ویزای اسپانسرشیپ کانادا

Sponsorship Visa

سلام دوست من، اگر به دنبال کسب جدیدترین اخبار و اطلاعات مربوط به ویزای اسپانسرشیپ کانادا  و همچنین آخرین اخبار کرونا بر ویزاهای اسپانسرشیپ هستید، حتما در ادامه این نوشتار همراه ما باشید. در این نوشتار، کلیه موارد لازم از جمله معرفی این روش ها و افرادی که می توانید برای ویزای اسپانسرشیپ کانادا برایشان اقدام کنید، حداقل شرایط لازم برای اخذ ویزا، مراحل اخذ ویزا، قوانین مربوط به این ویزا، بایدها و نبایدهای ویزای اسپانسرشیپ، جدیدترین اخبار و بروزترین اطلاعات مورد نیاز شما را توضیح داده ایم. پس بدون مقدمه بیشتر، بریم سر اصل مطلب و بررسی کامل اسپانسرشیپ کانادا.

ویزای اسپانسرشیپ چیست؟

اسپانسر (sponsor) به معنی پشیتبان و حامی است. اما بیایید ببینیم ویزای اسپانسرشیپ (Sponsorship Visa)  یعنی چی؟ فردی که اقامت دائم کانادا را دارد یا اینکه شهروند (سیتیزن) کانادا باشد، می تواند با داشتن شرایطی خاص برای فردی دیگر درخواست صدور ویزا با عنوان اسپانسرشیپ بدهد. فردی که در کانادا اقامت دارد را اسپانسر کننده و فردی که متقاضی دریافت ویزای اسپانسرشیپ هست را اسپانسر شونده می نامیم. هر دو فرد بایستی شرایط اولیه ای داشته باشند تا بتوانند از این امکان بهره ببرند. روی فرم ارزیابی (رایگان) کلیک کنید

نکات قابل توجه در اسپانسرشیپ کانادا

 • آیا هرکسی می تواند به عنوان اسپانسر کننده باشد؟ خیر. فرد اسپانسر کننده باید حداقل 18 سال سن داشته باشد.
 • همانطور که تعریف کردیم، فرد اسپانسر کننده بایستی حامی فرد اسپانسر شونده باشد؛ یعنی باید از نظرشرایط مالی و موقعیت اجتماعی به گونه ای باشد که بتواند هزینه های اولیه زندگی فرد اسپانسر شونده از قبیل، هزینه خوراک، پوشاک مسکن را تامین کند.

انواع ویزای اسپانسرشیپ کانادا

 1. ویزای اسپانسرشیپ همسر
 2. ویزای اسپانسرشیپ فرزندان و همچنین فرزندانی که به سرپرستی گرفته شده اند
 3. ویزای اسپانسرشیپ پدر و مادر
 4. ویزای اسپانسرشیپ پدربزرگ و مادربزرگ

تاثیر کرونا (Covid-19) بر صدور ویزای اسپانسرشیپ کانادا

آیا با توجه به وضعیت کرونایی اخیر، می توانیم ویزای اسپانسرشیپ کانادا بگیریم؟ بله می توانید! شما می توانید همچون شرایط عادی برای دریافت ویزا از طریق اسپانسرشیپ کانادا، حتی در شرایط کرونایی هم اقدام کنید. توجه داشته باشید که با توجه به همه گیری کرونا و تعطیلی بسیاری از ادارات و سازمان ها در کانادا، رسیدگی و پیگیری درخواست ها غالبا بصورت غیرحضوری و آنلاین انجام می شوند. همچنین، با کاهش تعداد کارمندان اداره مهاجرت، در این ایام دوران، پروسه اقدام برای ویزا زمان نسبتا بیشتری نسبت به گذشته می برد، اما خبر خوش این است که دولت کانادا درخواست های ویزای اسپانسرشیپ را رسیدگی و ویزا صادر می کند.

ضمنا، برای کسب اطلاعات بیشتر و روزانه در خصوص قوانین و مصوبات جدید اداره مهاجرت کانادا می توانید به سادگی با تیم مشاوره ما در SEP Immigration همراه باشید.

