت شود. نکته‌ی مهمی که در این زمینه باید به آن دقت نمایید این است که، برای نشان دادن این هزینه‌ها همیشه دلار آزاد را در نظر بگیرید.

نداشتن سابقه‌ی سفر خوب

به این نکته دقت کنید که بسیاری از ایرانی‌ها به ترکیه و دوبی سفر داشته‌اند. این نوع مسافرت‌ها را نمی‌توان به عنوان سابقه‌ی سفر در نظر گرفت. این به این معنی نیست که لزوما حتما باید شینگن داشته باشید و به همه‌ جای دنیا سفر کرده باشید.

در این مورد می‌توانید با مشاوران ما در سازمان مهاجرتی سپهر فلاحتی در ارتباط باشید. ما در این مسیر شما را راهنمایی خواهیم کرد.

نداشتن TIE یا همان وابستگی به کشور مبدا

هر مدرکی که ثابت کند فرد متقاضی به کشور مبدا خود وابستگی دارد و به آنجا برمی‌گردد را «تای» می‌گویند. این تای می‌تواند وابستگی عاطفی فرد باشد یا دارایی فرد متقاضی و یا شغل فرد. پس طبق این توضیحات تای را می‌توان به سه دسته‌ی اقتصادی، خانوادگی و اجتماعی تقسیم کنیم.

اعتراض گذاشتن بر ریجکت شدن ویزای ویزیتوری کانادا امکان پذیر است؟

متقاضیانی که ویزای آن‌ها ریجکت می‌شوند می‌توانند بر روی این ریجکتی اعتراض بزنند ولی در ابتدا باید مشکل پرونده‌ای که ریجکت شده را بدانند و آن را بر طرف نمایند. پس از آن می‌توانند درخواست ویزای خود را مجدد ارائه دهند.

نکته‌ی قابل ذکر این است که، برای دریافت ویزای توریستی به کانادا امکان اعتراض به ریجکت شدن وجود ندارد و فرد متقاضی می‌تواند در هر زمانی پس از ریجکت شدن ویزا دوباره درخواست ارسال کرده و اقدام نماید. برای دریافت اطلاعات در خصوص ویزای اسپانسرشیپ کانادا با سازمان مهاجرتی ما در ارتباط باشید.

ویزا توریستی کانادا

برای اخذ ویزای توریستی کانادا فقط کافی است روی فرم ارزیابی (رایگان) کلیک و آن را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در SEP Immigration فرم شما را بررسی کنند و نتیجه را خیلی سریع به شما اطلاع دهند.

امکان تمدید ویزای توریستی کانادا وجود دارد؟

بله در شرایطی این کار امکان پذیر است ولی باید دلیل قانع کننده‌ای برای درخواست تمدید ارائه شود.

با داشتن ویزای توریستی امکان کار در کانادا وجود دارد؟

خیر، فردی که به عنوان توریست وارد کانادا می‌شود اجازه‌ی کار در این کشور را نخواهد داشت.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  در شرکت سازمان مهاجرتی سپهر فلاحتی ما به شما اطمینان می دهیم که  شرایط مهاجرت کانادا را برایتان فراهم میکنیم.

  آدرس
  5000 Yonge Street, Suite 1901, Toronto, ON M2N 7E9
  شماره تماس

  864-4224 (647) 1+