برنامه‌های بیزینسی

آیا روش‌های سرمایه گذاری در کانادا را می‌شناسید؟

 

سرمایه گذاری در یک کشور یکی از آسان‌ترین راه‌های کسب اقامت هستند. اما استفاده از این روش‌ها معمولا ریسک بالایی دارند. متقاضی استفاده از این روش جهت کسب اقامت دائم یک کشور حتما باید از شرایط سرمایه گذاری و قوانین حاکم بر نظام مالی آن کشور مطلع باشد. در این مقاله تلاش کردیم تا به اساسی‌ترین سوالات شما در خصوص کسب ویزا سرمایه‌گذاری کانادا پاسخ دهیم.

کشور کانادا جز آن دسته از کشورهایی است که به سایر افراد اجازه سرمایه گذاری را می‌دهد، اما شما به عنوان یک فرد خارجی باید بدانید که تمامی این روش‌ها منجر به اخذ ویزا و اقامت در این کشور نمی‌شود.

خرید ملک در کانادا

 

 خرید ملک در کانادا به عنوان یکی از کشورهای ثروتمند و پیشرفته دنیا ممکن است یک سزمایه گذاری منطقی و سود ده تلقی شود. اما برای این سرمایه گذاری نیاز است ابتدا شرایط و محدودیت‌های پیش‌رو را بررسی کنیم:

 • برخی از استان‌های کانادا برای خرید ملک توسط افراد خارجی محدودیت دارند. اما خرید ملک در بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند، نوا اسکوشیا، انتاریو و کبک بدون محدودیت برای افراد خارجی امکان پذیر می باشد.
 • خرید ملک در کانادا منجر به اخذ اقامت سرمایه گذار بر روی ملک نخواهد شد، بنابراین متقاضیان باید توجه داشته باشند که اگر قصد کسب اقامت و تابعیت کانادا را دارند بهتر است از دیگر روش‌های سرمایه گذاری اقدام به مهاجرت نمایند.
 • افرادی که جز ساکنین و مقیمان کانادا محسوب نمی‌شوند باید در زمان فروش ملک خود ۲۵ درصد از سود فروش را به عنوان مالیات به دولت کانادا پرداخت نمایند.
 • سرمایه گذاران خارجی باید ۶۵ درصد از تامین اعتبار خرید ملک را داشته باشند که ۳۵ درصد از سرمایه خرید ملک باید به عنوان پیش پرداخت در دسترس باشد.
 • مراحل خرید ملک در کانادا و روند انتقال آن معمولا بین ۶۰ الی ۹۰ روز به طول می انجامد.

سرمایه گذاری استانی کانادا

این روش سرمایه گذاری برخلاف روش خرید ملک منجر به کسب اقامت برای فرد سرمایه گذار خواهد شد. این روش از سیستم امتیاز بندی استفاده می کند که فاکتورهایی نظیر میزان سرمایه، سن، مدرک تحصیلی، سابقه کار و مدرک زبان در آن تاثیر گذار است. سرمایه لازم برای شرکت در برنامه سرمایه گذاری استانی کانادا، وابستگی زیادی به منطقه‌ای که فرد متقاضی می‌خواهد در آن سرمایه گذاری و اقامت کند دارد. در ادامه به بررسی حداقل شرایط لازم برای سرمایه گذاری در هر منطقه می‌پردازیم:

 • سرمایه گذاری در شهر تورنتو نیاز به حداقل ۸۰۰ هزار دلار کانادا دارد که ۶۰۰ هزار دلار آن باید صرف سرمایه گذاری در این شهر شود. فرد متقاضی باید حداقل ۲ سال سابقه مدیریت طی ۵ سال گذشته را داشته باشد، سرمایه گذاری در این شهر محدودیتی از لحاظ سن و مدرک تحصیلی نداشته اما هرچه مدرک تحصیلی بالاتر باشد امتیاز بهتر به فرد متقاضی داده می‌شود، همچنین فرد متقاضی باید حداقل مدرک زبان CLB4 کانادا را داشته باشد.
 • سرمایه گذاری در خارج شهر تورنتو سایر شرایط این سرمایه گذاری مشابه سرمایه گذاری در شهر تورنتو است، تنها میزان سرمایه لازم برای این منطقه ۴۰۰ هزار دلار است که ۲۰۰ هزار دلار آن باید سرمایه گذاری شود.
 • سرمایه گذاری بدون محدودیت شهری نیاز به حداقل ۶۰۰ هزار دلار کانادا دارد که ۲۰۰ هزار دلار آن باید صرف سرمایه گذاری شود. فرد متقاضی باید حداقل ۳ سال سابقه مالکیت شغل و تجارت یا حداقل ۴ سال سابقه مدیریت طی ۱۰ سال گذشته را داشته باشد، برای این نوع سرمایه گذاری فرد متقاضی باید حداکثر ۶۴ سال سن داشته باشد و مدرک تحصیلی او معادل فوق دیپلم باشد، همچنین حداقل مدرک زبان برای این برنامه (CLB4)  کانادا است.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق برنامه استانی کبک

برنامه سرمایه گذاری کسب و کار استان کبک، به سرمایه گذاران این امکان را می‌دهد که بتوانند از طریق این برنامه اقامت دائم خود را در کانادا با سرمایه ۱٫۲ میلیون دلار (به واسطه تامین اعتبار) به دست آورند. متقاضیان می‌توانند با پرداخت ۳۵۰ هزار دلار کانادا به موسسات اعتباری و بررسی پرونده توسط دولت کانادا، اقامت خود را در این کشور به دست آورند. در دوره جدید این برنامه که از ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۸ آغاز گردید، ابتدا سهمیه به اندازه ۱۹۰۰ پرونده در نظر گرفته شد که تنها ۱۲۳۵ درخواست از کشور چین از جمله هنگ کنگ و ماکائو می باشد.