قوانین ویزای اسپانسرشیپ کانادا

 • فرد اسپانسر کننده باید یک قرارداد (undertaking) با دولت کانادا امضا کند تا تضمین دهد که کلیه هزینه های اولیه زندگی فرد اسپانسر شونده مانند مسکن، خوراک، پوشاک را تامین خواهد کرد. این بدان معناست که دولت کانادا مسولیتی در خصوص هزینه های فرد اسپانسر شونده به عهده نخواهد داشت.
 • اگر فرد اسپانسر شونده از دولت کانادا درخواست کمک مالی کند و نتواند آن را سر موعد مقرر برگرداند، اسپانسر کننده بایستی تمام مسولیت های مربوطه را به عهده گرفته و کلیه هزینه ها را به دولت پرداخت کند. (می توانید برای درک بهتر، شرایط گرفتن وام بانکی در ایران و قوانین ضمانت آن برای وام گیرنده را تصورکنید)
 • برای استان کبک، این قرارداد مابین اسپانسر کننده و اداره مهاجرت استان کبک (MIDI) امضا می شود. و در سایر استان ها، این قرارداد مابین اسپانسر کننده و اداره مهاجرت کانادا (IRCC) امضا می شود.
 • همچنین یک قرارداد (agreement) مابین فرد اسپانسر کننده و فرد اسپانسر شونده امضا می شود که این افراد نیز از کلیه تعهدات خود نیز آگاه باشند.
 • برای اسپانسر شدن پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ، باید فرد متقاضی، بالای 18 سال باشد، مقیم دائم یا سیتزین کانادا باشد و درآمد کافی سالیانه خود را بتواند به اداره مهاجرت کانادا ثابت کند، چون بعد از ورود اسپانسر شونده ها مسولیت مالی و سرپرستی آن ها بر دوش فرد اسپانسر کننده خواهد بود.

*مهم: ویزای اسپانسرشیپ کانادا را با ویزای موقت سوپر ویزای کانادا اشتباه نگیرید؛ چون این دو کاملا متفاوت هستند. با ویزای اسپانسرشیپ، فرد اسپانسر شونده مجوز کار و تحصیل در کانادا خواهد داشت و همچنین ویزای اقامت دائم کانادا را دریافت خواهد کرد. در حالیکه، سوپر ویزای کانادا، ویزای اقامت موقت است و امتیازات ویزای اقامت دائم را ندارد.

آخرین و جدیدترین تغییرات ویزای اسپانسرشیپ همسر

اهمیت نقش خانواده در کشور کانادا باعث شده است که این امکان برای فرد مقیم یا شهروند کانادایی بتواند برای شریک زندگی خود درخواست ویزای اقامت کند. بدین منظور، بایستی شرایط زیر برای طرفین فراهم باشد تا بتوان برای این پروسه اقدام کرد:

 • اداره مهاجرت کانادا اطلاعات هویتی، سوابق و شرایط اسپانسرکننده و اسپانسر شونده را بررسی و تایید کند.
 • اسپانسر کننده و اسپانسر شونده بایستی یکی از روابط زیر را با یکدیگر داشته و یا هم جنس گرا باشند:
 1.      Spouse
 2.      Common-law Partner
 3.      Conjugal Partner

شرایط لازم برای ویزای اسپانسرشیپ همسر

 1. اسپانسر کننده باید مقیم یا سیتیزن کانادا بوده و همچنین ساکن در خاک کانادا باشد.
 2. سن هر دو نفر اسپانسر کننده و اسپانسر شونده باید بالای 18 سال باشند.
 3. اسپانسر کننده نباید محکومیت جرم سنگین یا ورشکستگی مالی داشته باشد.
 4. اسپانسر کننده نباید سابقه دریافت نامه اخراج از کانادا داشته باشد.

قوانین ویزای اسپانسرشیپ همسر پس از صدور ویزا

 1. فرد اسپانسر کننده باید تعهد دهد که تا 3 سال کلیه مخارج و هزینه های زندگی فرد اسپانسر شونده را تامین خواهد کرد.
 2. فرد اسپانسر کننده تا 5 سال اجازه اسپانسر شدن مجدد همسر (حتی در صورت جدا شدن) را ندارد.
 3. فرد اسپانسر شونده تا زمانی که ویزای خود را دریافت نکند، مجوز کار و تحصیل در کانادا را ندارد و برای دریافت مجوز تحصیل و کار بایستی اقدام نماید.
 4. فرد اسپانسر شونده ای که در خاک کانادا حضور دارد، اگر قبل از درخواست ویزای اسپانسرشیپ، ویزای تحصیلی یا کاری را داشته است، می تواند در مدت انتظار برای صدرو ویزای خود، کماکان از اعتبار ویزای کار یا تحصیل خود استفاده کند.
 5. اگر مدت ارتباط یا ازدواج زوجین کمتر از 2 سال باشد و یا اینکه فرزندی نداشته باشند، پس از اینکه ویزای همسر صار می شود، حتما می بایست زوجین به مدت 2 سال باهم زندگی کنند. در غیر اینصورت، ویزای اسپانسرشیپ اعتبار خود را از دست می دهد.
 6. اگر فرد اسپانسر شونده، کارت اقامت خود را دریافت نکند، فرد اسپانسر کننده می تواند در خصوص کنسل کردن درخواست اسپانسرشیپ همسر اقدام نماید.

آخرین و جدیدترین تغییرات ویزای اسپانسرشیپ پدر و مادر – پدر بزرگ مادربزرگ

مطابق آخرین دستورالعمل های اداره مهاجرت کانادا، شما می توانید درخواست برای اسپانسرشیپ پدر و مادر – پدر بزرگ و مادربزرگ را ثبت کنید و منتظر ارسال دعوتنامه از سوی اداره مذکور باشید. پس از دریافت دعوتنامه از سوی اداره مهاجرت کانادا، حدودا 90 روز زمان خواهید داشت که فرم ها و مدارک مربوط به پروسه اسپانسرشیپ را ارسال کنید تا کلیه مدارک مورد بررسی قرار بگیرند.

