ویزای اسپانسرشیپ

فردی که در کانادا مستقر است و مایل است از این طریق امکان مهاجرت خویشاوندان خود را فراهم کند در اصطلاح اسپانسر یا حامی مالی خوانده می‌شود.

مهاجرت خویشاوندی به معنای آن است که یک مقیم دائم یا شهروند کانادا که در حال حاضر در کانادا زندگی می کند (Sponsor) اسپانسر، یک یا چند تن برخی از خویشاوندان خود را که اداره مهاجرت کانادا اجازه می‌دهد را از طریق حمایت مالی،  به کانادا بیاورد.

اگر شما مقیم و یا سیتیزن کانادا بوده و بالای ۱۸ سال داشته باشید می‌توانید افراد خاصی را تحت کلاس خانوادگی به کانادا بیاورید و آنها هم اقامت دائم کانادا را دریافت کننداسپانسرشیپ کانادا در زمینه ویزاهای کلاس فامیلی شامل موارد زیر میشود:

هر کدام از این افراد که اسپانسر شوند میتوانند در کانادا زندگی کنند و یا تحصیل و کار کنند و فرد اسپانسر کننده با امضای قرارداد یا همان undertaking تعهد به تامین هزینه‌های خوراک و پوشاک و مسکن فرد اسپانسر شونده در مدت زمان مشخص را می‌دهد. در بخشی از این تعهدنامه شما تضمین می‌کنید که فرد اسپانسر شونده از دولت کانادا درخواست کمک هزینه زندگی نخواهد کرد و اگر این کار را کنند شما ملزم به عودت آن به دولت خواهید بود. اگر در استان های غیر از کبک هستید این قرارداد را با یا همان اداره مهاجرت کانادا و اگر در استان کبک هستید با همان اداره مهاجرت استان کبک خواهید بست. قرارداد مجزایی هم بین فرد اسپانسر کننده و فرد اسپانسر شونده باید امضا شود تا دولت مطمئن شود که طرفین مسولیت های خود را خوب میدانند.

شرایط مورد نیاز برای اسپانسر کردن همسر:

شرایط مورد نیاز برای فرد اسپانسر کننده:

شرایط مورد نیاز برای فرد اسپانسر شونده:

در چه مواردی اسپانسرشیپ ممنوع و غیر قابل قبول است؟

کار یا تحصیل فرد اسپانسرشونده:

فرد در دوره ای که منتظر دریافت اقامت دائم از طریق اسپانسرشیپ است باید شرایط مهاجرتی خود را داشته باشد. ایشان بدون ویزا اجازه کار یا تحصیل را ندارد و در صورت تمایل باید درخواست ویزا کند.

 اسپانسرشیپ پدر و مادر:

در حال حاضر برای اسپانسرشیپ پدر و مادر و پدر بزرگ و مادربزرگ، متقاضیان میبایست در سیستم انتظار ثبت نام کنند و منتظر شوند تا دعوتنامه اقدام را از طرف اداره مهاجرت دریافت نمایند. اگر دعوتنامه دریافت کنند ۹۰ روز مهلت خواهند داشت که پرونده کامل اسپانسرشیپ را ارسال کنند. در صورتی که نامه دعوتنامه را  در سال جاری  اقدام نکنند نامه ای دریافت میکنند که از آنها درخواست میشود تمایل خود را برای اسپانسر کردن والدین خود در سال بعد اعلام کنند تا پرونده آن ها فعال باقی بماند.

شرایط اسپانسر کننده:

شرایط اسپانسر شونده:

 

چه افرادی امکان اسپانسر کردن والدین را ندارند:

اسپانسرشیپ فرزندان:

شرایط اسپانسر کننده:

 

شرایط اسپانسر شونده:

 

اسپانسرشیپ سایر اعضای خانواده:

یکی از موارد ویزای خانوادگی کانادا، اسپانسری بستگان یتیم مانند خواهر زاده، برادر زاده، نوه، برادر یا خواهر می باشد. هر چند، بستگان یتیم باید زیر ۱۸ سال و ازدواج نکرده باشند و در هیچ گونه رابطه ای نباشند. همچنین قبل از این که این کودک بتواند کشور خود را ترک کند، باید رضایت کتبی از فردی که کفالت او را به عهده دارد گرفته شود و همچنین توانایی شما در ارائه امکانات رفاهی اقتصادی برای این کودک یتیم نشان داده شود.

تغییر زبان

    در شرکت سازمان مهاجرتی سپهر فلاحتی ما به شما اطمینان می دهیم که  شرایط مهاجرت کانادا را برایتان فراهم میکنیم.

    آدرس

    5300Yonge Street, Suite 205, Toronto, ON, M2N 5R2

    شماره تماس

    864-4224 (647) 1+