نامزدهای و این برنامه باید امتیازات لازم را در شش عامل اصلی (تحصیلات – زمینه‌های آموزشی – تجربه کار مدیریتی – سن – مهارت زبان انگلیسی / فرانسه – اقامت اقوام نزدیک در کبک) را به دست آورند که حداقل نمره قبولی در آن ۴۰ امتیاز و حداکثر نمره قبولی در این برنامه ۹۴ امتیاز می‌باشد.

معیارهای واجد شرایط بودن برای برنامه سرمایه گذاری کبک به شرح زیر می باشد:

 • حداقل سن ۱۸ سال
 • حداقل ۲ سال سابقه مدیریتی.
 • ارائه تمکن مالی به ارزش ۲،۰۰۰،۰۰۰ دلار کانادا
 • سرمایه گذاری به ارزش ۱،۲۰۰،۰۰۰ دلار کانادا در استان کبک
 • متقاضیان باید نشان دهند که پس از ورود به کانادا تمکن مالی جهت حمایت از خود و خانواده خود را دارند.

مزایای سرمایه گذاری در کانادا از طریق برنامه استان کبک:

 • تضمین دولت کبک برای بازگشت سرمایه گذاری به ارزش ۱،۲۰۰،۰۰۰ دلار کانادا پس از ۵ سال.
 • عدم نیاز به مدیریت کسب و کار راه اندازی شده.
 • اخذ اقامت برای تمامی افراد خانواده در این روش.
 • استفاده از مراقبت‌های بهداشتی، آموزش عمومی رایگان برای فرزندان و دسترسی راحت به دانشگاه‌های بین المللی.

شرایط لازم برای کاندیدهای شرکت در این برنامه:

متقاضیان می توانند از طریق ۲ برنامه زیر برای برنامه استانی کبک اقدام نمایند و اقامت دائم کانادا را به دست آورند.

 • تامین ۱،۲۰۰،۰۰۰ دلار کانادا که در اختیار دولت کانادا قرار می‌گیرد و این سرمایه به مدت ۵ سال در اختیار دولت کانادا خواهد بود و پس از آن به طور کامل و بدون سود به فرد بازگردانده می‌شود.
 • تامین ۳۵۰،۰۰۰ دلار کانادا و پرداخت آن به یک موسسه مالی که تحت نظر دولت کانادا. افراد باید در نظر داشته باشند که ۳۵۰،۰۰۰ دلار کانادا بازپرداخت نداشته و موسسه مالی از طرف متقاضی ۱،۲۰۰،۰۰۰ دلار را به دولت کانادا پرداخت می‌نمایند.
 • زمان پردازش پرونده افراد در این روش بسته به کشور مبدا بین ۱ الی ۲ سال زمان خواهد برد که پس از برررسی های شرایط متقاضیان و سرمایه گذاران، ویزای آنان صادر می‌گردد و پس از ورود به خاک کانادا از سمت دولت کارت اقامت دائم را دریافت می‌کنند.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی

به طور کلی تمامی ایالات کشور کانادا، هر کدام حداقل دو روش سرمایه گذاری و کارآفرینی دارند اما محبوب‌ترین آن‌ها در ایالت بریتیش کلمبیا می‌باشد. به صورت کلی دو روش محبوب در این استان مورد استفاده بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی قرار گرفته است.

 • سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار دلاری کانادا (کارآفرینی در کانادا در استان بریتیش کلمبیا):
  در این روش که شخص باید  ۲۰۰ هزار دلار کانادا را به شرکت خود انتقال دهد و صرف هزینه‌ها و مخارج تجارتی خود کند. در این روش شخص باید داشتن پشتوانه مالی ۶۰۰ دلاری کانادا را به دولت اثبات کند. طرح تجاری یا بیزینس پلن نیاز دارد و شخص باید در سه سال گذشته، دو سال سابقه کاری مرتبط با تجارت خود در سمت مدیریتی داشته باشد.
 • در روش آزمایشی ۱۰۰ هزار دلاری، شخص نیاز به اثبات داشتن ۳۰۰ هزار دلار کانادا به عنوان پشتوانه است که باید ۱۰۰ هزار دلار آن را برای تجارت و کسب و کار خود خرج کند. طرح تجاری نیاز دارد و شخص باید در ۵ سال گذشته ۴ سال سابقه کار مرتبط در سمت مدیریتی داشته باشد.

نتیجه گیری

همانطور که مشاهده کردید، روش‌های سرمایه گذاری در کانادا بسیار متنوع هستند و در عین شباهت، هرکدام قوانین و الزامات مختص خود را دارند. به همین جهت نیاز است که مسیر مورد نظر را زیر نظر یک وکیل و کارشناس امین و قابل اعتماد طی کنید.

شرکت مهاجرتی سپهر فلاحتی، وکیل مورد تایید سازمان مهاجرت کانادا در طی این مسیر همراه شما خواهد بود. با ما در ارتباط باشید.

تغییر زبان

  در شرکت سازمان مهاجرتی سپهر فلاحتی ما به شما اطمینان می دهیم که  شرایط مهاجرت کانادا را برایتان فراهم میکنیم.

  آدرس

  5300Yonge Street, Suite 205, Toronto, ON, M2N 5R2

  شماره تماس

  864-4224 (647) 1+