در بعضی موارد، اگر اداره مهاجرت کانادا  در همان سالی که درخواست اسپانسرشیپ را ثبت کردید، دعوتنامه را ارسال نکند، بدان معنی نیست که پرونده شما رها یا فراموش شده است، بلکه نامه ای برایتان می فرستند و در آن از شما سوال می کنند که آیا مایل به دریافت دعوتنامه برای سال آینده هستید یا خیر. برای بررسی دقیقتر شرایط خود، با ما در تیم مشاوره  SEP Immigration در ارتباط باشید تا سوالات و ابهامات شما پاسخ بدهیم. .

شرایط لازم برای ویزای اسپانسرشیپ پدر و مادر – پدر بزرگ مادربزرگ

 • اسپانسر کننده حداقل 18 سال داشته باشد.
 • اسپانسر کننده فرزند یا نوه اسپانسر شونده باشد.

قوانین ویزای اسپانسرشیپ پدر و مادر – پدر بزرگ مادربزرگ

 1. اسپانسر کننده باید ضمانت دهد که تا 20 سال کلیه هزینه های اولیه زندگی اسپانسر شونده ها را تامین می کند.
 2. میزان درآمد 3 سال قبل از درخواست شما (می تواند درآمد همسرتان هم با آن جمع شود) برای اسپانسرشیپ ارزیابی می شود. و همچنین باید نشان دهید که مقدار درآمد کانادایی شما (LICO) به علاوه %30 آن را دارید.
 3. اسپانسر شونده باید امکان و اجازه ورود به کانادا را به عنوان گردشگر یا توریست دریافت کرده باشد.
 4. اسپانسر شونده می بایست حتما برای یک سال بیمه درمانی کانادا را خریداری نماید.
 5. توجه داشته باشید که شما متعهد به ساپورت کردن اسپانسر شونده ها تا 20 سال هستید، بنابراین اگر به همراه همسر خود برای پروسه اسپانسرشیپ اقدام نموده اید و اکنون از هم جدا شده اید، باز هم تعهد شما پابرجا خواهد بود.

آخرین و جدیدترین تغییرات ویزای اسپانسرشیپ فرزندان

 • اسپانسر کننده حداقل 18 سال داشته باشد.
 • اسپانسر شونده باید فرزند بیولوژیکی و یا فرزند خوانده فرد اسپانسر کننده باشد.

قوانین ویزای اسپانسرشیپ فرزندان

 1. اسپانسر کننده باید در زمان درخواست اسپانسرشیپ، مقیم کانادا بوده و در خاک کانادا زندگی کند.
 2. اسپانسر کننده نباید زندانی و یا مرتکب جرم شده باشد.
 3. اسپانسر کننده باید درآکد کافی برای پروسه اسپانسرشیپ فرزندان را داشته باشد.
 4. اسپانسر کننده باید تعهد دهد که تا سن 25 سالگی هزینه های زندکی و مالی اسپانسر شونده ها را تامین می کند. یا اینکه، حداقل تا 10 سال باید ساپورت مالی آن ها را متقبل شود.
 5. اسپانسر شونده باید کمتر از 19 سال سن داشته باشد.
 6. اسپانسر شونده دانش آموز یا دانشجو است و وابستگی کامل به حمایت مالی و روحی والدین خود دارد.

شرایط تعلیق ویزای اسپانسرشیپ چیست؟

 • اگر فرد اسپانسر کننده به دلیل ارتکاب جرم، به 10 سال زندان محکوم شود.
 • اگر پاسپورت کانادایی فرد اسپانسر کننده تعلیق گردد.
 • اگر فرد اسپانسر کننده در دادگاه های کانادا ممنوع الورود (inadmissible) شود.
 • اگر اداره مهاجرت کانادا، بنا به دلایل امنیتی، ارتکاب جرم و هر مورد دیگری فرد اسپانسر کننده را ممنوع الورود کرده و پاسپورت او را باطل یا تعلیق کند.

در کل مسیر مهاجرت و سفر به کانادا همراه شما هستیم. فقط کافی است روی فرم ارزیابی (رایگان) کلیک و آن را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در SEP Immigration فرم شما را بررسی کنند و نتیجه را خیلی سریع به شما اطلاع دهند.

تغییر زبان

  در شرکت سازمان مهاجرتی سپهر فلاحتی ما به شما اطمینان می دهیم که  شرایط مهاجرت کانادا را برایتان فراهم میکنیم.

  آدرس

  5300Yonge Street, Suite 205, Toronto, ON, M2N 5R2

  شماره تماس

  864-4224 (647) 1+